Sürdürülebilir iş ortaklığı

Alfa Laval olarak, işletmenizin karşılaştığı zorlukları anlıyoruz, çünkü işiniz bizim işimizdir. Merakınız bizim merakımızdır. Ve sizin tutkunuz bizim tutkumuzdur. İşbirliğinin ve güçlü, kalıcı ortaklıkların ekonomimizi ve paylaştığımız dünyayı yeniden şekillendirmek için yarının sürdürülebilir çözümlerini hızlandırmanın anahtarı olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle Alfa Laval, zamanımızın en zorlu sorularına yeni yanıtlar bulmak için müşterileriyle ve iş ortaklarıyla yakın bir şekilde çalışır. Yüzyıldan fazla bir süredir, paylaşılan merak ve tutku, durmak bilmeyen yeniliğimizi körükledi. Bugün enerji verimliliği, temiz enerji ve döngüsel ekonomideki gelişmeleri yönlendiriyor. Daha sürdürülebilir bir dünyaya giden yolculuğu hızlandırmaya hazır mısınız? Bize ulaşın ve birlikte işe koyulalım!

Cleantech-Sustainable-partnership-intro-img.jpg

Sürdürülebilir çözümlerinizi hızlandıran iş ortaklığı

Sürdürülebilirliği hızlandırma ihtiyacı hiç bu kadar büyük olmamıştı. Ve bunu gerçekleştirmenin anahtarı güçlü, uzun vadeli işbirliği olacak. İyi haber şu ki teknolojiye zaten sahibiz. Artık daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için birlikte çalışmanın zamanı geldi!

Bu videoda, Alfa Laval’ın Temiz Teknolojiler İş Geliştirme Müdürü Madeleine Gilborne'dan enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve temiz enerjiye ve döngüsel ekonomiye geçişi sağlamak için çözümlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sürdürülebilir bir fark yaratmak için bir ortaklık başlatmaya hazırsanız bugün bizimle iletişime geçin.


Bize ulaşın

İş birliklerimiz

Alfa Laval tüm dünyada enerji verimliliğini, temiz enerjiyi ve döngüsel ekonomiyi hızlandırmak için yeni çözümler yaratmak adına müşterileriyle ve iş ortaklarıyla birlikte çalışıyor. Sürdürülebilir çözümleri birlikte nasıl hızlandırabileceğimizi öğrenmek için yakın zamandaki iş birliklerimizden bazılarını buradan okuyabilir veya hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Enerji Verimliliği Hareketi

Herşeyden önce üretilmeyen enerjiden daha sürdürülebilir ne olabilir? Bu nedenle enerji verimliliği, geleceği karbondan arındırmak için 'ilk yakıtımız'dır. Sadece bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu nedenle Alfa Laval, Enerji Verimliliği Hareketi'ne katıldı.

Enerji verimli çözümlerin uygulanmasını hızlandırmak için açık kapı girişiminin bir parçası olarak bize katılın. Birlikte daha sürdürülebilir bir geleceğe geçişi hızlandırabiliriz. Enerji Verimliliği Hareketi'nin neyle ilgili olduğunu keşfedin.

Daha fazlası için

Enerji verimliliği neden önemli?

Concept_Zero_web_image_640x360.jpg

Concept Zero − Görünmez devrim

Concept Zero, 2030 yılına kadar dünyanın ilk karbon nötr ısı eşanjörünü üretme vizyonumuz ve hedefimizdir ve SSAB ile birlikte bunu gerçeğe dönüştürüyoruz. Contalarda fosilsiz çelik ve geri dönüştürülmüş malzeme kullanan bir ısı eşanjörü olacaktır. Ek olarak, ısı eşanjörü kolayca geri dönüştürülebilecek şekilde hazırlanmıştır. Tamamen karbon nötr bir ısı eşanjörüne doğru yolculuğumuzda şimdiden büyük bir adım.

Daha fazlası için

Yenilenebilir enerji için ezber bozan çözüm

2019'da Alfa Laval, büyük ölçekli enerji depolama konusunda devrim yaratma potansiyeline sahip yeni bir çözüm geliştiren Malta Inc.'in yatırımcısı ve ortağı oldu. Bill Gates ve Jeff Bezos gibi destekçilere sahip, Google’ın X inkübatörünün spin-off şirketi olarak başladı. Malta’nın elektro-termal sistemi, herhangi bir yerde - rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir kaynaklar dahil - herhangi bir kaynaktan birkaç güne kadar enerji depolayabilir. Alfa Laval’ın yenilikçi ısı transfer teknolojisi, bunu mümkün kılan kritik bir bileşendir.

Alfa Laval Enerji Bölümü Başkanı Susanne Pahlén Åklundh, "Termal depolamanın enerji geçişinde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz" diyor. “Malta ekibiyle son iki yıldır yeni ısı eşanjörü tasarımı ve geliştirmesi konusunda çalıştıktan sonra, bu çözüm ve iklim değişikliği üzerindeki potansiyel etkisi konusunda heyecanlıyız. Bunun gibi işbirlikleriyle daha ileriye ulaşabilir, teknik sınırları genişletebilir ve gelecek için daha sürdürülebilir çözümler oluşturabiliriz."

"Alfa Laval, 2018 yılında şirketin kuruluşundan bu yana Malta'nın çok bir ortağı oldu ve bu çözümü pazara sunmaya yardımcı olacak harika çalışmayı sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz." Malta Inc. CEO'su Ramya Swaminathan diyor.


Daha fazlası için

 

Cleantech-Circular-economy-intro-final.jpg

Atıkları değere dönüştürmek için döngüsel çözümler

Alfa Laval, mekanik ve termal separasyon konusundaki uzmanlığını EasyMining ile ortaklığa getirdi. İsveç Ragn-Sells Group'un bir parçası olan EasyMining, yeni döngüsel çözümler sağlamaya kendini adamış bir inovasyon şirketidir. Alfa Laval'ın desteğiyle, yakılan atık çamurdan fosforun ve atık akışlarından diğer kaynakların çıkarılmasını mümkün kılarak atık malzemeler için yeni değer zincirleri yaratıyorlar.

Alfa Laval'in Enerji Bölümü Başkanı Susanne Pahlén Åklundh, "Bu proseslerle atıkları yeniden değerli ürünlere dönüştürmek mümkün olacak, bu da daha sürdürülebilir bir toplum inşa etmede önemli bir adım" diyor.

EasyMining CEO'su Jan Svärd, “Alfa Laval ile, inovasyon şirketleri için önemli olani proseslerimizin geliştirilmesini ve ticarileştirilmesini hızlandırma olasılığını görüyoruz” diyor.

 

Döngüselliği nasıl hızlandırdığımızı görün

Sürdürülebilir geri dönüşüm için öncü bir işbirliği

Alfa Laval ve Stena Recycling, ısı eşanjörlerinin verimli bir şekilde geri dönüştürülmesini sağlamak için çığır açan bir iş modelinin geliştirilmesi sebebiyle bir araya geldi. Kendi alanlarında iki lider arasındaki ortaklık, Alfa Laval’ın ürünlerinde bulunan değerli metallerin% 100'e varan oranda yenilenmesini sağlayabilir. Ek olarak, eski ısı eşanjörü teknolojilerinin küresel karbon emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olan daha modern, enerji verimli tasarımlarla değiştirilmesine katkıda bulunacaktır.

Enerji Bölümü Başkanı Susanne Pahlén Åklundh, “Bu, daha döngüsel ve sürdürülebilir bir yaklaşıma doğru önemli bir adım… Bu girişim, hem müşterilerimizin hem de toplumun yararına olan bir kazan-kazan” diyor.

Stena Recycling İsveç Genel Müdürü Fredrik Pettersson, "Alfa Laval ile yaptığımız işbirliği, birlikte çalıştığımızda ne kadar etkili döngüsel çözümleri oluşturabileceğimizi bir kez daha gösteriyor" diyor.


Hikayenin tamamı için

 

 

Cleantech-Power-to-X-partner.jpg

Yenilenebilir temiz yakıt üretimi için iş ortaklığı

2021 yılında Alfa Laval, ticari ölçekte eMetanol tesisleri geliştiren bir Power-to-Fuel şirketi olan Liquid Wind'in yatırımcısı ve ortağı oldu. Her tesis, endüstriden gelen biyojenik karbondioksit emisyonlarını, yenilenebilir elektrik ve sudan yapılan hidrojenle birleştirerek yakalar ve yoğunlaştırır. Sonuç, yeşil metanol üretimidir. Carbon Clean, Siemens Energy ve Haldor Topsoe'ye katılan Alfa Laval, proses verimliliğini ve tesislerin genel enerji entegrasyonunu iyileştirmek için ısı transferi uzmanlığıyla bu benzersiz konsorsiyuma katkıda bulunuyor.

"Bu önemli bir ortaklık, çünkü biz - diğer büyük oyuncularla birlikte - büyüyen Power-to-X pazarının bir parçası olacağız ve böylece gelecekteki yakıt seçenekleri üzerinde etkisi olacak teknik çözümlerin geliştirilmesini teşvik edeceğiz," diyor Susanne Pahlén Åklundh, Alfa Laval Enerji Bölümü Başkanı. "Bu tür iş birlikleriyle teknik sınırları genişletiyor ve daha sürdürülebilir bir topluma katkıda bulunuyoruz."

Liquid Wind CEO'su ve Kurucusu Claes Fredriksson, "Liquid Wind konsorsiyumunu benzersiz deneyime sahip birinci sınıf İsveçli bir endüstriyel oyuncuyla güçlendirmekten çok mutluyuz," diyor ve ekliyor: "Onların değerli bilgileri verimliliği artıracak ve ek ortak değer sağlayacaktır."


Tamamını okumak için

Alfa Laval Innovation House

Danimarka'nın Kopenhag şehrinde bulunan Alfa Laval Innovation House, birlikte çalışarak daha fazlasını başarabileceğimiz inancıyla kuruldu. Alfa Laval'in bilgi paylaşımı ve ortaklıklar yoluyla yeni iş fikirlerinin yaratılmasını hızlandırdığı yer burasıdır.

Alfa Laval Innovation House'da temiz enerjiye ve döngüsel ekonomiye geçişi sağlamak için yeni kurulan şirketlerle işbirliği yapıyor. Hidrojen, yüksek verimli güneş kollektörleri, biyo-yağ üretimi, plastik geri dönüşüm ve çok daha fazlası için yenilikçi elektrolizör teknolojileri üzerinde birlikte çalışıyoruz.

Bu şirketler ve yenilikçi sürdürülebilir çözümler geliştirmek için birlikte nasıl çalıştığımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Hikayelerimizden bazılarını okumak için buraya tıklayın.


Daha fazlası için

1.5°C Business playbook için ortaklık

Alfa Laval, 2030 yılına kadar karbon nötrlüğünü hızlandırma çabası olan "1.5 °C Business Playbook" un destek ortağıdır. Ocak 2020'de İsviçre Davos'ta başlatılan girişim Exponential Roadmap projesinin bir yan ürünüdür. Çalışma kitabı, iklim stratejisi ve eylemi için bir rehberdir ve iş odağını sıfır karbon çözümlerine kaydırarak ekonomiyi dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Alfa Laval çalışma kitabını kendi strateji çalışmasında ve ayrıca karbon emisyonlarını azaltma çabalarında tedarikçileri, müşterileri ve ortakları desteklerken kullanacaktır.

Alfa Laval Başkanı ve CEO'su Tom Erixon, "Dünyanın karbon nötr bir ekonomiye geçmesi gerektiğini kabul edersek, değer zincirinde üzerimize düşeni yapmalıyız" diyor. "Alfa Laval'da, 2030 yılına kadar karbon nötr olma hedefine sahibiz. Bu hedefe ulaşmak için ortaklıklar gerekecek. Bu nedenle, en son bilime dayanan ve basitlik ve hıza odaklanan bu girişimi desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. "

Daha fazlası için

Sürdürülebilir ortaklık

Daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

Sürdürülebilir çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için formu doldurabilirsiniz

İletişime geçin

Bu bilgiler, gizlilik politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.