Rafineri optimizasyonu

Alfa Laval, rafineriler için geniş bir proses optimizasyon hizmet portföyü sunar. Deneyimli proses uzmanlarımızın desteğiyle, bir sonraki rafineri projeniz maksimum işletme verimliliği, düşük CAPEX ve minimum çevresel etki sağlayacaktır.

Kondens servislerinin optimizasyonu

Fraksiyonlu destilasyon ve stripping kolonları tasarımında separasyon verimliliğini nasıl artırabileceğinizi öğrenin.

Olasılıkları keşfedin

Geleneksel proses çözümleri standart olarak kullanıldığında pek çok optimizasyon fırsatı kolayca gözden kaçabilir. Rafineri şirketleri genellikle tesislerinin sahip olduğu büyük fırsatların farkında varmadan önemli kazanımları kaçırabilirler. Alfa Laval’ın rafineri uzmanları, rafinerinizdeki fırsatları en büyük potansiyele ve en kısa geri ödeme sürelerine sahip olarak belirlemenize yardımcı olacak bilgi birikimine ve deneyime sahiptir. Diğer rafinerilerin proseslerini nasıl geliştirdiğini öğrenmek ve ayrıca karlılığınızı ve sürdürülebilirliğinizi artırmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi tartışmak için bizimle iletişime geçin.

Projenize iyi bir başlangıç yapın

Proje yatırım getirisi, karmaşıklığı ve daha fazlası için fizibilite çalışmaları yaparak size doğru yatırım kararlarınızı vermeden önce yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Alfa Laval'ın çözümlerinin sunduğu olanaklardan tam olarak yararlanmak ve optimize edilmiş bir proses tasarımı sağlamak için uzmanlarımızı temel tasarım çalışmanızın başından itibaren dahil edin. Genel performans bu temel tasarım aşamasında belirlenir, çünkü proses dizayn paketi (PDP) tamamlandıktan sonra büyük revizyonlar maliyetli ve zaman alıcıdır.

Lisansörlere ve proje dizayn ofislerine destek oluyoruz

Projeniz boyunca bilgi ve deneyimlerimizle lisansörlere ve harici veya şirket içi proses tasarım ekiplerine yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Proseslerinizi minimum yatırım maliyetliyle birlikte maksimum verimlilik, geliştirilmiş ürün getirisi ve kalitesi, enerji verimliliği ve daha düşük CO2 emisyonu açısından birlikte optimize ediyoruz.

Kendini kanıtlamış çözümler

30 yılı aşkın süredir rafinerilerin proseslerini optimize etmelerine yardımcı oluyoruz. Dünya çapında rafinerilerde kurulu binlerce Alfa Laval ısı eşanjörü vardır ve çözümlerimizin güvenilirliği uzun yıllardır canlı koşullarda kanıtlanmıştır. Yıllar boyunca topladığımız işletme verileri, daha yüksek verimlilik ve daha uzun işletme döngüleri için çözümlerimizi sürekli olarak iyileştirmemizi sağlamaktadır.

A'dan Z'ye tam destek

Hizmetlerimizi müşterilerimizin ve projelerinin ihtiyaçlarına göre özelleştiriyoruz. Aşağıda, sunduğumuz standart hizmetlerin bir listesi bulunmaktadır. Bunlar genellikle müşterilerimizin gereksinimlerine göre uyarlanır ve paketler halinde sunulur. Sizi nasıl destekleyebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

  • PProses optimizasyonu çalıştayı
  • Fizibilite çalışması desteği
  • Temel tasarım optimizasyonu
  • FEED desteği
  • Ekipman seçimi ve tasarımı
  • Kurulum ve devreye alma desteği

Satış sonrası servis

Yeni yatırımınız çalışmaya başladığında, Alfa Laval’ın servis departmanı, ekipmanınızın kullanım ömrü boyunca farklı temizlik türleri, onarımlar ve yükseltmeler konusunda yardımcı olabilir. Ayrıca performans ve koşul denetimleri ve tamamen özelleştirilmiş servis sözleşmeleri sunuyoruz.

Servis tekliflerimizle ilgili daha fazlası

process experts discussing at table.jpg

cleantech_symbols.jpg