Alfa Laval - Petrol Rafinerisi

Petrol Rafinerisi

Petrol rafinerilerinde rekabetçi olabilmek için yüksek verimlilik, düşük maliyetler ve sürdürülebilirlik temel faktörlerdir. Alfa Laval’ın rafinerilere yönelik çözümleri, maksimum güvenilirlik ve ürün kalitesi sağlarken karlılığı artırmanın da kolay bir yolunu sunar. Bizimle iş birliği yaparak deneyimimizden ve bilgi birikimimizden yararlanın. Uzmanlarımız, proses mühendislerinizle birlikte rafinerinizi bir sonraki seviyeye taşıyacak yüksek verimli çözümler üretir.

proud-engineer-in-front-of-oil-refinery-right

 

process experts discussing at table.jpg

Proses optimizasyonu servisleri

Alfa Laval ile iş birliği yaptığınızda projenizin ilk fikir üretiminden fizibilite ve temel tasarım çalışmasına, ekipmanımızın kurulumuna ve devreye alınmasına kadar tüm aşamalarını kapsayan bir dizi proses optimizasyonu servis hizmetine erişim sağlarsınız.

Lisansörler, mühendislik şirketleri ve son kullanıcılar ile yakın işbirliği içinde çalışan Alfa Laval’ın rafineri ekibi, her tür rafineri projesine, proses optimizasyonunda dünya lideri uzmanlığını getirerek proje başarısı ve yatırım getirisi olasılığını en üst düzeye çıkarır.

Proses optimizasyonu servisleri hakkında daha fazla bilgi

Dokümanlar

Etkinlikler

IDW 2021

2021-09-28 - 2021-09-30

Dubrovnik, Croatia

Meet us in our virtual booth and listen to our presentation on September 28 at 15:20.

ERTC Ask the expert

2021-10-19 - 2021-10-20

Antwerp, Belgium

Alfa Laval will host a round table session. Meet us at our exhibition stand!

ARTC

2021-10-26 - 2021-10-27

Singapore

Meet us at our virtual booth and listen to our presentation.

Prosesinizi gözden geçirin

Alfa Laval’ın rafinerilere yönelik çözümleri, tesisinizin operasyonel verimliliğini artırmanıza, yeni yatırımlar için CAPEX’i azaltmanıza ve çevresel ayak izinizi en aza indirmenize olanak tanıyan birçok yeni imkan sunar. Dünyanın dört bir yanındaki rafinerilerin çok çeşitli prosesleri optimize etmesine yardımcı oluyoruz.

oil-refinery-sunset-green-plants

Ekipmanınızı gözden geçirin

Alfa Laval, rafinerilerde kullanım için ideal olan, yüksek verimlilik ve güvenilirlikle karakterize edilen geniş bir ürün yelpazesi sunar. Uzun endüstri deneyimimiz sayesinde, performansı ve proses döngü uzunluğunu en üst düzeye çıkaran çözümleri tam olarak nasıl tasarlayacağımızı biliyoruz.

male and female engineers standing next to alfa laval compabloc welded plate heat exchanger

Servisi gözden geçirin

Yatırımınızın ömrü boyunca yüksek performans ve maksimum getirisi için gereken her türlü servis hizmeti ve eğitimle sizi destekliyoruz. Alfa Laval'ı servis ortağınız seçerek, toplam sahip olma maliyetini minimumda tutarken güvenilir çalışma süresi ve yüksek verimlilik sağlarsınız.

engineer wearing hard hat and safety glasses holding laptop in front of pipes and blue sky

Maksimum proses verimliliği

 • Daha yüksek üretim kapasitesi
 • Geliştirilmiş ürün getirisi ve kalitesi
 • Daha yüksek enerji verimliliği
 • Artırılmış güvenilirlik
 • Daha düşük yaşam döngüsü maliyeti

Daha fazlası için

Minimum yatırım maliyeti

 • Proses ekipmanı için daha düşük maliyet
 • Basitleştirilmiş proses yapılandırması
 • Azalan kurulum maliyetleri
 • Modüler tasarım için optimum çözüm

Daha fazlası için

Gelişmiş çevresel sürdürülebilirlik

 • Daha düşük enerji tüketimi
 • Azaltılmış emisyonlar
 • Minimum soğutma suyu tüketimi
 • Daha az malzeme kullanımı

Daha fazlası için

Hikayeler ve makaleler

Alfa Laval rafineri ekibinin dünya çapında çok sayıda rafineride prosesleri optimize etmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenin. Kendini kanıtlamış çözümlerimizle, ister bir yenileme ister sıfırdan bir tesis planlıyor olun, rafineri yatırımlarınızın geri dönüşünü en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabiliriz.

Asian oil refinery worker infront of an Alfa Laval Compabloc welded plate heat exchanger

Webinarlar

Rafineri proseslerinde daha az enerji harcarken nasıl daha fazlasını elde edebilirsiniz? Ham damıtma ve nafta hidroterapi odak noktasında, uzmanlarımız olasılıkları ve ne kadar tasarruf edebileceğinize dair bir fikir veriyor.

female-male-engineers-facing-each-other

Sürdürülebilir çözümler

Sürdürülebilir bir dünya hayal edin. Daha fazlasını üretmenin daha az zaman aldığı bir dünya. Artan enerji taleplerimizi verimli bir şekilde karşıladığımız ve aynı zamanda CO2 emisyonlarını azalttığımız bir dünya. Doğal kaynakları korurken aynı zamanda gücünden yararlanabileceğimiz bir dünya hayal edin. Alfa Laval olarak, bu dünyayı sadece hayal etmiyoruz. Bunu müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte inşa ediyoruz.

Accelerate sustainable solutions

İdeal proses dizaynı

Alfa Laval’dan Eva Andersson ve Wivika Laike’den çözümlerimizin rafinerinizin karlılığını ve sürdürülebilirliğini artırmanıza nasıl yardımcı olabileceğini dinleyin.

 

Kondens servislerinin optimizasyonu

Yeni çözümlerimiz, rafinerinizde büyük tasarruflar elde etmenize ve performansı artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca düşük dereceli enerjinin boşa harcanmasının önüne geçerek çoğunu geri kazanmayı da mümkün kılar.

 

Daha fazla bilgi almak istiyorum

Bu bilgi gizlilik ilkelerimiz uyarınca saklanır ve işlenir.

Linkedin'de Alfa Laval enerji haberleri

Çözümlerimizin ve ortağınız olarak sunabileceğimiz desteğin, mevcut proses uygulamalarından daha fazlasını elde etmek için yeni olasılıkları belirlemeye nasıl yardımcı olabileceğini ve tam sürdürülebilirlik potansiyelinizi gerçekleştirerek işletmenizin doğru şekilde büyümesine nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin. Linkedin sayfamızda en son yeniliklerimiz ve çözümlerimiz ile temiz enerji, enerji verimliliği ve döngüsel ekonomi kapsamında yaptığımız çalışmaları takip edebilirsiniz.

Alfa Laval Energy showcase page on Linkedin