Energy Hunter Hero banner

Energy Hunter

Para ve enerji israfına son verin – Sürdürülebilir bir geleceğe hemen yatırım yapın

Enerji verimliliği bizim DNA'mızda var. Onlarca yıldır bu konunun üzerinde çalışıyoruz. Alfa Laval'ın ısı transfer çözümleri her yıl 100 GW enerji tasarrufu sağlıyor. Bunun 20 milyon evi ısıtmak için yeterli bir güç olduğunu biliyor muydunuz?


Kanıtlanmış ve verimli ısı transferi çözümlerimiz, neredeyse tüm endüstrilerde enerji verimliliğini en üst düzeye çıkararak enerji ve su tasarrufu yapmanızı, ısı geri kazanımını iyileştirmenizi ve karbondioksit emisyonunu azaltmanızı sağlar.

Şimdi ise mevcut endüstrileri iyileştirmek ve hemen enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olmak için atık enerji arayışımızı hızlandırıyoruz.

Energy_Hunter_saved_on_calculation.jpg

Ne kadar tasarruf edebileceğinizi hesaplayın ve hemen enerji uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçin.

Sıcak bir proses akışkanının soğutma sistemi kullanılarak soğutulduğu bir proses soğutma uygulamanız var mı?

Basitleştirilmiş aracımız, verimli plakalı ısı eşanjörü teknolojimizi kullanırken atık ısı geri kazanımıyla ne kadar enerji tasarrufu yapabileceğinizi tahmin etmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, ne kadar karbondioksit emisyonu ve ne kadar su tüketiminden tasarruf edeceğinizi gösteren finansal bir değer tahmini de alırsınız.

Atık ısı geri kazanımına yapılan bir yatırımın geri ödeme süresi, genellikle birkaç ay ile birkaç yıl arasında değişir.

Ne kadar tasarruf edebilececeğinizi hesaplayın

En yeni enerji verimliliği projelerimizden bazılarını inceleyebilirsiniz

panoramic_aerial_view_of_downtown_hamburg_640x360.jpg

Endüstriyel atık ısı geri kazanımı

Endüstriyel atık ısının geri kazanılması, küresel ölçekte enerji verimliliğini artırmanın en etkili yollarından biridir. Aksi takdirde atmosfere veya suya kaybedilecek olan enerjiyi geri kazanarak ve başka amaçlar için yeniden kullanarak, günümüz seviyelerine kıyasla yakıt tüketimini büyük ölçüde azaltabiliriz. Sonuç olarak, küresel karbon emisyonunu da büyük ölçüde azaltabiliriz.

Daha fazlası

Paper from UPM-Kymmene 640x360.png

Enerji dengesi

Kağıt yapımı, endüstrinin ihtiyaç duyduğu ısıtma ve soğutma proseslerini sürdürmek için büyük miktarda enerji gerektirir. Avrupa'nın en büyük orman endüstrisi grubu ve dünyanın en büyük kağıt üreticilerinden biri olan Finlandiya merkezli UPM-Kymmene, ısıtma ve soğutma prosesleri arasındaki dengeyi ince ayar yaparak fazla enerji elde etti.


Daha fazlası

Sappi paper mill installation 640x360.jpg

Buhar geri kazanımı

Hollanda'daki Sappi Maastricht kağıt fabrikasının, sık sık sızdıran shell&tube ısı eşanjörünü değiştirmesi gerekiyordu. Ayrıca, erişimi zor ve bakımı pahalıydı. Şirket tüm bu sorunlarını Alfa Laval AlfaCond ile çözdü.

Daha fazlası

aerial_view_of_Helsingborg_in_Sweden_640x360.jpg

Sülfürik asit ısı geri kazanımı

Sülfürik asit ısı geri kazanımı ile ekonomi ve sürdürülebilirlik kazanımları sağlandı. Kemira sülfürik asit tesisindeki soğutma sisteminin tamamen yeniden yapılandırılmasının ardından, soğutma suyunun sıcaklığı, bölgesel ısıtma için kullanılabilecek bir seviyeye yükseltildi.Daha fazlası

Enerji Verimliliği Hareketi

Herşeyden önce üretilmeyen enerjiden daha sürdürülebilir ne olabilir? Bu nedenle enerji verimliliği, geleceği karbondan arındırmak için 'ilk yakıtımız'dır. Sadece bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu nedenle Alfa Laval, Enerji Verimliliği Hareketi'ne katıldı.

Enerji verimli çözümlerin uygulanmasını hızlandırmak için açık kapı girişiminin bir parçası olarak bize katılın. Birlikte daha sürdürülebilir bir geleceğe geçişi hızlandırabiliriz. Enerji Verimliliği Hareketi'nin neyle ilgili olduğunu keşfedin.

Daha fazlası için

Bize hemen ulaşabilirsiniz!

Maliyet ve enerji tasarrufu hakkında daha fazla bilgi edinmek veya tesisinizi ziyaret etmemizi istiyorsanız, formu doldurun. Enerji uzmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçsin!

Bilgileriniz gizlilik ve veri koruma politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.