Yeni standartları keşfedin
GPHE 3 serviceability 1920x480
GPHE 3 serviceability 640x360

Yeni bir servis kolaylığı standardı ile tanışın

Contalı plakalı ısı eşanjörü, uzun yıllar boyunca güvenli operasyonlar için yaratılmıştır. Conta ile plakalı tasarımı arkasındaki fikirlerden biri, açması ve kapaması kolay bir ısı eşanjörüne olanak tanımaktır. Bu, denetim ve servis için olduğu kadar üniteyi yeni proses koşullarına hazırlamak için de önemlidir. Ama birçok kişinin doğrudan keşfettiği gibi bazen üniteyi açmak ve yeniden sıkmak, hiçbir şekilde “kolay” değildir. Yeni nesil contalı plakalı ısı eşanjörleri ile bir ünitenin açılmasını ve kapanmasını daha da kolay hale getirdik. Ve bu, sadece başlangıç. Yeni özellikler, yeniden contalama gibi bakım rutinlerini öncesinden daha güvenli ve daha kolay hale getirir. Tüm bunlar birleştiğinde ise sonuç, daha hızlı bir servistir: ünitenin üretim dışında kaldığı süre minimumda kalır.

Alfa Laval Contalı plakalı ısı eşanjörlerinin montajı

CurveFlow™

CurveFlow symbolCurveFlow™ dağıtım alanı, tüm plaka yüzeyinden daha iyi faydalanılması için ortamın akışını optimize eder. Akışı daha eşit bir dağıtım ile iyileştirmek de, ölü noktaları ortadan kaldırarak daha düşük tortu oluşumu riski ile daha yüksek termal verimlilik sağlar. Bu da sonuç olarak enerji tasarrufu, daha düşük bakım maliyeti ve plansız duraklamalar konusunda daha az endişe etmek demektir.

Alfa Laval uzmanı Martin sunar

CurveFlow™ with OmegaPort™

ClipGrip™

ClipGrip symbol

ClipGrip™ contaları, plakaya mükemmel şekilde sabitlenir. ClipGrip™ sayesinde yeni nesil contalar sağlam bir şekilde sabitlenir ve aynı zamanda yerlerine daha kolay monte edilir. Benzersiz tasarım, kapanışta plakaların çatlamasını ve yeni conta setlerinin karışmasını engeller. Isı eşanjörünün bakımı daha hızlı gerçekleşir, plakalar ve contalar daha uzun süre dayanır ve sonuç olarak maliyet tasarrufu gerçekleşir.  

Alfa Laval uzmanı Johan sunar

Nasıl çalıştığını öğrenin

T-bar roller design

T-bar roller symbolYeni nesil plakalı ısı eşanjörleri konusunda Alfa Laval, taşıyıcı çubuğun üzerindeki geleneksel silindir işlevini T çubuğu silindir tasarımı ile değiştirdi. Basınçlı plaka silindiri, taşıyıcı çubuğun altına monte edilerek ısı eşanjörünün yüksekliği azaltıldı ve bakım daha kolay, daha az maliyetli hale getirildi. Bu tasarım, aynı zamanda silindiri, düşen toz ve birikintilerinden koruyarak sıkışmayı engeller, olası gövde hasarlarını en aza indirir ve bakım sırasında ünitenin daha kolay açılmasını ve kapatılmasını sağlar.

Alfa Laval uzmanı Sven sunar

Nasıl çalıştığını öğrenin

Rulman kutuları

Bearing box symbol

Alfa Laval'in büyük ve orta model contalı plakalı ısı eşanjörleri, ünite açılıp yeniden sıkılırken sürtünmeyi azaltmak için rulman kutulu saplamalar kullanır. Bu da tek bir kişinin özel araçlara ihtiyaç duymadan ısı eşanjörünün servisini kolay ve güvenli bir şekilde yapmasını mümkün kılar. Rulman kutusu; bakımın zahmetli, zaman alıcı ve potansiyel olarak zararlı olduğu basit bir vida ve conta ile tasarlanmış rakip çözümlere kıyasla önemli avantajlar sunar.

Alfa Laval uzmanı Göran sunar

Nasıl çalıştığını öğrenin