Temiz enerji

Dekarbonizasyon, zamanımızın en karmaşık sorunlarından biridir. Küresel enerji sistemimizi tamamen dönüştürmeyi gerektirir ve bu nedenle tek veya basit bir çözümü yoktur. Paris İklim Anlaşması'nın hedeflerine ulaşmak için teknolojinin ve yeni yakıtların bir kombinasyonu gerekecektir ve temiz enerjiyi ilerletmek en büyük katkılardan biri olacaktır.

Alfa Laval daha temiz bir enerji geleceğine geçişi sağlamak için halihazırda kullanılmakta olan çok çeşitli gelişmiş ısı transferi ve separasyon teknolojileri geliştirmiştir. Müşterilerimiz ve ortaklarımızla yakın işbirliği içinde çalışarak yeşil hidrojen, Power-to-X, yakıt hücreleri ve enerji depolamadan biyoyakıtlara, karbon yakalama, depolama ve çok daha fazlası için enerji altyapımızın dönüşümünü hızlandırarak sürdürülebilir enerji çözümlerini geliştiriyoruz.

cleantech_clean_energy_spotv2.jpg


cleantech-WHE-chart-final.png

Dekarbonizasyon: farklı yaklaşımların bir kombinasyonu

Karbondan arındırmanın zorluğu iki yönlüdür: Paris İklim Anlaşması'nın hedeflerine ulaşmak için CO2 emisyonlarını azaltırken aynı anda hızla artan enerji taleplerini desteklemeliyiz.

Bu çizelgede gördüğümüz gibi mevcut rotamızı tersine çevirmek ve Paris hedeflerine ulaşmak için bize "Sürdürülebilir Kalkınma" yolunda ilerlemek için teknoloji ve yeni yakıtların kombinasyonuna ihtiyaç vardır. Temiz enerji açısından yeşil bölüm, yenilenebilir enerjinin oynadığı önemli rolü göstermektedir. Aynı zamanda, grafiğin turuncu kısmı yeni, daha temiz yakıtların ve karbon tutmanın eşit derecede önemli olacağını gösteriyor.

Alfa Laval, daha temiz enerjiye geçişlerini desteklemek için müşterileriyle zaten ortaklık kurdu. İşletmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bugün bizimle iletişime geçin.

Tüm sektörlerde mevcudiyet

Önde gelen ısı transferi ve separasyon teknolojileri ile Alfa Laval, temiz enerji geçişleriyle dünya çapındaki operasyonları destekliyor. Bugün sizi nasıl destekleyebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdan bir alan seçin.

Cleantech-hydrogen-intro-final.jpg

Yeşil hidrojen

Hidrojenin 2050 yılına kadar enerji pazarının %24'ünü temsil edebileceğini duydunuz mu? Yeşil hidrojen ile taşımacılıkta ve enerji üretiminde yakıt olarak, ağır sanayi ve binalarda ısı olarak ve kimya endüstrisinde önemli bir hammadde olarak sıfır emisyonlu bir enerji çözümüne sahibiz. Etkili yeşil hidrojen üretimi, depolanması ve nakliyesi için ısı transferi ve desalinasyon çözümlerimiz hakkında bilgi edinin.

Daha fazlası için

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Yakıt hücreleri

Yakıt hücreleri, enerji geçişi bulmacamızı çözmenin temel parçalarından biri olacak. Sabit uygulamalar için polimer elektrolit membranlar (PEM), katı oksit yakıt hücreleri (SOFC) veya yakıt hücresi çözümleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Termal teknolojideki kapsamlı deneyimimiz ile Alfa Laval, zorlu uygulamaların taleplerini karşılamanıza yardımcı olabilir.


Daha fazlası için

Cleantech-P2X-intro-final.jpg

Power-to-X (P2X)

Power-to-X, elektriğin e-amonyak, e-metanol, metan, yeşil hidrojen ve sentez gazı dahil kimyasallara ve gazlaşmış, sıvı yakıtlara dönüştürülmesini içerir. Bu şekilde endüstri, ulaşım ve enerji için dekarbonizasyonu sağlayabilir ve önemli bir enerji depolama çözümü olabilir. Kimya endüstrisine gelişmiş çözümler sunan onlarca yıllık deneyimiyle Alfa Laval, çeşitli verimli ısı eşanjörleri portföyüyle Power-to-X proseslerini destekleyebilir.


Daha fazlası için

Cleantech-energy-storage.jpg

Enerji depolama

7/24 yenilenebilir enerji potansiyelini nasıl etkinleştirdiğimizi öğrenmek ister misiniz? Güneş PV ve rüzgar gibi kesintili yenilenebilir kaynaklar her zaman ihtiyaç duyuldukları zaman ve yerde üretilmediğinden, uzun vadeli, kamu hizmeti ölçeğinde depolama bu hikayenin önemli bir parçasıdır. Bu enerjiyi depolayabilmek bu nedenle kritiktir ve verimli ısı transfer teknolojisi, uygun maliyetli depolama çözümleri tasarlamanın özüdür.


Daha fazlası için

Cleantech-carbon-capture-intro-final.jpg

Karbon yakalama, kullanma ve depolama

Karbon tutma, kullanma ve depolamayı (CCU/S) duymuş olabilirsiniz, ancak onlarca yıldır var olmasını sağlayacak teknolojilerin farkında mıydınız? Petrol ve gaz, enerji, rafineri, petrokimya ve çimento endüstrisi gibi sektörlerde sınırlı dekarbonizasyon seçenekleri ile CCU/S, enerji piyasasının geleceği için temel teşkil edecek. Karbon yakalama verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış ısı transfer ekipmanı portföyümüzü keşfedin.


Daha fazlası için

Cleantech-CSP-intro-final.jpg

Konsantre Güneş Enerjisi (CSP)

Gelecek için gerçekten yenilenebilir, temiz ve dağıtılabilir güçler üretmek. Termal depolamayla birleştirilmiş konsantre güneş enerjisi (CSP), gelecekteki enerji kaynaklarının korunmasına yardımcı olabilir ve diğer kullanımlar için temiz su ve ısı sağlayabilir. Alfa Laval, güneş enerjisi, tatlı su ve ısı tedariğinin anahtarı olan en son teknolojileri sunar.


Daha fazlası için

Cleantech-Bio-fuels-intro-img-final.png

Biyoyakıtlar

Ulaşımın dekarbonizasyonu, biyoyakıtları hızla büyüyen bir pazara dönüştürdü. Biyoenerjinin zaten dünyanın birincil enerji talebinin %10'unu oluşturduğunu ve bunun %7'sinin biyoyakıtlardan geldiğini biliyorsunuzdur. Alfa Laval, komple prefabrike biyodizel tesisleri de dahil olmak üzere biyoyakıt üreticilerini desteklemek için eksiksiz bir termal ve ayırma ekipmanı portföyü sunmaktadır.


Daha fazlası için

Sürdürülebilir ortaklık

Daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

Sürdürülebilir çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için formu doldurabilirsiniz

İletişime geçin

Bu bilgiler gizlilik politikamıza uygun şekilde saklanır ve işlenir.