Yakıt hücreleri | Alfa Laval

Yakıt hücreleri

Enerji sistemlerinin dönüşümü, global olarak çok çeşitli çözümler gerektirecektir. Bugün yakıt hücrelerinin temiz enerji geçişimizin temel bir parçası olacağını zaten biliyoruz. Global enerji ihtiyacımız yükselmeye devam ettikçe, daha fazla ve daha güçlü yakıt hücresi teknolojilerine ihtiyaç duymaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda, her geçen gün büyüyen veri merkezi sektörü için dağıtılmış güçten elektrik üretimine kadar her şey için yakıt hücrelerinin kullanılacağını öngörüyoruz.

Yarının yakıt hücresi teknolojileri polimer elektrolit membran (PEM), katı oksit yakıt hücreleri (SOFC) veya denizcilik endüstrisi gibi çözümlerde, termal transfer teknolojilerine yüksek performans gereksinimleri getirecektir. 90 yıldır plakalı ısı eşanjörleri geliştiren Alfa Laval, bu zorlu uygulamalarda bulunan yüksek sıcaklıklar ve termal stres altında güçlü direnç sağlamak için hem teknik bilgi hem de çözümler sunar.

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Alfa Laval Sustainable solutions Fuel cells chart

Yarının taleplerine şimdiden hazırız

Alfa Laval, yüksek verimli ve sağlam plakalı ısı eşanjörü teknolojileri geliştirmek için onlarca yıl harcamıştır. Çok yüksek sıcaklıklarda güvenilir performans sağlayan füzyon bağlama tekniğimizden son derece düzensiz akış gereksinimlerinin üstesinden gelebilecek gazdan sıvıya çözümlere kadar, yakıt hücresi gelişimi için mükemmel benzersiz teknolojiler sunabiliriz.

Yarın karşı karşıya kalabileceğiniz yakıt hücresi talepleri için bugün sunduğumuz çözümleri öğrenmek isterseniz bizimle iletişime geçin. Bu çözümlerimiz yakıt hücresi yığın sistemlerindeki lider yetkinliklerimizi ve ayrıca yüksek sıcaklığa dayanıklı malzemeleri işlemek için inşa edilmiş Alfa Laval AlfaNova plakalı ısı eşanjörümüzü içerir. Denizcilik yakıt hücresi uygulamaları için ideal bir alternatif sunacak ısı transferi çözümlerindeki yenilikler de dahil olmak üzere, yürütmekte olduğumuz bazı geliştirme çalışmalarını sizinle de paylaşabiliriz.

Çözümlerimiz

Alfa Laval lehimli plakalı eşanjörler

Bakır lehimli plakalı ısı eşanjörlerimiz, sayısız uygulamada ısıtma, soğutma, buharlaştırma ve yoğuşma için kompakt, verimli ve bakım gerektirmeyen bir çözümdür. Her ünite, hem üstün termal performans hem de maksimum güvenilirlik sağlayan bir dizi benzersiz özellik ile uygulama optimizasyonu için tasarlanmıştır.


Daha fazlası

Alfa Laval gazdan sıvıya plakalı eşanjörler

Olağanüstü yüksek sıcaklıklardan son derece asimetrik akış hızlarına sahip uygulamalara kadar, Alfa Laval'ın gazdan sıvıya portföyü, diğer plakalı ısı eşanjörlerden daha fazlasını yönetir. Devrim niteliğindeki "dimple" plaka tasarımıyla inşa edilmişler, gaz uygulamalarında verimli ısı geri kazanımı ve çok düşük basınç düşüşü sağlarlar - hepsi borulu teknolojilerden önemli ölçüde daha küçük bir ayak izi içinde.


Daha fazlası

Alfa Laval füzyon-bağlı plakalı eşanjörler

Patentli AlfaFusion bağlama teknolojimiz, tamamen paslanmaz çelikten yapılmış yüksek verimli, kompakt ısı eşanjörleri oluşturur. Neredeyse bakım gerektirmeyen ve aşırı yüksek basınç ve sıcaklıklarla başa çıkabilen bu ürünler, 600°C'yi aşan sıcaklıklar da dahil olmak üzere zorlu uygulamalar için ideal bir ısı transferi çözümüdür.


Daha fazlası

Sürdürülebilir ortaklık

Daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

Sürdürülebilir çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için formu doldurabilirsiniz

Bize ulaşın

Bilgileriniz gizlilik ve veri koruma politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.