Yeni standartları keşfedin
Alfalaval T10 Hero webb v1
T10BNB herobannermobile

Alfa Laval Endüstriyel Ürün Grubu

Alfa Laval T6 ile tanışın

Yeni nesil contalı plakalı eşanjörlere en son eklemeler burada -
Hoş geldin Alfa Laval T6-B ve Alfa Laval T6-P!

Genel itibariyle T6 serisi selefi M6'dan daha verimlidir ve kompakt dizaynı ile birçok uygulama ve endüstride örneğin endüstriyel yardımcı uygulamalarda, gıda ve su ısıtma/soğutmada, HVAC görevlerinde ya da genel yardımcı proses uygulamalarında ilgi çeken bir alternatiftir.

Örneğin T6-B selefi M6'ya kıyasla daha zorlu termal görevlere izin verir ve bu da onu özellikle ısı geri kazanım uygulamaları için avantajlı kılar. T6-P daha hassas bir termal uyum sağlamak için asimetrik FlexFlow TM  plaka tasarımı içermektedir. Yapılandırılabilir birçok varyasyon, herhangi bir görev için mümkün olan en yüksek verimliliği sağlayacaktır.

OmegaPortTM  dairesel olmayan portlar ve CurveFlowTM dağıtım alanı gibi diğer yeni nesil özellikler sayesinde T6 serisi daha uzun servis aralıkları, daha yüksek operasyonel verimlilik ve daha düşük servis maliyetleri sağlayan mükemmel kirlenme önleyici özellikler sunar.

T6 640x360

T10 ile tanışın

Alfa Laval M10 uzun süredir piyasanın en çok yönlü contalı plakalı eşanjörü olmuştur. Geniş bir uygulama aralığında yüksek termal performans sağlayabilen eşanjör, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik için küresel bir standart belirlemiştir. Ancak bizim için standardı belirlemek asla yeterli değildir. Bu nedenle, M10’un halefi, sınırları aşan T10’u yarattık.

Devrim niteliğindeki yeni bir plaka konseptiyle üretilen T10, verimlilik ve basınç düşümü arasında ödün verme durumunu ortadan kaldırır. Eşanjörün performansını proseslerinizdeki özel konumuna göre optimize etmeyi mümkün kılan, geliştirilmiş tasarımla, düzensiz akışları daha uygun hale getirebiliriz.

Sonuç, güvenilir ve uygun maliyetli performans için, % 30'a kadar daha yüksek verimlilik ve daha az kirlenmedir. Dahası da var.

Uygulama ne olursa olsun, T10’un sürdürülebilir, enerji tasarrufu sağlayan tasarımı, çevresel hedefleri karşılamaya yardımcı olur. Ve yeni plaka konsepti, daha küçük yerleşim alanı ve daha az bakım ihtiyacı sayesinde, daha düşük toplam yatırım maliyeti gerektirir.

 

 

T10 product


The T25'in faaliyet alanları

Alfa Laval T25-B en yakın sıcaklık yaklaşımını gerektiren yüksek basınç uygulamaları için özel olarak geliştirilmiştir. Örnek uygulamalar:

  • Veri merkezi soğutmayı da kapsayan genel HVAC soğutma uygulamaları 
  • Bölgesel soğutma ağlarındaki enerji aktarım istasyonları
  • Yüksek binalardaki basınç kırıcılar
  • Bölgesel ısıtma ağlarındaki basınç kırıcılar

Alfa Laval T25-P endüstriyel prosesler için dayanıklı ve esnek bir ısı transferi çözümü sunar. Bu yapılandırma, eş zamanlı olarak enerji verimliliğini artırıp çevresel etkiyi en aza düşürürken en zorlu koşullarda güvenilir performans göstermek üzere tasarlanmıştır. Örnek uygulamalar:

  • Amin değiştirici gibi ısı geri kazanım görevleri
  • Ham petrol ısıtıcı gibi yoğun servise ihtiyaç duyan görevler
  • Açık deniz ham petrol dehidrasyonu gibi güvenilirliğin önemli olduğu görevler

Tüm Alfa Laval T25 üniteleri, aşağıdakiler dahil olmak üzere verimlilik, güvenilirlik ve servis olanağında yeni standartlar belirleyen yeni nesil teknolojilere sahiptir:

  • OmegaPort™ dairesel olmayan giriş ve çıkış: Dairesel port tasarımlarına kıyasla basınç düşüşünü %25'e kadar azaltır ve bu da pompa enerji tüketimini azaltarak genel işletme maliyetlerinin düşmesini sağlar.
  • CurveFlow dağıtım alanı: Ana ısı transferi için daha fazla alan bırakarak daha küçük bir alanda üstün verimlilik sağlar. Plaka başına daha yüksek termal verimlilik, ömür boyu bakım maliyetlerinin düşürülmesine ek olarak ünite ağırlığı ve çevresel etkinin azaltılması için daha küçük bir plaka paketine olanak tanır.  
  • PowerArc plaka düzeni bölücü: Hem kurulum hem çalışma sürecinde plaka performansını artırır, böylece daha ince plakalar ile çalışmak mümkün olur. Bu da daha yüksek termal verimliliğe, daha düşük ağırlığa ve daha da iyileştirilmiş çevresel etkiye imkan tanır.

Yeni verimlilik standardını tercih edin

Hali hazırda Alfa Laval T25'in bir önceki modeli MX25'i kullanan işletmeler, artık tüm ünitelerini değiştirmek zorunda kalmadan termal verimliliklerini artırma imkanına sahipler. Tüm yapılması gereken, yeni nesil plaka paketine geçiş yapmaları. 

Yeni plakalara geçiş yapmak, enerji verimliliğini artırır ve önemli derecede uzun vadeli enerji tasarrufu sağlar. Elektrik giderlerinizi azaltmanın yanı sıra hem kullanım alanından hem de parça maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz, çünkü ısı eşanjörünüzün daha az plaka ve conta ile çalışması mümkün.

Yeni verimli plaka paketi, tortu oluşumu riskini en aza indirir ve servis kolaylığı sağlar; bu da ürün kullanım ömrü boyunca bakım maliyetlerinde bir düşüş anlamına gelir.

Bir üst pakete geçiş hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Alfa Laval T25

.

Yeni standartları belirleyen özellikler

Çok çeşitli uygulamalarda ve görevlerde, termal performans ve sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda T6, T10 ve T25'in yeni sınırları aşmasına yardımcı olan yeni nesil özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

OmegaPort™ dairesel olmayan bağlantılar

CurveFlow™ dağıtım alanı

FlexFlow™ plaka tasarımı

Beş-noktalı hizalama

SteerLock™ plaka hizalama

ClipGrip™

Ofset conta olukları

Kompakt tasarım

T çubuğu silindir tasarımı

Rulman kutuları

Teknik doküman: Uzun vadeli enerji tasarrufu peşinde

Bu teknik doküman, daha yeni eşanjörlerin endüstriyel ısıtma ve soğutma uygulamalarında toplam enerji tasarrufuna katkıda bulunabileceği farklı yollara genel bir bakış sağlar. Ekipmanı ister yeni bir kurulum, ister mevcut eşanjörünüzü yükseltmek ya da kapasitenizi arttırmak için düşünüyor olun bu bilgiler faydalıdır.

vignettetechnicalpaper

Bize ulaşın

Seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya işletmeniz için hangi contalı plakalı ısı eşanjörünün en uygun olduğu konusunda uzmanlarımızdan tavsiye almak ister misiniz? Bize ulaşın!

GPHE 4 newgeneration 640x360-CTA

HVAC uygulamaları için AHRI-performans sertifikalı eşanjörleri de sunuyoruz

Alfa Laval AlfaQ serisi, üreticilerin beyanlarına uygun termal performansı sağlamasını gerekli kılan AHRI Sıvı-Sıvı Eşanjör (LLHE) Sertifikasyon programına göre onaylanmıştır. Alfa Laval’in yeni nesil özellikleri, AlfaQ serisindeki modellerin ilgili boyutları ve konfigürasyonları için de mevcuttur.

brazed alfanova ahri640x360