HVAC

Dünya enerjisinin üçte ikisinden fazlasını tüketen şehirlerimiz, iklim kriziyle mücadelede çok önemli bir rol üstlenmektedir. Şehirlerin enerji tüketiminin önemli bir kısmı ısıtma ve soğutma ihtiyacından kaynaklanmaktadır, bu da bu alanlarda enerjinin verimli kullanılmasının önemini gözler önüne sermektedir. Isı transferi ve geri kazanımı konusunda neredeyse bir asırlık deneyime sahip olan Alfa Laval, aynı zamanda sürdürülebilir bir yarına dönüşümde tüm paydaşların çözüm ortağı olmaya hazırdır.

HVAC and sustainable cities

Sürdürülebilir şehirlerin anahtarı

  • Esnek, sağlam ve verimli enerji sistemleri, herhangi bir revizyon yapmadan farklı enerji kaynakları arasında geçiş yapmayı mümkün kılar
  • Fosilsiz enerji kaynakları, CO2 ayak izinin azaltılmasını sağlar
  • Isı tasarruflu binalar, bina sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılarken enerji tüketiminin, dolayısı ile CO2 ayak izinin azaltılmasını sağlar
  • AHRI üçüncü taraf sertifikasyon programı, enerji sisteminin tamamında ısı eşanjörlerinin tasarımı ve performansı konusunda objektif bir güvence sunar

Net sıfır iklim hedeflerine katkı sağlamak için enerji verimliliği

Bugün şehirler dünya topraklarının sadece yüzde 3'ünü işgal etse de, küresel enerji tüketiminin üçte ikisini ve CO2 emisyonlarının yüzde 70'ini oluşturmaktadırlar. Bu nedenle, enerji tasarruflu şehirler geliştirmek, geleceği karbondan arındırmak ve sürdürülebilir bir dünya yaratmak önemli bir odak noktasıdır.

Isıtma ve soğutma, bir şehrin en büyük enerji tüketiminin en büyük kısmını teşkil etmektedir , ancak tüm bireyler için temel ihtiyaçlardır. Günümüzde ısıtma ve soğutma için kullanılan enerjinin çoğu fosil yakıtlardan üretildiğinden, bu sektör için acil eylem planlarının geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Isı transferinde verimli çözümler ve ısı geri kazanımı teknolojileri konusunda neredeyse bir asırlık deneyime sahip olan Alfa Laval, bu yolculukta tüm işletme, sistem kurucu ve kullanıcıların çözüm ortağıdır. Kompakt ve yüksek verimli plakalı ısı eşanjörlerimiz, düşük maliyetli, enerji tasarruflu ve konforlu ısıtma ve soğutma temini için yenilenebilir ve geri dönüştürülebilir maddeler de dahil olmak üzere çeşitli enerji kaynaklarından yararlanabilir. Alfa Laval olarak 2030 yılına kadar karbon nötr olmayı hedefliyoruz. Enerji verimliliği ve temiz enerji geçişinde ortağınız olmaya hazırız.


İletişime geçin   Alfa Laval Carbon Neutral 2030

.

Esnek ve verimli enerji sistemleri

1. .Bölgesel ısıtma

Isı eşanjörleri, bölgesel ısıtma sistemlerinin temel bileşenlerinden biridir. Alfa Laval, en başından beri bu endüstriye en iyi performansı sağlayan ısı eşanjörlerini sunmaktadır Uzun yıllara dayanan deneyimimiz, eşsiz uzmanlık alt yapımızın dayanağıdır.

2. Bölgesel soğutma

Alfa Laval, bölgesel soğutma tesisatlarında zorlu koşullara uygun plakalı ısı eşanjörlerinin geliştirilmesinde öncü olmuştur. Isı eşanjörlerimiz uygun maliyetli, enerji tasarruflu ve konforlu soğutma sağlamak için tüm dünyada kullanılmaktadır.

Fosilsiz enerji kaynakları ve ısı geri kazanımı 

3. Atık ısı geri kazanımı

Endüstriyel ve kentsel aşırı ısı kullanımı göz önünde bulundurulduğunda, atık ısı geri kazanımı sürdürülebilir konforlu ısıtma için hayati öneme sahiptir. Alfa Laval, atık ısıyı yeni, üretken ve karlı yollarla kullanmaya yönelik çözümler konusunda çok çeşitli endüstrilerden müşterilerle birlikte çalışır. Teknolojimiz ayrıca ısı pompaları kullanarak düşük sıcaklıktaki ısının yeniden kullanılmasını mümkün kılar.

4.Jeotermal ısıtma

Jeotermal ısıtma, enerjiyi dünyanın içinden kullanır. Fosil yakıt kullanımının azaltılmasını sağladığı için çevre dostudur. Alfa Laval, bu yenilenebilir enerji kaynağını bölgesel veya topluluk ısıtma ağlarına verimli bir şekilde entegre etme konusunda üstün uygulama bilgisine ve teknolojisine sahiptir.

5.Solar termal ısıtma

Termal depolamayla birlikte güneş enerjisiyle ısıtma ve konsantre güneş enerjisi (CSP), gelecekteki enerji kaynaklarının güvence altına alınmasına ve çeşitli kullanımlar için tatlı su ve ısı sağlanmasına yardımcı olabilir. Alfa Laval, güneş enerjisi, tatlı su ve ısı tedariğinin anahtarı olan son teknoloji teknolojileri sunar.

6.Endüstriyel ısı pompaları

Isı pompaları, düşük sıcaklıktaki bir ısı kaynağından karbonsuz ısı üretmek ve bunu evler veya proses endüstrileri için ısıtma sistemlerinde kullanılabilecek yüksek değerli ısıya dönüştürmek için tasarlanmış sistemlerdir. Alfa Laval plakalı ısı eşanjörleri, karbonsuz ısı sağlamak üzere geliştirilmiş endüstriyel ısı pompaları için mükemmel bir seçimdir.

Enerji verimli binalar

7. Isı tasarruflu binalar

Bir binanın ısıtma veya soğutma sistemini planlamak karmaşık bir iştir. Alfa Laval, dünya çapında tamamlanan çok sayıda projeden kazanılan kapsamlı bir deneyim sunmaktadır.   ve yüksek kaliteli ısı eşanjörü yelpazesi sunmaktadır.

8. Yüzme havuzları, kaplıcalar, saunalar ve seralar için ısı tasarruflu çözümler

Alfa Laval, yüzme havuzlarında tüm yıl boyunca neredeyse sabit bir su sıcaklığını koruyabilen ve sera ısıtması için düşük sıcaklıktaki atıklardan değer yaratabilen enerji tasarruflu kompakt plakalı ısı eşanjörleri sağlar.

9.Verimli iklimlendirme

İklimlendirmede enerji verimliliği, düşük GWP'li (Küresel Isınma Potansiyeli) yeni soğutucu akışkanlara uyumlu ekipmanlar ile mümkün olacaktır. Alfa Laval, gelişimi hızlandırmak ve yeni uygulama yönetmeliklerini karşılamak üzere tasarlanmış plakalı ısı eşanjörleri sunabilmek için müşterilerle yakın bir şekilde çalışmaktadır.

10. Isı pompaları

Alfa Laval, her yıl, ısı pompası pazarına yüz binlerce yüksek performanslı, üstün kaliteli ısı eşanjörü tedarik etmektedir. Isıtma dünyası, Alfa Laval'in en son yeniliği de dahil olmak üzere ısı pompalarıyla kullanım için optimize edilmiş ısı eşanjörlerine olan talebin artmasıyla dramatik bir dönüşüm geçirmektedir.

.

Sürdürülebilir bir gelecek için - Karbon Yakalama, Yeşil Hidrojen ve Enerji Depolama

carbon capture utilization storage hero image web

Günümüzün en zorlu görevlerinden bir tanesi şehirlerin karbondan arındılmasıdır. Bunu tam anlamıyla gerçekleştirmek kolay olan tek bir çözüm yolu ile mümkün değildir; Dünya çapında mevcut enerji sistemlerini yeniden inşa etmeyi gerektirmektedir. Enerji verimliliği üzerine çalışılmasının yanı sıra, örneğin değerlendirilebilecek atık ısı kaynağı olarak görülen endüstri ve şehirler üzerine çalışılmasının yanı sıra, Paris anlaşmasına ve iklim koşullarına uymak için yeni teknoloji ve çözümler ile temiz enerjiyi sürdürebilir kılmayı gerektirmektedir. Alfa Laval'ın bu amaçla yaptığı, gelecek için önemli girişimleri vardır ve geliştirdiği ürünler ile çeşitli çözümler sağlamaktadır. Karbon Yakalama, Yeşil Hidrojen ve Termal Depolama hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Temiz enerji hakkında daha fazla bilgi

Atık Isı Geri Kazanımının Efektif Yolu

Endüstriyel atık ısının ısı eşanjörleri ile geri kazanılması ve bölgesel ısıtma için kullanılması, küresel ölçekte enerji verimliliğini artırmanın en etkili yollarından biridir. Aurubis Group, döküm tesislerinden birinde sürdürülebilirliği artırmak için bu yaklaşımı benimsemiştir

 

Hikayenin devamını oku

.

Enerji tasarruflu atık ısı geri kazanımının bir sembolü

Endüstriyel atık ısının ısı eşanjörleri ile geri kazanılması ve bölgesel ısıtma için kullanılması, küresel ölçekte enerji verimliliğini artırmanın en etkili yollarından biridir. Aurubis Group, eritme tesislerinden birinde sürdürülebilirliği artırmak için bu yaklaşımı benimsemiştir

HVAC-sustainable-city-case

Güvenli termal performans için AHRI performans sertifikalı ısı eşanjörleri

Klima, Isıtma ve Soğutma Enstitüsü'nden (AHRI) alınan sertifika, termal performansın tek küresel üçüncü taraf doğrulamasıdır ve plakalı ısı eşanjörünüzün üreticinin yayınladığı derecelendirmelere uygun olarak çalışacağına dair bağımsız bir güvence verir. Alfa Laval, sektöre AHRI sertifikalı contalı plakalı ısı eşanjörleri, lehimli plakalı ısı eşanjörleri ve füzyon bağlı plakalı ısı eşanjörleri sunmaktadır.

HVAC-sustainable-city-AHRI

Danışman? Sistem entegratörü?

Danışman mısınız?Isı değişiminde onlarca yıllık deneyime sahip olan Alfa Laval, günümüzün ısıtma ve soğutma zorlukları için bilgi birikimi ve kaynaklar sunmaktadır. Enerji verimliliğinden doğal soğutucu akışkanlara kadar her konuda karmaşık soruların yanıtlarını ve uygulamanız için doğru teknolojiyi bulmayı kolaylaştıran yararlı araçları keşfedin.

heating cooling-hub-vignette-2021

Akıllı seçim!

Web sitelerinde veya kataloglarda zaman alan arama süreçlerine son verim! Özel uygulamanız için doğru ısı eşanjörü artık yeni Alfa Laval Ürün Kılavuzu ile her zamankinden daha hızlı bulunabilir.

Alfa Laval Heating and Cooling Hub Quick selection

Energy Hunter – Atık enerji avcılığı yaparak sürdürülebilir çözümler

Enerji verimliliğini artırmak için, hepimizin atık enerjiyi avlaması ve azaltması gerekir. Alfa Laval, ısı transferi verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için teknolojiye, uzmanlığa ve hizmet alt yapısına sahiptir. Bugün ne kadar tasarruf edebileceğinizi hesaplamak için yeni aracımızı kullanın.

energy hunter screen view
.
.

Alfa Laval Smart Heat Exchanger easy connected

Enerji verimliliği için dijitalleşme

Şehirlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yüzde 70'ini karşılama yolunda ilerleme kaydedilmesine Akıllı Şehirler ve Dijital Zeka yardımcı olabilir. Dijital hizmetler, şehirlerdeki ısıtma ve soğutma sistemleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve şehirlerin daha sürdürülebilir hale gelmesini sağlarlar.

Uzaktan izleme sistemlerinin kullanılması ve veri analizlerinin gerçekleştirilmesi; doğru ve etkili çalışmaya, farkındalıkla karar vermeye ve bilinçli müdahale yapılmasına olanak tanır.

Daha sofistike ve verimli ısıtma ve soğutma sistemlerinin geliştirilmesi,yalnızca kentsel alanlara güvenilir ve uygun fiyatlı ısıtma ve soğutma hizmetleri sağlarken sera gazı emisyonununu azaltabilen bu dijital dönüşümle mümkündür.

 

Akıllı eşanjör

Verimliliğin yıllarca sürmesini sağlamak

Düşük performans ile çalışan ısı eşanjörü, sistem güvenliğini, ürün kalitesini ve enerji tüketimini olumsuz etkilemektedir. Öngörülemeyen arızalar, maliyet oluşuran duruş sürelerine ve üretimde aksama olmasına neden olabilir. Contalı plakalı eşanjörünüzün düzenli ve önceden planlanmış bakımı sayesinde performansını uzun yıllarca koruyabilir ve operasyonlarınızın aksamadan, planlandığı gibi ilerlemesini sağlayabilirsiniz.


Bugün bir sorunla karşılaşmanız durumunda, gelecekteki muhtemel problemlere karşı önlem almak istediğinizde veya çevrimiçi sorun gidericimizle sorunu kendiniz çözmek istediğinizde size yardımcı olabileceğimiz uzmanlığa sahibiz.

Servis çözümlerimizi inceleyin

Bizimle iletişime geçin

Bilgileriniz gizlilik ve veri koruma politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.