AHRI Performans Sertifikası

Isı eşanjörü tedarikçileri büyük boyutlandırma toleransları uyguladığında, bu durum performans hakkında belirsizlik yaratır. Bu belirsizliği ortadan kaldırabilecek çözüm AHRI performans sertifikasıdır. Plakalı ısı eşanjörleri için dünyadaki tek üçüncü taraf onaylı performans sertifikasıdır.

Plakalı eşanjörlerde termal performans belirsizliği nasıl ortadan kaldırılır

Uzun yıllardır plakalı eşanjör sektöründe görev hesaplamalarını “ayarlamak” ya da ince ayar çekmek, yaygın bir uygulama olmuştur. Üreticiler, bileşen maliyetlerinin en aza indirilmesi ve daha küçük bir plakalı eşanjörün, cazip bir fiyata sunulabilmesi için hesaplamaları manipüle eder. Bununla birlikte, sonuç şu ki, son kullanıcı, küçük boyutlandırılmış eşanjörlere sahip olmakta ve bu da sistem boyunca daha yüksek  enerji kullanımına, daha yüksek işletim maliyetlerine ve çevresel performansın düşmesine neden olur.

Bu “yeniden hesaplamalar” gerekli performansı sağlayacak bir eşanjörü seçmeyi zorlaştırır ve düşük performans gösterme riskini artırır. Bu eşanjörleri (danışmanlar, son kullanıcılar, şartname hazırlayanlar) tavsiye etmek, seçmek ve kullanılmasına dahil olmak herkes için belirsizlik yaratır, sektöre olan güveni zayıflatır. Bu küçük boyutlandırmalar her geçen yıl artmakta ve plakalı eşanjör endüstrisinin en büyük sorunu haline gelmiştir.

Sertifikasyon, performans konusunda kesinlik sağlar

En başından itibaren kesinliği sağlamanın net bir yolu var - AHRI performans sertifikası.

The Air-Conditioning, Heating, and Refrigeration Institute (AHRI) sıvı-sıvı eşanjörlerin performansını global olarak onaylayan tek bağımsız kuruluştur. AHRI kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

AHRI Sertifikasyon Programı, üçüncü taraflarca termal performansın doğrulanmasını sağlar - plakalı eşanjörün üreticinin yayınlanmış derecelendirmelerine uygun olarak çalışacağına dair bağımsız bir güvence verir.

Performans sertifikasyonunun faydaları

AHRI performans sertifikasyonunun daha geniş bir şekilde benimsenmesi tüm ilgili kişiler için anlam ifade etmektedir:

  • Enerji tüketimini ve kullanım ömrü işletim maliyetlerini daha enerji verimli bir sistem sağlayarak önemli ölçüde azaltır.

  • Tam yatırım değerini, saha testleri ve ek bileşen performans marj maliyetlerini azaltarak sağlar.

  • Hesaplamalar doğrulandığı için, termal performans ve fiyat / performans oranına adil karşılaştırma sağlar.

  • Eşanjör kapasitesinin uygun boyutlandırılmasıyla güç tüketimi ve iklim kontrolünde hedeflere ulaşılmasını sağlar.

  • Tedarikçiler, danışmanlar, yükleniciler ve son kullanıcılar gibi sistem performansının doğruluğuna güvenenler için iç rahatlığı sağlar.

  • Enerji verimliliğine odaklanan yerler için yeniliği cesaretlendirir ve üreticileri daha verimli ürünler geliştirmeye teşvik eder.

  • Termal performanstaki hileyi ortadan kaldırır ve bu da sektöre güveni artırır.

Alfa Laval, AHRI sertifikasyonunu desteklemede, aktif bir rol üstlenmeyi seçti.

Plakalı eşanjörleri tasarlama, üretme, seçme ve çalıştırma sürecine dahil olan herkes için AHRI performans sertifikası, her açıdan daha iyidir.

Performans sertifikasyonunun sağlıklı bir plakalı eşanjör pazarı yaratma da önemli bir adım olduğuna ve bir bütün olarak endüstriye fayda sağladığına inanıyoruz.

 

AHRI sertifikasyonu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Termal performans sertifikası vaka incelemesini ve resmi AHRI websitesini ziyaret ediniz.

AHRI sertifika programları:

Sıvı-Sıvı Isı Eşanjörleri

Sıvı-Sıvı Lehimli & Füzyon Bağlı Isı Eşanjörleri

AHRI Nedir?

The Air-Conditioning, Heating, and Refrigeration Institute (AHRI) Ürün Performans Sertifikasyon Programı çeşitli ısıtma, ventilasyon, havalandırma, soğutma ve su ısıtma ürünlerinin, üreticilerin beyanlarına uygun performans göstermesini sağlayan AHRI tarafından yönetilen ve idare edilen gönüllü bir programdır.

AHRI Ürün Performans Sertifikasyon Programı aracılığıyla sertifikalandırılan ürünler, AHRI ile sözleşmeli bağımsız bir üçüncü taraf laboratuvar tarafından bir veya daha fazla ürün derecelendirme standardına ya da özelliklerine uyma yeteneğini saptamak için AHRI yönlendirmesiyle sürekli olarak test edilir.

.