Concept Zero hero banner 1920x480

Concept Zero

Concept Zero − Görünmez devrim

Bir ısı eşanjörü bir ısı eşanjörüdür, değil mi? Farkı söyleyebilir misiniz? Alfa Laval'da karbon nötr bir geleceği mümkün kılmak için üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız. 2030 yılına kadar karbon nötr olma taahhüdüyle, hammaddeden kullanım ömrünün sonuna kadar ürünlerimizden kaynaklanan emisyonları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Concept Zero, gerçek anlamda karbon nötr bir plakalı ısı eşanjörü geliştirmek için sınırları zorlayan bu yolculukta çok önemli bir adımdır.


SSAB ile birlikte bunu gerçeğe dönüştürüyoruz. Mevcut plakalarla karşılaştırıldığında görüntüde farkı anlamanın mümkün olmadığı bu ısı eşanjörleri, çoğu kişinin bilmediği ancak çok önemli endüstriyel proseslerde kullanılacaktır.

Ancak bu eşanjörler, endüstriyel operasyonları yürütme şeklimizi değiştirecek. Hem kullandığımız malzemeden hem de yürüttüğümüz süreç ve ürünlerden kaynaklanan karbon emisyonlarını azaltacağız. Tüm bu adımları daha sürdürülebilir kılacağız. Sürdürülebilir bir topluma doğru devam eden geçişte önemli bir adım olabilirler.

Bunun gibi ısı eşanjörlerinin dünyanın her yerindeki çeşitli endüstriyel proseslere yerleştirilmesinin etkisini hayal edin. Bu yüzden buna “görünmez devrim” diyoruz.


This is Concept Zero

Concept Zero nedir?

Concept Zero, 2030 yılına kadar dünyanın ilk karbon nötr ısı eşanjörünü üretme vizyonumuz ve hedefimizdir. Fosil içermeyen çelik ve contalarında geri dönüştürülmüş malzeme kullanılan bir ısı eşanjörü olacaktır. Ek olarak, ısı eşanjörü kolayca geri dönüştürülecek şekilde hazırlanmıştır. Tamamen karbon nötr bir ısı eşanjörüne doğru yolculuğumuzda şimdiden büyük bir adım.

Concept_Zero_web_image_640x360.jpg

Alfa Laval ve SSAB, ilk fosilsiz ısı eşanjörünü üretmek için güçlerini birleştirdi

Ortaklıklar, sürdürülebilir çözümleri hızlandırmaya yarayan yeni ve yenilikçi çözümler bulmak için ekstra yol kat etmemizi sağlar. Alfa Laval, dünyanın fosil içermeyen çelikten yapılan ilk ısı eşanjörünü geliştirmek ve ticarileştirmek için küresel İsveç çelik şirketi SSAB ile bir anlaşma imzaladı. Hedef, hidrojeni azaltılmış çelikten yapılmış ilk üniteyi 2023'te kullanıma hazır hale getirmek. SSAB ile fosil içermeyen çelikten yapılmış ilk ısı eşanjörünü üretmek için güçlerini birleştirdi.

Concept zero hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Alfa Laval'ın karbon nötr plakalı ısı eşanjörleri hakkında daha fazla bilgi için bugün bize ulaşın.

Bilgileriniz gizlilik ve veri koruma politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.

Isıtma ve soğutma merkezi

Isı transferinde onlarca yıllık deneyiminden gelen uzmanlığıyla Alfa Laval, günümüzün ısıtma ve soğutma zorlukları için bilgili kaynaklar sunar. Uygulamanız için doğru teknolojiyi bulmayı kolaylaştıran yardımcı araçların yanı sıra enerji verimliliğinden doğal soğutuculara kadar her konuda karmaşık soruların yanıtlarını keşfedin.

heating cooling-hub-vignette-2021

Re-Made to matter

Alfa Laval ve Stena Recycling, akıllı, sürdürülebilir ve kullanımı kolay Re-Made to Madde değişim programını oluşturdu. Bu bize eski ısı eşanjörlerinde bulunan değerli metallerin %100'ünü geri kazanma imkanı vermektedir. Bunları daha modern tasarımlarla değiştirerek, enerji tasarrufu için verimlilik iyileştirmelerinin yanı sıra azaltılmış karbon ayak izini de sağlayabiliriz.

Re-made to matter vignette imge 640x360

Sürdürülebilir ortaklık