Yeni standartları keşfedin
solutions-for-sustanability-hero-image

Sürdürülebilirlik için çözümünüz: Alfa Laval contalı plakalı ısı eşanjörleri

Operasyonel sürdürülebilirliğinizi artırmak sadece çevre üzerinde olumlu bir etki yaratmakla kalmaz. Ayrıca şirketinizin karlı bir şekilde büyümesini sağlama konusunda da kritik öneme sahiptir. Isı geri kazanımını geliştirerek yakıt maliyetlerini düşürerek tasarruf edebilir, soğutma gruplarınızın ve pompalarınızın çalışmasında elektrik tasarrufu yapabilir ve bakımda önemli ölçüde daha fazla tasarruf sağlayabilirsiniz - tüm bunları yaparken de CO2 emisyonlarınızı azaltırsınız. Alfa Laval contalı plakalı ısı eşanjörleri tüm bunları gerçekleştirmenizi sağlayan sürdürülebilirlik çözümünüzdür.

Tüm dünyada Alfa Laval ve iş ortakları sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Ücretsiz bir yatırım getirisi hesaplaması için uzmanlarımızla iletişime geçin.

Şirketinizin bugünden tasarruf etmeye başlamasına yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz!

sfs ROI calculator640x360

Ücretsiz bir yatırım getirisi hesaplaması için bizimle iletişime geçin

Gizlilik politikasını okudum ve onaylıyorum.

Artan sürdürülebilirlik ihtiyacı

Günümüzde tesis yöneticileri, daha önce hiç olmadığı kadar, işletmelerin genel sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak için yeni yollar bulmanın zorluklarını yaşıyorlar. Günlük HVAC ve üretim uygulamalarında, ana ekipman, hem doğrudan hem de dolaylı olarak karbon yakıtların yakılmasından dolayı yüksek miktarda enerji tüketir. İlgili enerji maliyetleri artmaya devam ettikçe harcamalar da artmakta ve gelişmiş sürdürülebilirlik ile tasarruf etme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu tür tasarruflar, açık soğutma kuleleri, sıcak su ve buhar kazanları, soğutucular, hava kompresörleri, kojenerasyon (CHP) ekipmanları ve çok daha fazlası gibi ekipmanların çalıştırılması ve bakımında bulunabilir.

gphe t15

Yüksek tasarruf ve kısa süreli yatırım getirisi

Alfa Laval, sürdürülebilirlik yatırımınızın kısa sürede yatırım getirisini garantileyerek çok çeşitli uygulamalarda tasarruf için size kapı açar. İşte bazı ilham verici örnekler:

 • 2.000 kW'lık bir soğutma grubunun kondenserini korumak için contalı plakalı ısı eşanjörü kullanarak elektrik ve bakım maliyetlerinde yılda 90.000 € tasarruf
 • 90 kW hava kompresöründen ısı geri kazanımı ile yıllık yakıt maliyetlerinde 30.900 € tasarruf
 • Endüstriyel atık sudan 800 kW ısı geri kazanılarak yakıt maliyetlerinde aylık 14,651 € tasarruf edildi

Sürdürülebilirliğin tasarruf anlamına geldiği üç büyük yol:

 • Elektrik maliyetlerinde tasarruf
 • Sıcak su üretimi için ısı geri kazanımı sayesinde yakıt maliyetlerinde tasarruf
 • Artırılmış verimlilik ve daha yüksek çalışma süresi sayesinde tasarruf

Uygulamanız için teknolojimizin yaratabileceği farkı görmek ister misiniz? Ücretsiz bir yatırım getirisi hesaplaması için bugün bizimle iletişime geçin ve sürdürülebilirlikle tasarruf etmeye başlayın.

sfs three ways to save640x360
Alfa Laval sustainably generated hot water

Sürdürülebilir şekilde üretilen sıcak su uygulamaları

Geri kazanılan ısıdan üretilen sıcak su, günlük HVAC ve üretim uygulamalarında birçok kullanıma sahiptir. İşte bazı örnekler:

 • Ön ısıtma sıcak su kazanı beslemesi
 • Temizlik
 • Banyo ve duş 
 • Üretim tesisi veya bina ısıtması
 • Üretim proseslerinde kullanım
 • Bölgesel ısıtma ağının sağlanması