Emisyon azaltımı

Bugün bulunduğumuz yerden karbon emisyonumuzu azaltmak, zamanımızın en büyük zorluklarından biridir. Küresel enerji sistemimizi tamamen dönüştürmeyi gerektirecek. Bu kadar karmaşık bir durumun basit bir çözümü olamaz. Aslında, Paris İklim Anlaşması'nın dekarbonizasyon hedeflerine ulaşmak için bir dizi farklı çözüm gerekecektir.

Alfa Laval'ın kanıtlanmış ısı transferi ve separasyon teknolojileri, azaltılmış enerji tüketimi için daha yüksek verimlilik sağlayan plakalı ısı eşanjörlerine ek olarak, çeşitli sektörlerde emisyonu farklı şekillerde azaltmalarına yardımcı oluyor. Karbon yakalama için yeni çözümlerin geliştirilmesinde iş ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz ve aynı zamanda çevre dostu, doğal soğutucu akışkanlar için optimize edilmiş ısı eşanjörlerine öncülük eediyoruz. Kirlilik içermeyen musluk suyu, kükürt giderme ve pek çok farklı alanlardaki çalışmalarımızın yanı sıra bu çözümler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

cleantech_emission_reduction201201.jpg

 

cleantech-WHE-chart-final.png

Dekarbonizasyon: farklı yaklaşımların kombinasyonu

Dekarbonizasyonun zorluğu iki yönlüdür: Paris İklim Anlaşması'nın hedeflerine ulaşmak için CO2 emisyonlarını azaltırken aynı anda hızla artan enerji taleplerini desteklemeliyiz.

Yandaki çizelgede gördüğümüz gibi, mevcut rotamızı tersine çevirmek ve Paris hedeflerine ulaşmak için bize “Sürdürülebilir Kalkınma” yolunu ortaya koyan bir teknoloji ve yeni yakıt kombinasyonuna ihtiyaç var. Dünyadaki emisyonunu azaltmak, enerji verimliliği ve yenilenebilir kaynakların yanı sıra karbon yakalama kullanımı ve depolaması (CCU/S) gibi teknolojilere yatırım yapılmasını gerektirir.

Alfa Laval, emisyon azaltma hedeflerini desteklemek için şimdiden çok sayıda müşterisiyle ortaklık kurdu. İşletmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bugün bizimle iletişime geçin.

Gerçek potansiyel nedir?

Daha verimli plakalı ısı eşanjörü teknolojilerinin gerçek potansiyeli nedir? Küresel olarak bakıldığında enerji tasarrufu potansiyeli şaşırtıcıdır. Enerjinin büyük şehirlerimizde ve hatta kendi evlerimizde etkisini karşılaştırarak, gerçekte neyin mümkün olduğunu görmeye başlıyorsunuz.

Her yıl yeni kurulan Alfa Laval plakalı ısı eşanjörleri, müşterilerimizin 50 GW enerji tasarrufu yapmasını sağlıyor. Bu, yılda 10 milyon Avrupa evini ısıtmak için gereken enerji miktarıyla aynı.

Ancak enerji tasarrufu hikayenin sadece yarısını anlatır. Bu 50GW aynı zamanda küresel CO2 emisyonlarında veya her yıl Paris şehrinin yaydığı emisyonlarda 25 milyon tonluk bir azalma anlamına geliyor.

Ve tüm bunlar sadece yeni ısı eşanjörü kurulumları. Dünya çapında kurulu milyonlarca verimli plakalı ısı eşanjörünün her yıl çoğaldıkça katlanarak artan etkisini hayal edin. Küresel sürdürülebilirliği hızlandırma potansiyelimiz hakkında gerçek bir fikir edinmeye başlıyorsunuz.

Prosesiniz için ne anlama gelebileceğini merak ediyor musunuz? Bugün bize ulaşın, uzmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçsin!


Bize ulaşın

Cleantech_hero_image_Paris_1200x627.jpg

Çok sayıda uygulamada emisyon tasarrufu

Alfa Laval'ın plakalı ısı eşanjörü ve separasyon teknolojisi, çok çeşitli uygulamalarda emisyon azaltımı sağlar. Operasyonlarınızdaki emisyonları azaltmanız için size nasıl destek olabileceğimizi öğrenmek ister misiniz? Aşağıdaki listeden uygulamanızı seçin.

Cleantech-carbon-capture-intro-final.jpg

Karbon yakalama, kullanma ve depolama

Karbon yakalama, kullanma ve depolamayı (CCU/S) duymuş olabilirsiniz, ancak bunu mümkün kılacak teknolojilerin onlarca yıldır var olduğunu biliyor musunuz? Petrol ve gaz, enerji, rafineri, petrokimya ve çimento endüstrisi gibi sektörlerde dekarbonizasyon için sınırlı seçeneklerle CCU/S, enerji piyasasının geleceği için temel olacaktır. Karbon yakalama verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış ısı transfer ekipmanı portföyümüzü keşfedin.


Daha fazlası

cleantech-tap-water-intro-img.jpg

Musluk suyu

Alfa Laval, günümüzün musluk ve sıcak su ısıtma uygulamalarında maliyet verimliliği ve performans kadar güvenliğin de önemli olduğunun bilincindedir. Plakalı ısı eşanjörü teknolojisi konusundaki derin bilgimizden yararlanarak, enerji tüketimini en aza indirmek ve kirliliği azaltmak için geliştirilmiş verimlilikle birlikte en iyi su sistemleri güvencesini sunan yenilikçi çözümler geliştirdik. En güvenli, en sürdürülebilir musluk suyu çözümlerini tasarlamada ihtiyaçlarınızı nasıl destekleyebileceğimizi öğrenmek için bugün bize ulaşın.


Daha fazlası

Cleantech-Natural-refrigerants-final-210303.jpg

Doğal soğutucular

Isıtma ve soğutma pazarı, özellikle amonyak, CO2 ve hidrokarbonlar gibi doğal soğutucular olmak üzere, daha düşük küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip olanlar lehine geleneksel soğutucu akışkanlardan hızla uzaklaşıyor. Alfa Laval, yarının soğutucu akışkanları için optimize edilmiş çözümlerin geliştirilmesine öncülük etmiştir. Uygulamanız için minimum referans ücreti ile maksimum verimlilik elde etmenizi sağlayacak doğru teknolojiyi belirlemek için sizinle birlikte çalışabiliriz.


Daha fazlası

Sürdürülebilir ortaklık

Daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

Sürdürülebilir çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için formu doldurabilirsiniz

İletişime geçin

Bu bilgiler gizlilik politikamıza uygun şekilde saklanır ve işlenir.