Jeotermal ısıtma

Jeotermal enerji, ekonomik ve çevre dostu bir ısı üretimi yöntemidir. Alfa Laval, bu yenilenebilir enerji kaynağını merkezi ısıtma şebekelerine etkin ve verimli bir şekilde entegre etmek için gerekli uygulama bilgisine ve üst düzey teknolojiye sahiptir.

geothermal heating 640x360

Daima hazır

Yeryüzünün içinden sağlanan enerjiden faydalanmakta olan jeotermal enerji, fosil yakıt tüketimini azaltan çevre dostu bir çözümdür. Ve ayrıca hava koşullarından bağımsız olduğu için, daima kullanıma hazırdır. Jeotermal ısıtma genellikle, diğer ısıtma kaynaklarının bir tamamlayıcı olarak kullanılmaktadır. Ana uygulamalarından biri de, bina ve musluk suyunun ısıtılması için sıcak su sağlanmasıdır. Jeotermal su sıcaklığının yeterince yüksek olması durumunda, ısıtılmış su doğrudan bir ısı eşanjörüne aktarılabilecek ve ardından merkezi ısıtma sistemlerinde kullanılabilecektir.

Uygulama bilgisi ve üst düzey teknoloji

Alfa Laval, jeotermal enerji uygulamalarına yönelik optimum tasarım sağlamak için, kapsamlı jeotermal uygulama bilgisini kullanmaktadır. Jeotermal kuyulardan merkezi ısıtma trafo merkezlerine kadar, üst düzey teknoloji sağlıyoruz. Paslanmaz çelik ya da titanyum plakalara sahip AHRI sertifikalı ısı eşanjörlerimiz ve ALF ön filtrelerimiz, jeotermal su gibi aşındırıcı ortamların akışlarının yönetilmesinde kullanabileceğiniz optimum seçeneklerdir. 

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval global servis ağı, tüm sektörler özelinde bilgi sahibi tecrübeli uzmanlara sahiptir. Her türlü ihtiyaç noktasında ve her zaman yedek parça ve uzmanlık alt yapısıyla ihtiyaç sahiplerini desteklemeye hazır bulunan Alfa Laval 360° Servis Portföyü, maksimum çalışma süresi, kullanılabilirlik ve optimizasyon için ekipman kullanım ömrü boyunca start-up, bakım, destek ve geliştirme hizmetlerinden izleme hizmetlerine kadar - tüm kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu hizmetler ile toplam işletme maliyetlerii en aza indirerek, kullanıcıların rekabette bir adım önde olması sağlanmaktadır.

 

Bize ulaşarak hizmet teklifimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Musluk suyu ısıtma uygulamaları