Rafineriler için Alfa Laval ekipmanları

Compabloc welded plate and block heat exchanger.jpg

Alfa Laval Compabloc

Üstün ısı transfer verimliliğine ve düşük kirlenme eğilimine sahip kaynaklı bir plakalı ısı eşanjörü. Mekanik temizlik için tamamen erişilebilir ısı transfer alanı ve çok çeşitli malzeme seçeneği.

Interchanger, reboiler, kondenser, buhar jeneratörü, soğutucu ve buharlı ısıtıcı görevleri için uygundur. Alfa Laval, rafineri proseslerine 2600'den fazla Compabloc ısı eşanjörü teslim etmiştir.

Dizayn sıcaklığı:  -100–400°C (-148°F–752°F)
Dizayn basıncı: FV–60 bar (FV–870 psi)

Compabloc ürün bilgisi

spiral-heat-exchanger-spiralpro.png

Alfa Laval SpiralPro

Gerektiğinde kolay temizlik için ısı transfer yüzeylerine tam erişimin yanı sıra kirlenmeye karşı olağanüstü dirençli, yüksek verimli, sağlam ve kompakt kaynaklı spiral ısı eşanjörü.

Kirlik akışlanlar için Interchanger, reboiler, kondenser, buhar jeneratörü, soğutucu ve buharlı ısıtıcı görevlerinde kullanıma uygundur. Alfa Laval, rafineri proseslerine 370'den fazla SpiralPro ısı eşanjörü teslim etmiştir.

Dizayn sıcaklığı: -50-450 °C (-58°F–842°F)
Dizayn basıncı: FV–60 bar (FV–870 psi)

SpiralPro ürün bilgisi

spiral-heat-exchanger-spiralpro-steam.png

Alfa Laval SpiralCond

Son derece düşük basınç düşüşü ile çalışabilen kaynaklı bir spiral ısı eşanjörü. Gazları yüksek vakumda yoğunlaştırmak için mükemmel bir seçim ve farklı konfigürasyonlarda kullanılabilir örneğin çoklu akışkan soğutma ya da kolon tepesine montaj.

Kirli sıvılarla çalışırken Tepe, Reflux veya Vent kondenser olarak ve ayrıca reboiler veya buhar jeneratörü olarak kullanıma uygundur. Alfa Laval, rafineri proseslerine 30'dan fazla SpiralCond eşanjörü teslim etmiştir.

Dizayn sıcaklığı: -50-400°C (58°F–842°F)
Dizayn basıncı: FV–60 bar (FV–870 psi)

SpiralCond ürün bilgisi

Alfa Laval Packinox plate heat exchanger

Alfa Laval Packinox

Çok düşük basınç düşüşünde üstün termal verimliliğe sahip, tamamen kaynaklı, kompakt plate-and-shell ısı eşanjörü. Büyük ısı görevleri, yüksek basınçlar ve sıcaklıklar ile kombine besleme-atık uygulamalarında enerji geri kazanımı için idealdir.

Her Packinox, özel proses gereksinimleri için özel olarak üretilir ve optimize edilir. Alfa Laval, rafineri ve aromatik üretim süreçlerine yaklaşık 500 Packinox ısı eşanjörü teslim etmiştir.

Dizayn sıcaklığı: 650°C (1,200°F)'ye kadar
Dizayn basıncı: 3–140 bar (434–2,031 psi)
Maksimum basınç farkı: 55 bar (798 psi)

Packinox ürün bilgisi

olmi_process_shell_and_tube.png

Alfa Laval Olmi process shell-and-tube heat exchangers

A fully customized shell-and-tube heat exchanger for use in critical applications with the highest demands for reliability. Available in any high-grade material and with several different closure solutions such as threaded plug or diaphragm closure design.

Suitable as combined feed-effluent interchangers or recycle preheaters in high-pressure hydrotreatment and hydrocracking processes. Alfa Laval has delivered more than 100 high pressure/temperature Olmi process shell-and-tube heat exchangers to refinery processes.


Design temperature: -150–1,000°C (-238°F–1,832°F)
Design pressure: FV–300 bar (0–4,351 psi)

Olmi ürün bilgisi

Alfa Laval Olmi Reforming Process Gas Boiler

Alfa Laval Olmi process gas boilers

A complete package for production of high-pressure superheated steam using heat from your hydrogen reformer. Includes process gas boiler, steam drum (including risers and downcomers), steam superheater and boiler feed water preheaters, with an optimized design for maximal heat recovery, highest reliability and low lifecycle cost. Alfa Laval has delivered more than 20 Olmi process gas boiler packages to hydrogen production processes.

Design temperature: -150–1,000°C (-238°F–1,832°F)
Design pressure: FV–300 bar (0–4,351 psi)

Olmi PGB product info

Alfa Laval Niagara WSAC_modular_640x360.png

Alfa Laval Niagara Wet Surface Air Cooler (WSAC)

A fully customized, closed-loop evaporative cooling systems characterized by high performance, low operating costs, a compact design and reliable operation. The single approach to the ambient wet-bulb temperature means a Niagara WSAC system can cool to a lower temperature than a traditional dry air cooler or a closed water loop/cooling tower combination.

Suitable for a wide range of cooling and condensing tasks, Alfa Laval has delivered more than 20 WSACs to refinery processes.

Design temperature: -0–232°C (32°F–450°F)
Design pressure: FV–170 bar (0–2500 psi

WSAC product info

Olmi_air_cooled_heat_exchanger_Model_G_640x360.png

Alfa Laval Olmi finned tube air heat exchangers

A versatile, engineered-to-order dry air heat exchanger for use in critical applications with the highest demands for reliability. Available in a wide range of high-grade materials, with a unique vapour inlet distribution chamber that minimizes risk of salt formation and corrosion.

Suitable for reactor effluent cooling at high pressures and hydrogen content and can also be used for a wide range of other cooling and condensing tasks. Alfa Laval has delivered more than 600 high-pressure Olmi air heat exchangers to refinery processes.

Max design temperature: 400°C (752°F)
Design pressure: 613 bar (8,891 psi)

Air cooler product info

HEXpert selector tool

Encuentre rápidamente el intercambiador de calor ideal para aplicaciones de proceso exigentes. Complete la información sobre su deber y, en cinco minutos, podrá explorar una recomendación personalizada para una solución térmica eficiente.

HEXpert selector male asian engineer with ipad

Sürdürülebilir çözümleri hızlandırıyoruz

Sürdürülebilir bir dünya hayal edin. Daha fazlasını üretmenin daha az zaman aldığı bir dünya. Artan enerji taleplerimizi verimli bir şekilde karşıladığımız ve aynı zamanda CO2 emisyonlarını azalttığımız bir dünya. Doğal kaynakları korurken aynı zamanda gücünden yararlanabileceğimiz bir dünya hayal edin. Alfa Laval olarak, bu dünyayı sadece hayal etmiyoruz. Bunu müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte inşa ediyoruz.

Accelerating sustainable solutions-vignette640x360