Mahal soğutma

Bölgesel soğutmada, birçok binanın soğutulmasında tek bir merkezi kaynak kullanılmaktadır. Alfa Laval, bu rahat ve uygun maliyetli soğutma çözümünde kilit bir rol oynar. Eşanjörlerimiz ve sistem çözümlerimiz, soğutma enerjisinin boru hattından iç sistemlere transfer edilmesi için, bir bölgesel soğutma şebekesinde yer alan bütün binalarda bulunmaktadır.

District-cooling-hero-final

Bölgesel soğutmanın faydaları

Ticari uygulamalarda soğutma üretimi ve dağıtımı için en rahat yöntem olan bölgesel soğutma, gerek çevresel gerekse ekonomik  faydalar sağlamaktadır.

Yapılan hesaplamalarda, bölgesel soğutmaya geçen müşterilerin, elektrik, servis ve tamir kalemlerinde büyük miktarlarda tasarruf sağlamalarının yanı sıra, küçük, bağımsız  sistemlerde kurulan soğutucularla kıyaslandığında, işletme masraflarını yüzde 45’e kadar azaltabilecekleri gösterilmektedir.

Ekonomik, esnek ve sessiz soğutma

Alfa Laval bölgesel soğutma sistemleri, sayısız lokasyonda enerji tasarruflu çözümler sağlamaktadır. Alfa Laval contalı plakalı ısı eşanjörlerinin yakın sıcaklık yaklaşımı, verimliliği en üst seviyeye çıkarırken, ısı transferi sırasındaki kayıp en düşük seviyeye indirilmektedir. Sessiz, titreşimsiz sistemler, mülk sahipleri tarafından kolay kullanım olanağı verirken aynı zamanda her bir binanın mevcut ihtiyaçlarını karşılamak üzere kendi soğutma sistemini düzenleyebilecek olmasından dolayı, mükemmel işletme esnekliği ve maliyetten tasarruf sağlamaktadır. Son kullanıcıların avantajları, Alfa Laval bölgesel soğutma çözümünün, Alfa Laval Maxi gibi eksiksiz, optimize bir sistem içerisinde bir araya getirilmesi durumunda daha da artacaktır. 

Musluk suyu ısıtma uygulamaları

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval global servis ağı, tüm sektörler özelinde bilgi sahibi tecrübeli uzmanlara sahiptir. Her türlü ihtiyaç noktasında ve her zaman yedek parça ve uzmanlık alt yapısıyla ihtiyaç sahiplerini desteklemeye hazır bulunan Alfa Laval 360° Servis Portföyü, maksimum çalışma süresi, kullanılabilirlik ve optimizasyon için ekipman kullanım ömrü boyunca start-up, bakım, destek ve geliştirme hizmetlerinden izleme hizmetlerine kadar - tüm kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu hizmetler ile toplam işletme maliyetlerii en aza indirerek, kullanıcıların rekabette bir adım önde olması sağlanmaktadır.

 

Bize ulaşarak hizmet teklifimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.