Soğutma

Günümüzde endüstriyel ve ticari soğutma sistemlerinin karbon ayak izini azaltmak için büyük fırsatlar var. Yeni, daha verimli termal teknolojiler, enerji tüketimini ve sonuç olarak emisyonları azaltmayı mümkün kılıyor. Aynı zamanda, geleneksel soğutucu akışkanlardan yayılan sera gazları artık amonyak veya paradoksal olarak CO2'nin kendisi gibi doğal alternatiflere geçilerek ortadan kaldırılabilir.

Plakalı ısı eşanjörü teknolojisindeki 90 yıllık deneyiminden elde edilen bilgi birikimi ile Alfa Laval, hem ticari hem de endüstriyel soğutma sistemlerinde yeni sürdürülebilir olanaklar sağlayan geniş bir ısı eşanjörü çözümleri portföyü geliştirmiştir. Çözümlerimizin verimliliği nasıl %10'a kadar artırdığını ve yılda yaklaşık 5500 GWh enerji tasarrufu sağladığını öğrenmek için hemen bugün bize ulaşın. Doğal soğutucu akışkanlara geçişin zorluklarını çözmek için benzersiz çözümlerle de sizi destekleyebiliriz.

cleantech-refrigeration-intro-img.jpg

Teknik rapor: Değişen soğutucu akışkan pazarında gezinme

Şu anda soğutucu akışkan pazarında büyük bir değişim yaşanıyor. Çevresel kaygılar tarafından yönlendirilen mevzuat, daha düşük küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip yeni alternatifler lehine geleneksel soğutucu akışkanların kademeli olarak kaldırılmasını zorluyor. Çeşitli ısıtma ve soğutma uygulamaları için alternatif soğutucu akışkanların seçilmesi ve yerleştirilmesi hakkında temel bilgiler için bu teknik dokümanı indirin.

AL-NRVTS WP-640x360

Müşteri dosyası: Yarının soğutucu akışkanları konusunda uzmanlık

Soğutma uzmanı Bort de Graaf'ın amonyak/CO2 kaskad sistemleri için neden Alfa Laval yarı kaynaklı teknolojisini seçtiğini öğrenin. Sızıntılara karşı güvenilir koruma sağlamanın yanı sıra, CurveFlow™ gibi yeni nesil özellikler pazarın en yüksek termal performansını sağlar.

 

Cleantech-proof-pack-Refrigeration.jpg

Rakamlara bakın: soğutma enerji verimliliği potansiyeli

Bugün dünyanın dört bir yanındaki soğutma uygulamalarında milyonlarca Alfa Laval ısı eşanjörünün kurulu olduğunu biliyor muydunuz? Kombine olarak, müşterilerimizin her yıl 5,5 TWh'den fazla elektrik enerjisi tasarrufu yapmasına yardımcı olurlar!

Bu, CO2 emisyonlarında 1 milyon tonun üzerinde bir azalma anlamına gelir. Aslında, tüm yeni kurulumlarda verimli Alfa Laval çözümleri kullanılsaydı, emisyonları 144.000 ton daha azaltabilirdik. Bu, Londra ile Singapur arasındaki 470 uçuştan kurtulmak gibi!

Alfa Laval'in çeşitli soğutma uygulamalarının enerji verimliliğini nasıl en üst düzeye çıkarabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla sayı görmek için infografiklerimizi indirin.


İnfografiklerimizi indirin

Çözümlerimiz

Alfa Laval AlfaNova

Ticari veya küçük kapasiteli endüstriyel soğutmada kullanılan çoğu plakalı ısı eşanjörü, bakır lehimleme ile yapılır. Birçok uygulama için uygun olsa da, bu, önemli bir doğal soğutucu akışkan olan amonyak ile olumsuz reaksiyona girer. Eşsiz füzyon yapıştırma yöntemimizle üretilen AlfaNova, pazarın tek gerçek %100 paslanmaz çelik plakalı ısı eşanjörüdür. Bu nedenle, çok temiz, hassas sıvıların soğutulması ve amonyağın düşük GWP potansiyelinden yararlanmak için son derece kompakt ve verimli bir çözüm sunar.


Daha fazla bilgi için

dont_crack_under_pressure_4.png

Alfa Laval yarı kaynaklı plakalı ısı eşanjörleri

Endüstriyel uygulamalarda kullanılan soğutma sistemleri için, kompakt yarı kaynaklı ısı eşanjörlerimiz, düşük GWP'li soğutucu akışkan olarak amonyak kullanıldığında daha da yüksek verimlilik ve güvenilirlik sağlar. Alfa Laval yarı kaynaklı ısı eşanjörleri, dondurucu uygulamaları için ikincil bir ortam olarak CO2 ile çalışan kademeli sistemlerde de tercih edilen ısı eşanjörüdür ve kanıtlanmış RefTight™ sızdırmazlık sistemi ile çapraz kontaminasyon riskini önlerken amonyak yükünü azaltır.


Daha fazla bilgi için

plate_heat_exchangers_brazed.jpg

Alfa Laval lehimli plakalı eşanjörler

Bakır lehimli plakalı ısı eşanjörlerimiz, çok sayıda soğutma uygulamasında ve çoğu çevre dostu, düşük GWP'li soğutucu akışkan türüyle ısıtma, soğutma, buharlaştırma ve yoğuşma için kompakt, verimli ve bakım gerektirmeyen bir çözümdür. Buna CO2 ve hidrokarbonlar gibi önemli doğal soğutucu akışkanlar dahildir. Her ünite hem üstün termal performans hem de maksimum güvenilirlik sağlayan bir dizi benzersiz özellik ile optimize edilmiş operasyon için tasarlanmıştır.

 


Daha fazla bilgi için

cleantech-refrigeration-commercial-refrigeration.jpg

Ticari soğutma

Alfa Laval'in geniş ısı eşanjörleri yelpazesi, klima (soğutucular), musluk suyu ısıtma (kazan/güneş enerjisi), ısı pompaları ve nakliye soğutması dahil çok sayıda konut ve ticari iklimlendirme uygulamasında bulunur.


Daha fazla bilgi için

Cleantech-Refrigeration-industrial-refrigeration-final-210303.jpg

Endüstriyel soğutma

Alfa Laval, endüstriyel dondurma ve soğutmadan buz pistlerinin ve gıda proseslerinin soğutulmasına kadar en yeni, enerji tasarruflu plakalı ısı eşanjörü çözümlerini sunar. Gıda endüstrisi için plakalı ısı eşanjörleri ile kombine edilebilen yüksek verimli hava soğutucular sunuyoruz.

Uygulamalar, mezbahalarda ve balık ve et işleme alanlarında soğutmadan, taze gıdalar için depolama odalarında iklim kontrolüne kadar uzanır.


Daha fazla bilgi için

Daha fazla bilgi mi arıyorsunuz?

Alfa Laval'ın termal transferde onlarca yıllık deneyimden edindiği bilgiden daha fazlasını almak ister misiniz? İşletmenizin BIM dosyalarına, 3D çizimlere veya diğer danışman araçlarına erişmesi gerekiyor mu? Sektördeki en yeni kaynaklar için Alfa Laval Isıtma ve Soğutma Merkezimize bir göz atın.

Alfa Laval Heating and cooling hub

Sürdürülebilir ortaklık

Daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

Sürdürülebilir çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için formu doldurabilirsiniz

Temasa geçin

Bilgileriniz gizlilik ve veri koruma politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.