Enerji verimliliği

Enerji verimliliği, Paris Anlaşması'na ulaşmada en önemli etkenlerden biridir. Dünyanın enerji tüketimini optimize ederek ve daha azıyla daha fazlasını üreterek, artan enerji talebimizi karşılayabilir ve aynı zamanda CO2 emisyonlarını azaltabiliriz. Aslında, Uluslararası Enerji Ajansı'na göre, artan verimlilik, önümüzdeki 20 yıl içinde emisyon azaltımlarının %40'ından fazlasını oluşturabilir.

Günümüzün enerji verimliliği tasarrufu potansiyelinin %50 kadarı sanayi sektöründen gelmekte ve %30'u binalarda sağlanabilmektedir. Ve bu enerji verimliliği iyileştirmelerini sağlayacak çözümler zaten mevcuttur! Alfa Laval olarak işletmelerin proseslerinde enerji kullanımını optimize etmelerine yardımcı olan plakalı ısı eşanjörü teknolojileri geliştirmek için onlarca yıl çalıştık. Ürünlerimiz, ağır proses endüstrilerinden veri merkezlerine, evsel ısıtma ve soğutmaya ve çok daha fazlasına kadar her şeyde kullanılmaktadır. Benzersiz termal çözümlerimiz, uygulama ne olursa olsun, önemli miktarda enerji tasarrufu yapmayı ve böylece karbon emisyonlarını azaltmayı mümkün kılar!

cleantech_energy_efficiencyv2.jpg

Sürdürülebilirliğinizi hızlandıracak bir iş ortaklığı

Tasarruf edilen her bir birim enerji, yeni bir birim temiz enerji üretmek kadar değerlidir. Alfa Laval olarak, proseslerinizi nasıl daha verimli ve daha sürdürülebilir hale getireceğimizi biliyoruz. 90 yılı aşkın süredir, ısıtma ve soğutma görevlerinde termal aktarımı optimize etmek için plakalı ısı eşanjörleri geliştirdik.

Bu videoda, yenilikçi çözümlerimizin müşterilerin artan enerji verimliliği ve emisyon azaltma ihtiyacını nasıl desteklediğini öğrenebilirsiniz.

Enerji verimliliğini sizin için bir kazan-kazan haline getirin

Alfa Laval'da Enerji Bölümü Başkan Yardımcısı ve enerji verimliliği konusunda önde gelen endüstri uzmanlarından biri olan Julien Gennetier ile tanışın. Bu videoda Julien, enerji tasarrufunun sadece gezegenimize yardım etme konusunda büyük bir fark yaratmayacağını açıklıyor. Ayrıca, maliyetleri düşürmenin ve karlılığınızı artırmanın akıllı bir yoludur. Başka bir deyişle: kazan-kazan!

Enerji Verimliliği Hareketi

Herşeyden önce üretilmeyen enerjiden daha sürdürülebilir ne olabilir? Bu nedenle enerji verimliliği, geleceği karbondan arındırmak için 'ilk yakıtımız'dır. Sadece bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu nedenle Alfa Laval, Enerji Verimliliği Hareketi'ne katıldı.

Enerji verimli çözümlerin uygulanmasını hızlandırmak için açık kapı girişiminin bir parçası olarak bize katılın. Birlikte daha sürdürülebilir bir geleceğe geçişi hızlandırabiliriz. Enerji Verimliliği Hareketi'nin neyle ilgili olduğunu keşfedin.

Daha fazlası için

Teknolojik Liderlik – enerji verimliliği üzerine bir panel

Enerji verimliliği, Paris Anlaşması'na ulaşılmasına temel katkıyı sağladığından ve teknoloji mevcut ve uygun fiyatlı olduğundan, karbondan arındırılmış bir geleceğe geçişi bugünden hızlandırma olanağına sahibiz. Enerji verimliliği alanında dört uzmanı dinleyin; Alfa Laval'den Julien Gennetier, IEA'dan Brian Motherway, ABB'den Morten Wierod ve Lazard Asset Management'tan Jennifer Anderson, enerji verimliliğinde kullanılmayan potansiyelden yararlanmanın önündeki başlıca engelleri ve nelerin başarılabileceğini tartışıyorl.

Devamı için tıklayın

panel at time

 

Sürdürülebilir geri dönüşüm için öncü bir işbirliği

Alfa Laval ve Stena Recycling, ısı eşanjörlerinin verimli bir şekilde geri dönüştürülmesini sağlamak için çığır açan bir iş modelinin geliştirilmesi sebebiyle bir araya geldi. Kendi alanlarında iki lider arasındaki ortaklık, Alfa Laval’ın ürünlerinde bulunan değerli metallerin% 100'e varan oranda yenilenmesini sağlayabilir. Ek olarak, eski ısı eşanjörü teknolojilerinin küresel karbon emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olan daha modern, enerji verimli tasarımlarla değiştirilmesine katkıda bulunacaktır.

Enerji Bölümü Başkanı Susanne Pahlén Åklundh, “Bu, daha döngüsel ve sürdürülebilir bir yaklaşıma doğru önemli bir adım… Bu girişim, hem müşterilerimizin hem de toplumun yararına olan bir kazan-kazan” diyor.

Stena Recycling İsveç Genel Müdürü Fredrik Pettersson, "Alfa Laval ile yaptığımız işbirliği, birlikte çalıştığımızda ne kadar etkili döngüsel çözümleri oluşturabileceğimizi bir kez daha gösteriyor" diyor.


Hikayenin tamamı için

Enerji değerlidir

Daha verimli plakalı ısı eşanjörü teknolojilerinin gerçek potansiyeli nedir? Küresel anlamda, potansiyel enerji tasarrufu şaşırtıcı derece fazladır. Enerjinin büyük şehirlerimizdeki ve hatta evlerimizdeki etkisini karşılaştırarak, gerçekte neyin mümkün olduğunu görmeye başlıyorsunuz.

Her yıl, kurulumu yeni yapılan Alfa Laval plakalı ısı eşanjörleri, müşterilerimizin 50 GW enerji tasarrufu yapmasını sağlar. Bu, yılda 10 milyon Avrupa evini ısıtmak için gereken enerji miktarının aynısıdır.

Ancak enerji tasarrufu hikayenin yalnızca yarısını anlatır. Bu 50GW aynı zamanda küresel veya Paris şehrinden yayılan CO2 emisyonlarında 25 milyon tonluk bir azalma anlamına geliyor.

Ve tüm bunlar sadece yeni ısı eşanjörü kurulumları. Her yıl çoğaldıkça dünya çapında kurulan milyonlarca verimli plakalı ısı eşanjörünün eksponansiyel etkisini hayal edin. Küresel sürdürülebilirliği hızlandırma potansiyelimiz hakkında gerçek bir fikir edinmeye başlıyorsunuz.

Prosesinizin ne anlama gelebileceğini mi merak ediyorsunuz? Bugün bize mesajınızı gönderin, uzmanlarımız en kısa sürede size ulaşsın!


Bize ulaşın

Cleantech_hero_image_Paris_1200x627.jpg

Enerji verimliliğini optimize etmeye yönelik servisler

Doğru şekilde bakımını yaparak plakalı ısı eşanjörlerinizin ısı transfer verimliliğini optimize edin. Verimli plakalı ısı eşanjörleri ve doğru servis, 100 GW ve 50 milyon ton CO2 tasarrufu sağlayabilir.

Service CleanTech puff 640x360

Energy Hunter – Atık enerjiyi geri kazanın

Enerji verimliliğini artırmak için, hepimizin atık enerjiyi geri kazanmamız ve azaltmamız gerekiyor. Alfa Laval, ısı transferi verimliliğinizi en üst düzeye çıkaracak teknolojiye, uzmanlığa ve servis hizmetine sahiptir. Bugün ne kadar tasarruf edebileceğinizi hesaplamak için yeni hesaplayıcımızı kullanın.

 

Daha fazlası için

Energy_Hunter_screen_view.jpg

Cleantech-solfjader-vignette_new.jpg

Rakamları görün

Alfa Laval sürdürülebilirlik uzmanları, akla gelebilecek neredeyse her sektörde, dünyanın dört bir yanındaki ortaklarla yakın bir şekilde çalışır. Rafinerilerde enerji tüketimini ne kadar azaltabiliriz? Veri merkezleri için azaltılmış karbon ayak izi ne olacak? Yoksa kimya sektöründe veya binalarda ve inşaatlarda enerji tasarrufunu merak ediyor musunuz?

Alfa Laval plakalı ısı eşanjörü teknolojilerinin geniş bir endüstri yelpazesinde sağladığı enerji ve emisyon azaltımları hakkında ayrıntılı verilere sahibiz. Bunlara ve daha fazlasına erişmek için burayı tıklayın!


Daha fazlası için

cleantech_emission_reduction201201.jpg

Emisyon azaltma

Bugün bulunduğumuz yerden karbon emisyonlarını geri sarmak, zamanımızın en büyük sorunudur. Böylesine karmaşık bir sorun basit bir çözümle hallolamaz. Bu nedenle geniş bir çözüm yelpazesine ihtiyaç duyulacaktır.

Azaltılmış enerji tüketimi için daha yüksek verimlilik sağlayan plakalı ısı eşanjörlerine ek olarak, Alfa Laval’ın kanıtlanmış ısı transferi ve separasyon teknolojileri, çeşitli sektörlerdeki müşterilerin emisyonları çeşitli şekillerde azaltmalarına yardımcı olmaktadır.

Karbon yakalama, doğal ve düşük GWP soğutucu akışkanlar ve çok daha fazlası için yeni çözümlere nasıl yardımcı olduğumuzu öğrenmek için burayı tıklayın.

 

Daha fazlası için

cleantech_waste_heat_recovery201201.jpg

Atık ısı geri kazanım

Prosesinizin ürettiği ısıya ne oluyor? Eğer atmosfere bırakılmasına izin veriyorsanız, operasyonlarınızın enerji verimliliğini artırmanın en etkili yollarından birini kaçırmış olursunuz.

Doğru ısı eşanjörü teknolojisi ile endüstriyel prosesler tarafından üretilen yüksek sıcaklıktaki ısının yanı sıra, örneğin veri merkezi soğutma veya su arıtma uygulamalarında ısı pompaları tarafından yakalanan daha düşük sıcaklıktaki ısıyı geri kazanabilirsiniz. Bu ısı daha sonra bölgesel ısıtmadan elektrik üretimine kadar çeşitli uygulamalar için kullanılabilir.

Alfa Laval’ın bu alandaki kapsamlı uzmanlığı ve size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.


Daha fazlası için

Çok çeşitli sektörlerde mevcudiyet

Alfa Laval’ın verimli plakalı ısı eşanjörleri, tüm dünyada endüstriyel proseslerde enerji tasarrufu yapmak ve emisyonları azaltmak için kullanılır. Bugün ağır proses endüstrilerinden veri merkezlerine, HVAC ve çok daha fazlasına kadar her yerde varız. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdan sektörünüzü seçin.

cleantech-HVAC-intro-img.jpg

HVAC

Bina ısıtma ve soğutma sistemlerinde ısı pompalarının geleneksel kazanlardan dört kat daha verimli olduğunu biliyor muydunuz?

Alfa Laval’ın plakalı ısı eşanjörlerini temel alan ısı pompaları her yıl 29 TWh elektrik tasarrufu sağlayarak karbon emisyonlarını 6,6 milyon ton azaltır.

Tasarruf edilen elektrik, Çin'deki 2,7 milyon evi ısıtmak için gereken miktarla aynı.

HVAC operasyonunuzda ne kadar tasarruf edebilirsiniz?

 

Daha fazlası için

cleantech_energy_efficiency_refinery_refrigeration.jpg

Endüstriyel soğutma

Soğutma tesislerindeki tüm yeni soğutma tesisatlarının geleneksel teknoloji yerine Alfa Laval kompakt plakalı ısı eşanjörleri kullandığını hayal edin. Bu, 628 GWh elektrik tasarrufu sağlayacak ve CO2 emisyonlarını her yıl 144.000 ton azaltacaktır!

Enerji tasarrufu, Singapur'da 290.000 evi soğutmak için gereken miktara eşittir. Ve emisyon azaltımı, Londra'dan Şanghay'a 470 uçuşun ürettiği emisyonlara karşılık geliyor.

Soğutma sistemleriniz için ne yapabiliriz?

 

Daha fazlası için

cleantech_data_centerv2.jpg

Veri merkezi soğutma

Tüm veri merkezlerinin 2030 yılına kadar serbest soğutmayı sağlamak için plakalı ısı eşanjörleri kurduğunu hayal edin. Elektrik gücünde 30 TWh tasarruf sağlayabilir - bu, tüm Yeni Zelanda'da yıllık olarak tüketilen elektriğe eşdeğerdir! Ayrıca CO2 emisyonlarını 7 milyon ton veya tüm Boston şehri tarafından her yıl üretilen emisyon kadar azaltacaktır.

Alfa Laval plakalı ısı eşanjörleri ile daha verimli soğutma işlemleri bunu mümkün kılabilir.

Veri merkeziniz için neler yapabileceğimizi mi merak ediyorsunuz?


Daha fazlası için

cleantech_energy_efficiency_refinery_main_img.jpg

Ham petrol rafinerileri

Rafine etmenin tüm endüstriyel enerji kullanımının %6-8'ini oluşturduğunu biliyor muydunuz?

Tüm rafinerilerin geleneksel teknolojiden Alfa Laval’ın verimli plakalı ısı eşanjörlerine geçtiğini hayal edin. Bu, küresel enerji tüketimini %23 oranında azaltacaktır. Ve 245 milyon ton CO2'ye karşılık gelen azalma, İspanya'nın yıllık emisyonlarına eşdeğerdir!

Hikayemizin tamamını okuyarak daha fazlasını öğrenin.

 

Daha fazlası için

Cleantech-Petrochemicals-intro-img-final.jpg

Petrokimyasallar

Alfa Laval plakalı bir ısı eşanjörünün ısıyı geleneksel shell-and-tube teknolojisinden 5 kata kadar daha verimli bir şekilde transfer ettiğini biliyor muydunuz?

Tüm petrokimya tesisleri daha verimli Alfa Laval plakalı ısı eşanjörleri kullanırsa, enerji tüketimini yılda 132 TWh azaltabilir ve atmosferimizdeki 28 milyon ton CO2'yi ortadan kaldırabilirdik! Bu, Qingdao şehrinden çıkan emisyona eşdeğerdir.

Proseslerinizi daha sürdürülebilir hale getirmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi merak ediyor musunuz?


Daha fazlası için

cleantech_energy_efficiency_refinery-service.jpg

Servis

Tüm kurulu ısı eşanjörleri "en iyi şekilde" çalışırsa, dünyadaki CO2 emisyonlarının yaklaşık %1-2,5'unun önlenebileceğini biliyor muydunuz? Tek gereken, uygun temizlik ve bakım sağlayarak optimum performanstır.

Alfa Laval’ın geniş ısı eşanjörleri servis portföyü, operasyonunuzda sizi en iyi şekilde destekleyebilir.


Daha fazlası için

Sürdürülebilir ortaklık

Daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

Sürdürülebilir çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için formu doldurabilirsiniz

İletişime geçin

Bu bilgiler, gizlilik politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.