Endüstriyel soğutma

Alfa Laval, soğutma ve ısı pompası sistemleri için kompakt plaka üretimine getirdiği yeniliklerle öncü konumundadır. Ünitelerimizin pek çoğu soğuk hava depolarında, buz pistlerinde, denizcilik uygulamalarında, HVAC, proses soğutma, gıda ve içecek alanlarında kullanılmaktadır. Dünyanın dört bir yanından, standart ve kişiselleştirilmiş çözümler sunan lider kurucularla yakın olarak çalışıyoruz. Bununla kısıtlı olmamakla birlikte, doğal soğutucu aplikasyonlara odaklanıyoruz.

Alfa Laval industrial refrigeration

Sürdürülebilir endüstriyel soğutmanın anahtarları

  • Amonyak, karbondioksit ve hidrokarbonlar gibi doğal soğutucu akışkanları, optimize edilmiş sonuçlarınızda kullanın
  • Minimum basınç düşümü ve kapalı sıcaklık yaklaşımıyla sistemin geri ödeme süresini kısaltan Alfa Laval plakalı eşanjörlerle sistem verimini artırın.
  • Alfa Laval'ın güvenilir ısı eşanjörlerini seçin. Temin ettiğimiz 100.000 ünitenin birçoğu onlarca yıldır kullanılıyor.

Endüstriyel soğutmanın sürdürülebilirliğinizi ve verimliliğinizi nasıl artırabileceğini görmeye hazır mısınız? Ve paradan tasarruf etmek mi? Bize ulaşın.

Endüstri işbirliğine adanmışlık 

Industrial-ref-Eurammon.jpg

Eurammon

Eurammon, soğutma mühendisliğine sürdürülebilir bir yaklaşımı teşvik etmek” zemininde bir araya gelmiş şirketler, kurumlar ve bireylerden oluşan bir dernektir.1996 yılında kuruluşundan bu yana Eurammon, doğal soğutucu akışkanların kullanımını savunmuştur. Alfa Laval, derneğin kurucu üyesidir. 


Daha fazlası için

Industrial-ref-shecco.jpg

Shecco

Shecco, şirketlerin pazara iklim dostu çözümler getirmelerine yardımcı olan küresel bir pazar öncüsüdür. Isıtma ve soğutma sektörü ve doğal soğutucu akışkanlar konusunda uzmanlığımız ile en başından bu yana güçlerimizi birleştirdiğimiz Shecco, pazara girişi hızlandırmak adına yenilikçi, etkili ve esnek çözümler sunma konusunda 15 yılı aşkın uzmanlığa sahiptir.


Daha fazlası için

Industrial-ref-iiar.jpg

IIAR

IIAR, üreticiler, mühendisler, müteahhitler, son kullanıcılar, akademisyenler, bilim adamları, eğitmenler ve daha fazlası dahil olmak üzere doğal soğutma topluluğunun tüm kesimlerinden endüstri temsilcisi olan teknik bir üye kuruluştur. IIAR, amonyak ve diğer doğal soğutucu akışkanların güvenli, güvenilir ve verimli kullanımı için önde gelen bir savunucusudur.  


Daha fazlası için

U-turn

U-Turn, özellikle amonyak uygulamalarında plakalı ısı eşanjörleriyle kullanılmak üzere tasarlanmış bir sıvı ayırıcıdır. Separatör ve plakalı ısı eşanjörü içeren  kompakt modül, basınç kaybını azaltırken aynı zamanda düşük amonyak şarjı ve maksimum enerji verimliliği sağlar. 


 U-Turn hakkında daha fazla bilgi

 

RefTightTM sızdırmazlık sistemi 

Yüksek basınçlı görevler için yüksek performanslı conta sızdırmazlığı. RefTight sızdırmazlık sistemi, yüksek basınç ve sıcaklıklara sahip uygulamalarda gelişmiş ve uzun vadeli performans sağlar. Kaynak, güvenilir sızdırmazlık sağlayan, contanın ömrünü uzatan ve servis aralıklarını uzatan ayrı halka conta oluğunun dışına yerleştirilmiştir.  

Entegre subcooler 

Çoğu soğutma sistemi yüksek miktarlarda elektrik tüketir. Enerji verimli tasarım, önemli ekonomik tasarrufları beraberinde getirecektir. Subcoolerın plakalı ısı eşanjörünün kondenserine entegre edilmesi, fazladan borulamaya veya ek bileşenlere ihtiyaç duymadan kompakt bir sistem halinde ısı eşanjörlerinin enerji verimliliğini artırmayı mümkün kılar..

Endüstriyel soğutma için gelişmiş çözümler 

Semi_welded_range_640x360.jpg

Yarı kaynaklı plakalı ısı eşanjörleri 

Kompakt yarı kaynaklı ısı eşanjörlerimiz, düşük GWP'li soğutucu akışkan olarak amonyak kullanan endüstriyel soğutma uygulamalarında daha fazla verimlilik ve güvenilirlik sağlar. Alfa Laval yarı kaynaklı ısı eşanjörleri, soğutma uygulamaları için ikincil medya olarak CO2 ile çalışan kaskad sistemler için de doğru seçimdir. Bu eşanjörler amonyak yükünü azaltır ve kanıtlanmış RefTight sızdırmazlık sistemi ile çapraz kontaminasyon riskini önler. 


Daha fazlası için

fhe_alfanova_ind&hvac_right_640x360.png

AlfaNova

Ticari soğutmada veya küçük kapasiteli endüstriyel soğutmada kullanılan çoğu plakalı ısı eşanjörü bakırla lehimlenir. Birçok uygulama için uygun olsa da, bakır önemli bir doğal soğutucu akışkan olan amonyak ile olumsuz reaksiyona girer. Benzersiz füzyon birleştirme yöntemimizle üretilen AlfaNova, pazarın tek %100 paslanmaz çelik plakalı ısı eşanjörünü sunmaktadır. Amonyağın düşük GWP potansiyelinden yararlanan çok temiz, hassas sıvıları soğutmak için kompakt ve verimli bir çözümdür. 


Daha fazlası için

Alfa Laval brazed plate heat exchangers

Lehimli plakalı ısı eşanjörleri 

Bakır lehimli plakalı ısı eşanjörlerimiz, çok çeşitli soğutma uygulamalarında ısıtma, soğutma, buharlaştırma ve yoğuşma için kompakt, verimli ve bakım gerektirmeyen bir çözümdür. CO2 ve hidrokarbonlar gibi önemli doğal soğutucu akışkanlar da dahil olmak üzere çoğu çevre dostu, düşük GWP'li soğutucu akışkan türüyle yüksek performansla ısı transferine olanak tanıyan bu ürün grubunda her bir model, güvenli ve verimli çalışma için özel teknolojik ve tasarımsal özelliklerle donanmıştır. 


Daha fazlası için

Industrial ref semi welded brochure

Yarı kaynaklı Plakalı Isı Eşanjörleri : Endüstriyel soğutma için avantajları 

Alfa Laval yarı kaynaklı plakalı ısı eşanjörleri, standart contalı plakalı ısı eşanjörlerinin esnekliğini ve servis kolaylığını daha yüksek basınç direnci ile birleştirerek endüstriyel soğutma uygulamaları için ideal bir çözüm sunar.

Donmaya ve aşırı basınç ve sıcaklık değişimlerinin neden olduğu yorulma gerilimine karşı yüksek dirençli olan bu ürün grubu,  amonyak ve karbondioksit dahil olmak üzere çoğu  soğutucu akışkan ve sıvı türüyle kullanım için uygundur. 


Daha fazlası için

Teknik makale: Değişen soğutucu akışkan pazarı

Soğutucu akışkanlar pazarında şu anda büyük bir değişim yaşanıyor. Çevresel kaygılar tarafından yönlendirilen mevzuat, daha düşük küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip yeni alternatifler lehine geleneksel soğutucu akışanların kademeli bir şekilde dönüştürülmesine zorluyor. Çeşitli ısıtma ve soğutma uygulamaları için alternatif soğutucu akışkanların seçilmesi ve yerleştirilmesine ilişkin temel bilgiler için bu teknik makaleyi inceleyin.

White paper: Navigating a changing refrigerants market

Alfa Laval Ürün Kataloğu

Alfa Laval uygulamanız için en iyi çözümü bulmanızı kolaylaştırır. Ürünlerimize göz atmak ve teklif alabileceğiniz Alfa Laval iş ortaklarını bulmak için ürün kataloğumuza göz atın.

Alfa Laval Heating and Cooling Hub Quick selection

Isıtma ve soğutma merkezi

Isı transferinde onlarca yıllık deneyiminden gelen uzmanlığıyla Alfa Laval, günümüzün ısıtma ve soğutma zorlukları için bilgili kaynaklar sunar. Uygulamanız için doğru teknolojiyi bulmayı kolaylaştıran yardımcı araçların yanı sıra enerji verimliliğinden doğal soğutuculara kadar her konuda karmaşık soruların yanıtlarını keşfedin.

heating cooling-hub-vignette-2021

Demand new standards for your cooling system

With decades of experience behind us, Alfa Laval has pioneered the world’s most modern gasketed plate heat exchanger designs. Discover how our next-generation technologies can improve the efficiency, reliability, and serviceability of your industrial refrigeration system.

Demand-new-standards 640x360

Soğutma sistemleriyle ilgili bir web semineri serisi için bize katılın

Soğutma uygulamaları, tüm yeni zorlukları yaratan sürdürülebilirlik faktörleriyle birlikte hızlı bir dönüşüm yaşıyor. Ancak Alfa Laval yardımcı olabilir. Sektörümüzü şekillendiren en son trendlere ve çözümlere ayrılmış ilk web semineri dizisinde konu uzmanlarımıza katılın. Canlı katılın veya programınıza göre talep üzerine izleyin!

xchanging ideas vignette text