Dünyadaki binaları daha enerji verimli hale getirmek

Binalar dünyadaki enerji tüketiminin yaklaşık %40'ından, ısıtma ve soğutma ise bu enerji kullanımının yaklaşık %60'ından sorumludur. Bununla birlikte, daha enerji verimli ısıtma ve soğutma sistemlerinin yanı sıra temiz enerji teknolojilerini benimseyerek, bina sektöründeki enerji tüketimini ve karbon emisyonlarını %50 oranında azaltabiliriz. Ayrıca bir enerji kaynağı olarak gazdan tamamen uzaklaşabiliriz. Alfa Laval'da bu geçişi desteklemek için gereken çözümleri sunuyoruz.

Energy efficient buildings final
GP Clima case
Bu yeni binalar, enerji verimliliğini sağlamak için en son konsept ve normlara göre tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Alfa Laval ısı eşanjörleri, enerji tasarrufu sağlamak ve böylece CO2 emisyonlarını azaltmak için verimli ısıtma ve soğutma sağlıyor."

Marco Gesilao, GP Clima

Daha fazla bilgi için

.

Enerji verimli çözümler için neden Alfa Laval'i seçmelisiniz?

 • Alfa Laval'ın ısı eşanjörleri, yaklaşık on yıldır hem konut hem de ticari binalar için verimli ısıtma ve soğutma çözümleri sunmaktadır.
 • Dünyanın dört bir yanındaki yerel servis merkezleriyle küresel bir varlığa sahibiz ve nerede olursanız olun verimli hizmet almanızı sağlıyoruz.
 • Ürün yelpazemiz AHRI sertifikalıdır ve tüm ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarınız için güvenilir ve bütünsel çözümleri garanti eder.
 • Araştırma ve geliştirme ekiplerimiz, HVAC endüstrisi için en son sürdürülebilir ısı transferi çözümlerini sunarak sürekli olarak bir adım önde olmak için çalışmaktadır.
 • Tüm süreçlerde enerji tasarrufu fırsatlarını belirlemek için müşterilerimizle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Enerji faturalarınızı nasıl azaltacağınızı öğrenmek için bize katılın.

Endüstride Trend

Enerji yoksulluğu, özellikle 2020 kışında yaklaşık 36 milyon insanın evlerini yeterince sıcak tutamadığı Avrupa'da, dünya çapında büyüyen bir sorundur. Ancak, AB ve Birleşik Krallık'ta yalnızca yedi ülkenin Avrupa'nın tüm konut gaz kullanımının %80'ini oluşturduğunu biliyor muydunuz? Gaza olan bağımlılığı azaltmak ve enerji verimliliğini artırmak için aşağıdakiler gibi bir dizi çözüm uygulamamız gerekiyor:

 •  Eski evlerin ve kamu binalarının yeni, daha enerji verimli ısıtma ve soğutma çözümleriyle yenilenmesi.
 • Enerji verimliliği standartlarını karşılamak için mevcut bina kodlarının güçlendirilmesi.
 • Binaları güncellenmiş ısı şebekesi sistemlerine veya bölgesel ısıtmaya bağlamak, alternatif enerji seçenekleri sunmak.
 • Binalarda enerji kullanımını izlemek ve optimize etmek için, yoğun saatlerde binaları termal depolama olarak kullanan daha büyük sistem çözümleri de dahil olmak üzere dijital çözümlerin uygulanması.
 • Evlere ısı pompaları kurmak ve ticari binalarda ısının yeniden kullanılması.
 • Katlanarak artan klima büyümesinin üstesinden gelmek için yüksek talep gören bölgelerde soğutma stratejilerinin tanıtılması.
.
Be an energy hunter to reduce your energy bill final

Sürdürülebilir çözümler – Enerji faturanızı azaltmak için bir enerji avcısı olun

Enerji faturanızı azaltmaya başlamak için ilham arıyorsanız, Alfa Laval size yardımcı olabilir. Mevcut altyapınızdaki enerji tasarrufu fırsatlarını keşfetmek ve ne kadar tasarruf edebileceğinizi öğrenmek için bize ulaşın. Veya müşterilerimizin enerji verimliliği sayesinde ne kadar tasarruf ettiğini okuyun.

1. Soğutma uygulamalarında AHRI PC GPHE basınç kırıcı
2. Soğutma uygulamalarında kondenser koruması
3. Soğutma uygulamalrında chillerin kapatılması
4. Musluk suyu hazırlama için soğutma kulesinden ısı geri kazanımı
5. Daha yakın yaklaşma sıcaklığına sahip bölgesel ısıtma basınç kırıcı
6. Belirtmek için ideal basınç düşüşü

heating-and-cooling-solutions.jpg

Alfa Laval'ın ısıtma ve soğutma çözümleri

Net sıfıra ulaşmak, evleri ve binaları verimli ısıtma ve soğutma çözümleriyle donatmayı gerektirir. Bu, yeni yapılar için doğru çözümleri bulmak ve mevcut yapıları güncellemek anlamına gelir. Bunun önemli bir örneği, bölgesel ısıtma ve ısı şebekelerine bağlanmaktır. Alfa Laval'da, yenilenebilir enerjinin kullanılmasını ve trafo merkezi uygulamalarından gelen fazla ısının tüm bölgeleri ısıtmak için yeniden kullanılmasını sağlayan bir dizi çözüm sunuyoruz. Son kullanıcı sahasında daha küçük ölçekli ısı yeniden kullanımını destekleyen bileşenlerimiz bile var. Ürünlerimiz doğal soğutucu akışkanlarla sorunsuz bir şekilde çalışır ve prosesinize en uygun çözümün hangisi olduğuna bakılmaksızın çevresel etkinizi azaltır.

pressure-breaker.jpg

Basınç kırıcı

Gökdelenler gibi daha yüksek binalar ve büyük enerji sistemleri gerektiren yapılar, statik yüksekliğin chiller kondansatörünün veya klimanın kapasitesini aşabilecek basınç oluşturduğu bir zorlukla karşı karşıyadır. Bir Alfa Laval plakalı ısı eşanjörü ile, doğru seviyeleri korumak ve pompalarınız, borularınız ve vanalarınız üzerindeki gerilimi azaltmak için devreyi herhangi bir katta bölebilirsiniz. Bu çözümün en iyi yanı, bina yüksekliğinizin gerektirdiği kadar ekleyerek basınç kırıcı olarak kullanılabilmesidir. Ama hepsi bu kadar değil; "Yakın yaklaşım" teknolojimiz, neredeyse tüm soğuğun minimum kayıpla binanın tepesine aktarılmasını sağlar.

Contalı plakalı ısı eşanjörleri

plate_heat_exchangers_GPHE.jpg

 • En yüksek termal verimliliği sağlayan uyarlanabilen esnek çözümler
 • Yerden tasarruf sağlayan kompat tasarım ve servis/bakım kolaylığı
 • Maksimum çalışma süresi için kirlenme, stres ve korozyonu azaltan çözümler


Daha fazlası için

Yarı-kaynaklı plakalı ısı eşanjörleri

Semi_welded_range_640x360.jpg

 • Basınç veya sıcaklık yorgunluğuna neden olabilecek uygulamalar için son derece verimli, güvenilir teknoloji
 • Benzersiz Alfa Laval RefTight™ sızdırmazlık sistemi sayesinde garantili uzun sızdırmazlık ömrü
 • Akışkanlar arasında çapraz kontaminasyonu önlemek için güvenilir bir çözüm


Daha fazlası için

Lehimli plakalı ısı eşanjörleri

plate_heat_exchangers_brazed.jpg

 • Kompakt montaj alanına sahip hafif bakır-lehimli yapı
 • Geleneksel teknoloji ile karşılaştırıldığında çok yüksek verim
 • Tüm farklı akışkan/sıvı türleriyle çeşitli uygulamalara uyacak esnek seçenekler
 • Doğal ve düşük GWP soğutucu akışkanlar için idealDaha fazlası için

Füzyon-bağlı plakalı ısı eşanjörleri

plate_heat_exchangers_fusion-bonded.jpg

 • %100 paslanmaz çelik yapı
 • Agresif ortam için güçlü korozyon direnci
 • İçme suyu ve diğer hijyenik uygulamalarda metal kirlenmesini önler
 • Yüksek termal verimlilik ve kompakt montaj alanı

 

 Daha fazlası için

.

Müşteri hikayelerimizi inceleyin

Konforu ve sürdürülebilirliği artırırken enerji tüketiminizi ve maliyetlerinizi azaltmak mı istiyorsunuz?  Müşteri hikayeleri çalışmalarımız, ısı eşanjörlerimizin fark yarattığı çok sayıda uygulamayı sergiliyor. Enerji verimliliği hedeflerinize nasıl ulaşacağınıza dair bilgi edinin ve çözümlerimizin avantajlarını keşfedin.

Explore-cases
.

Danışman? Sistem entegratörü?

Danışman mısınız?Isı değişiminde onlarca yıllık deneyime sahip olan Alfa Laval, günümüzün ısıtma ve soğutma zorlukları için bilgi birikimi ve kaynaklar sunmaktadır. Enerji verimliliğinden doğal soğutucu akışkanlara kadar her konuda karmaşık soruların yanıtlarını ve uygulamanız için doğru teknolojiyi bulmayı kolaylaştıran yararlı araçları keşfedin.

heating cooling-hub-vignette-2021

Güvenli termal performans için AHRI performans sertifikalı ısı eşanjörleri

Klima, Isıtma ve Soğutma Enstitüsü'nden (AHRI) alınan sertifika, termal performansın tek küresel üçüncü taraf doğrulamasıdır ve plakalı ısı eşanjörünüzün üreticinin yayınladığı derecelendirmelere uygun olarak çalışacağına dair bağımsız bir güvence verir. Alfa Laval, sektöre AHRI sertifikalı contalı plakalı ısı eşanjörleri, lehimli plakalı ısı eşanjörleri ve füzyon bağlı plakalı ısı eşanjörleri sunmaktadır.

HVAC-sustainable-city-AHRI

Akıllı seçim!

Web sitelerinde veya kataloglarda zaman alan arama süreçlerine son verim! Özel uygulamanız için doğru ısı eşanjörü artık yeni Alfa Laval Ürün Kılavuzu ile her zamankinden daha hızlı bulunabilir.

Alfa Laval Heating and Cooling Hub Quick selection

Energy Hunter – Atık enerji avcılığı yaparak sürdürülebilir çözümler

Enerji verimliliğini artırmak için, hepimizin atık enerjiyi avlaması ve azaltması gerekir. Alfa Laval, ısı transferi verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için teknolojiye, uzmanlığa ve hizmet alt yapısına sahiptir. Bugün ne kadar tasarruf edebileceğinizi hesaplamak için yeni aracımızı kullanın.

energy hunter screen view
.

Verimliliğin yıllarca sürmesini sağlamak

Düşük performans ile çalışan ısı eşanjörü, sistem güvenliğini, ürün kalitesini ve enerji tüketimini olumsuz etkilemektedir. Öngörülemeyen arızalar, maliyet oluşuran duruş sürelerine ve üretimde aksama olmasına neden olabilir. Contalı plakalı eşanjörünüzün düzenli ve önceden planlanmış bakımı sayesinde performansını uzun yıllarca koruyabilir ve operasyonlarınızın aksamadan, planlandığı gibi ilerlemesini sağlayabilirsiniz.


Bugün bir sorunla karşılaşmanız durumunda, gelecekteki muhtemel problemlere karşı önlem almak istediğinizde veya çevrimiçi sorun gidericimizle sorunu kendiniz çözmek istediğinizde size yardımcı olabileceğimiz uzmanlığa sahibiz.

Servis çözümlerimizi inceleyin

smart heat exchanger sensor 640

Enerji verimliliği için dijitalleşme

Şehirlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yüzde 70'ini karşılama yolunda ilerleme kaydedilmesine Akıllı Şehirler ve Dijital Zeka yardımcı olabilir. Dijital hizmetler, şehirlerdeki ısıtma ve soğutma sistemleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve şehirlerin daha sürdürülebilir hale gelmesini sağlarlar.

Uzaktan izleme sistemlerinin kullanılması ve veri analizlerinin gerçekleştirilmesi; doğru ve etkili çalışmaya, farkındalıkla karar vermeye ve bilinçli müdahale yapılmasına olanak tanır.

Daha sofistike ve verimli ısıtma ve soğutma sistemlerinin geliştirilmesi,yalnızca kentsel alanlara güvenilir ve uygun fiyatlı ısıtma ve soğutma hizmetleri sağlarken sera gazı emisyonununu azaltabilen bu dijital dönüşümle mümkündür.

 

Akıllı eşanjör

HVAC ve Sürdürülebilir Şehirler

Dünyada kullanınan toplam enerjinin neredeyse üçte ikisinden fazlasını kullanmakta olan şehirlerimiz, iklim kriziyle mücadelede çok önemli bir rol oynuyor. Şehirlerde enerjinin önemli bir kısmı ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılmaktadır; bu da enerji verimliliğinin yaygınlaştırmanın önemini göstermektedir. Alfa Laval, ısı transferi ve atık ısının geri kazanımı konusunda neredeyse bir asırlık tecrübeye sahiptir ve 2030 yılına kadar karbondan arındırılmış olmayı hedeflemektedir. Sürdürülebilir yarınlara sahip olmanız için dönüşümünüzü birlikte planlayabiliriz.

ALF0739 sustainable-cities hero 640x3.
.

Bizimle iletişime geçin

Bilgileriniz gizlilik ve veri koruma politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.