Yakıt hücreleri

Dünya genelinde enerji sistemleri özelinde sürmekte olan  dönüşüm, çok çeşitli çözümler gerektirmektedir. Günümüzde, yakıt hücrelerinin temiz enerjiye geçişin ana unsuru olduğu aşikardır. Küresel enerji ihtiyacı artmaya devam ettikçe, daha çok çeşitli ve daha  performanslı yakıt hücresi teknolojilerine olan ihtiyaç  artarak devam edecektir. Önümüzdeki yıllarda, yakıt hücrelerinin her büyümekte olan veri merkezi sektörü için dağıtılmış güçten güç üretimine kadar birçok amaçla kullanılacağı tahmin edilmektedir.

 Polimer elektrolit membran (PEM), katı oksit yakıt hücreleri (SOFC) veya marin endüstrisi için çözümler-hangisi olursa olsun- yarının yakıt hücresi teknolojileri, ısı transfer ekipmanlarında yüksek performans gereksinimi gerektirecektir. Plakalı ısı eşanjörlerinde iyi performans için 90 yıldır çözüm ve değer yaratan Alfa Laval, bu zorlu uygulamalarda varolan yüksek sıcaklık ve termal gerilmeler altında güvenli, verimli ve uzun ömürlü şekilde ısı transferi sağlamak için hem bilgi  hem de geniş ürün yelpazesi sunmaktadır.

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Alfa Laval Sustainable solutions Fuel cells chart

Yarının taleplerine şimdiden hazırız

Yarının yakıt hücresi sistem gereksinimlerine ve bu gereksinimlerin getireceği zorluklara hazır olan Alfa Laval, bu birikimini yüksek verimli ve uzun ömürlü plakalı ısı eşanjörü teknolojileri geliştirmek üzere onlarca yıldır sürdürdüğü çalışmalara borçludur. Çok yüksek sıcaklıklarda güvenilir performans sağlayan füzyon bağlı birleştirme tekniğimizden  akış rejiminin düzensiz olduğu zorlu gazdan sıvıya  termal görevler için iyi performans ile ısı transferi gerçekleştiren gazdan sıvıya eşanjör çözümlerimize kadar, yakıt hücresi sistemleri  için güvenli, fonksiyonel ve yüksek verimli benzersiz teknolojiler sunmaktayız.  

 Yakıt hücresi sistemleri için yarının zorluklarına hazırlıklı çözümlerimiz hakkında bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçiniz. Bu çözümler, yakıt hücresi sistemlerine yönelik uzman altyapımız ve bilgi birikimimizin yanı sıra yüksek sıcaklığa dayanıklı medyaları içeren  sistemler için özel olarak geliştirilen AlfaNova füzyon bağlı plakalı ısı eşanjörü yelpazemizi de içermektedir. Ayrıca, marin yakıt hücresi uygulamaları için ideal bir alternatif sunan  inovatif füzyon bağlı ürün çözümlerimiz de dahil olmak üzere, sürdürmekte olduğumuz çalışmalarla ilgili bilgiyi sizlerle buluşturabiliriz. 

Alfa Laval plakalı ısı eşanjörleri ile üretilmiş bir yakıt hücresi sistemi- Sürdürülebilir, güvenli ve ekonomik

Alman yenilenebilir enerji tedarikçisi HEE Technologies GmbH, kombine ısı ve güç (CHP) yakıt hücresi sistemi tasarımında, yakıt hücresi soğutma ve egzoz ısısı geri kazanımı için tereddütsüz Alfa Laval plakalı ısı eşanjörlerini tercih etti. Sistemde, hidrojen enerji kaynağı olarak kullanılarak sürdürülebilir, güvenli ve uygun maliyetli bir çözüm hayata geçirilmiştir.

The HEE fuel cell system

Yeni AlfaNova GL50 ile tanışın

Yeni AlfaNova GL50, yakıt hücresi gereksinimleri için geliştirilmiş ilk Alfa Laval ısı eşanjörüdür. GL50, %100 paslanmaz çelikten yapılmış asimetrik bir, gazdan sıvıya plakalı ısı eşanjörüdür. Tek elde tutulabilecek kadar küçüktür, ancak olağanüstü bir performansla saatte 250 metreküp gaz akışının yanı sıra 750°C'ye kadar giriş gazı sıcaklıklarını işleyebilir.

fuelcell-vignette v2

Çözümlerimiz

 Alfa Laval lehimli plakalı eşanjörler  

Bakır lehimli plakalı ısı eşanjörlerimiz, çok sayıda  ısıtma, soğutma, buharlaşma ve yoğuşma uygulaması için kompakt, verimli ve bakım gerektirmeyen bir çözümdür. Her ünite, hem üstün termal performans hem de maksimum güvenilikli görev optimizasyonu sağlayan benzersiz teknoloji ve tasarım özellikleri ile donanmıştır. 


Daha fazla bilgi için

Alfa Laval gazdan sıvıya plakalı eşanjörler  

 Olağanüstü yüksek sıcaklıklardan asimetrik akış profiline sahip ortamlara kadar, Alfa Laval'in gazdan sıvıya portföyü diğer plakalı ısı eşanjörlerinden daha üstün performans sunar. Devrim niteliğindeki "çukur" plaka tasarımıyla üretilen bu ürün grubu, gaz uygulamalarında verimli ısı geri kazanımını çok düşük basınç düşüşleri ile sağlar, ayrıca borulu eşanjör teknolojileri ile kıyaslandığında ayak izi belirgin ölçüde küçüktür. 


Daha fazla bilgi için

Alfa Laval füzyon bağlı plakalı eşanjörler  

 Patentli AlfaFusion birleştirme teknolojimiz, tamamen paslanmaz çelikten yapılmış yüksek verimli, kompakt ısı eşanjörlerimizin temelidir. Neredeyse hiç bakım gerektirmeyen, son derece yüksek basınç ve sıcaklıklarla başa çıkabilen bu özel ürün grubu, 600°C'yi aşan sıcaklıkları siçeren termal görevler de dahil olmak üzere zorlu uygulamalar için ideal bir ısı transfer çözümüdür. 


Daha fazla bilgi için

Sürdürülebilir ortaklık

Daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

Sürdürülebilir çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için formu doldurabilirsiniz

Bize ulaşın

Bilgileriniz gizlilik ve veri koruma politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.