Denizcilik

İsterseniz gemilerle seyredin, ister inşa edin, bugünün ve yarının zorluklarının üstesinden gelmenize yardımcı olabiliriz. Bu karbonsuzlaştırma ve çevreye uyumluluk çağında, çevreyi korumak ve operasyonlarınızı güçlendirmek el ele gider. Güvenilir çözümler, dünya çapında Servis ağı ve buna paralel uzmanlığımız sayesinde, 100 yılı aşkın bir süre önce verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz. Denizde veya limanda, gemide veya online olarak Alfa Laval her zaman destekçinizdir.

marine-2020-640x360

Sürdürülebilir denizcilik için el ele

  • Gemideki kritik operasyonların çoğunu kapsayan kendini kanıtlamış geniş denizcilik ekipmanları yelpazesi
  • Ekipmanları tüm denizcilik uygulamalarına ve yenilikçi çözümlere uygulayabilmek için gereken bilgi ve uzmanlı
  • Denizcilik sektörüne bir yüzyıldan fazla hizmet ve geleceğe yönelik çözümler sunan tersanelerle onlarca yıllık çalışma

Armatörlerin ve operatörlerin , hem çevreye uyumluluk teknolojileri aracılığıyla hem de Metanol ve LNG gibi yeni yakıtlara geçişi destekleyerek denizcilik mevzuatına güvenli bir şekilde uyum sağlamalarına yardımcı oluyoruz

Güvenilirliği ve kullanım kolaylığını odak noktasında tutarak:

  • Verimliliği artırın
  • Motoru koruyun
  • Enerji verimliliğini artırın ve atıkları en aza indirin
  • Daha yüksek kazançlara ve daha düşük yaşam döngüsü maliyetine katkıda bulunun

Denizcilik ekipmanları ve hizmetleri hakkında tüm bilgiler için Marine Essential broşürümüze göz atın.

Farklı fikirleri, ekipmanları, uygulamaları ve proses hatlarını, açık denizde giden bir gemi ölçeğinde, denizde imkansız olan kontrol ve rahatlıkla test ettiğimiz Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi hakkında her şeyi öğrenin. 

Gemi tipinizi seçin

Gemi tipinize uygun tüm ürün ve servis hizmetlerimizi keşfetmek için görsele tıklayın.Marine onboard new.jpg

Sustainable solutions and technologies

At Alfa Laval, sustainability is at the core of our business, serving as the guiding principle that shapes every decision we make. 

We offer solutions and services that empower our customers to decarbonize, save energy and comply with environmental regulations. Our solutions facilitate the adoption of low and zero-carbon fuels,and support the transition to carbon free technologies & smart operations.

Explore our sustainable solutions

Önemli gelişmeler

Alfa Laval E-PowerPack ile tanışın – Denizcilik sektörü için sürdürülebilirlikte oyunun kurallarını değiştiren bir atılım

Denizcilik endüstrisi karbon azaltımı için çalışırken, Alfa Laval da bunun gerçekleşmesi için gerekli teknolojilerin hazırlanmasında ön saflarda yer alıyor. Şimdi, birçok yeni enerji çözümünden ilki meyvelerini veriyor: Alfa Laval E-PowerPack. Atık ısıyı doğrudan elektrik enerjisine dönüştürebilen E-PowerPack, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltarak yeni sürdürülebilirlik gereksinimlerine uyum sağlamak için basit, maliyet tasarrufu sağlayan bir araç oluşturuyor.

E-PowerPack vignette 630x360

ABS, Alfa Laval'a, kazanların metanol ile ateşlenmesi için denizcilik endüstrisinin prensipte (AIP) ilk onayını verir

Denizcilik sınıflandırma derneği Amerikan Denizcilik Bürosu (ABS), Alfa Laval'a kazanların metanol üzerinde çalıştırılması için ilk denizcilik onayını verdi. Alfa Laval, Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi'ndeki kapsamlı çözüm testlerine dayanarak 4 Kasım 2021'de prensipte onay (AIP) aldı.

Aalborg boilers 640x360

Alfa Laval, 2050 yılına kadar uluslararası deniz taşımacılığının tamamen karbondan arındırılmasını sağlamak için kararlı hükümet eylemi çağrısında 150'den fazla endüstri liderine katıldı

Deniz Taşımacılığının Karbondan Arındırılması için Harekete Geçirme Çağrısını imzalayan Alfa Laval, dünya liderlerini deniz taşımacılığını Paris Anlaşması'nın sıcaklık hedefiyle uyumlu hale getirmeye çağırmada denizcilik meslektaşlarına katılıyor. Belge, hükümetlerden özel sektörde halihazırda atılmış olan karbondan arındırma adımlarını kolaylaştırmalarını ve sıfır emisyonlu nakliyenin 2030 yılına kadar varsayılan seçim olmasını sağlamasını istiyor.

Decarbonising shipping 640x360

Yakıtlarda de-karbonizasyon için yeni aşama

Metanol, denizcilik endüstrisinin sürdürülebilir, sıfır karbonlu bir gelecek yolculuğundaki bir sonraki olası adımdır. Gemideki diğer emisyonları azaltırken veya yok ederken, CO2 çıkışını da %95 oranında azaltmayı vaat etmektedir. Yenilenebilir yeşil kaynaklardan üretilirse, bizi karbon nötr (Sıfır CO2 seviyesi) seviyesine kadar getirebilir. Bununla beraber metanol, yeni teknolojileri ve gemideki enerji dengesine farklı bir yaklaşımı gerektirmektedir. Alfa Laval, metanol çözümlerinde en ileri noktadadır ve bu geçişte sizinle ortak olmaya hazırdır.

Methanol as fuel 640x360

Alfa Laval ve Wallenius, modern rüzgar tahrikini geliştirmek için bir ortak girişim üzerinde anlaştılar

Alfa Laval ve Wallenius, denizcilik endüstrisinin karbon ayak izini ve toplam emisyonlarını kökten azaltmak amacıyla yeni bir 50/50 ortak girişim kurma niyetlerini açıkladılar. AlfaWall Oceanbird, tamamen rüzgarla çalışan gemi tahriki için teknolojinin geliştirilmesine ve gerçekleştirilmesine odaklanacak.

Oceanbird 640x360

LNG avantajını güvence altına alın

Yakıt olarak lng'den faydanızı en üst düzeye çıkarmak için çözümler bulun.

LNG as fuel 640x360

Alfa Laval, sürdürülebilir nakliye için hava yağlama teknolojisinin geliştirilmesine yatırım yapıyor

Deniz gemileri için hava yağlaması, yakıt tüketimini ve çevresel etkiyi kökten azaltacak gelişmekte olan bir çözümdür. Rotterdam merkezli bir denizcilik teknolojisi şirketi olan Marine Performance Systems B.V.'nin azınlık hissesini satın alan Alfa Laval, bu uzun süredir aranan teknolojiyi ticari bir gerçeklik haline getirmede etkili olacak.

MPS Tharsis mv02 credit MPS 640x360

Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi'nde büyük ölçekli metanol testleri başlayacak

Deniz yakıtı olarak metanolün başlıca testleri yakında Danimarka'nın Aalborg kentindeki Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi'nde başlayacak. MAN Energy Solutions ve diğer ortaklarla yakın işbirliği içinde çalışan Alfa Laval, merkezin dört zamanlı, 2 MW'lık dizel motorunu metanol üzerinde modifikasyon veya başka bir pilot yakıt olmadan çalıştırma olasılığını araştıracak. Test, Danimarka EUDP (Enerji Teknolojisi Geliştirme ve Gösteri Programı) tarafından finanse edilen devam eden bir araştırma projesinin üçüncü aşamasıdır.

Rio Tinto OceanGlide PR
.

Alfa Laval, Sıfır Karbon Deniz Taşımacılığı konusunda Mærsk’in Mc-Kinney Møller Merkezi'ne katıldı

Isı transferi, separasyon ve sıvı işleme teknolojilerinde dünya lideri olan Alfa Laval, denizcilik endüstrisi için düşük ve sıfır karbon teknolojilerinin geliştirilmesini hızlandırmak ve bunlarla ilgili çalışmak için Mærsk’in Mc-Kinney Møller Merkezi'ne katıldı. Alfa Laval , stratejik bir ortak olarak, Merkezin danışma kurulunun bir parçası olacak ve gelecekteki geliştirme projeleri ve faaliyetleri için stratejik ve teknik rehberlik sağlayacaktır

Methanol boiler in the TTC 640x360

Denizcilik ekipmanları için dijital servisler

Gemideki sistemlerinize ait bilgiye uzaktan erişerek işletme giderlerinizi düşüren ve güvenli bir operasyon sağlayan akıllı fırsatlar sunuyoruz. Bağlantı özelliği, Alfa Laval uzmanlarının sorun gidermeyi hızlandırmak ve servis ziyaretlerinin sayısını ve süresini azaltmak için diyagnostik verilerini kullanarak size uzaktan daha iyi hizmet vermesini sağlar. Bununla beraber dijital servislerimiz, ekipmanınızı optimize edebilmeniz ve filonuz genelinde en iyi uygulamaları oluşturabilmeniz için daha derin bilgileri parmaklarınızın ucuna getirir.

Marine-connect-vignettev2

Denizcilik endüstrisi oyuncuları, katı oksit yakıt hücrelerinin karbondan arındırma potansiyelini gerçekleştirmek için güçlerini birleştiriyor

Alfa Laval, DTU Energy, Haldor Topsoe, Svitzer ve Mærsk Mc-Kinney Møller Sıfır Karbon Nakliye Merkezi, katı oksit yakıt hücresi (SOFC) teknolojisinin gelişimini hızlandırmak için ortak bir projeye giriyor. Danimarka eudp'sinden (Enerji Teknolojisi Geliştirme ve Gösteri Programı) alınan bir hibe ile finanse edilen ortaklar, denizcilik endüstrisinin karbondan arındırılmasını destekleyecek ölçeklenebilirliğe sahip yüksek verimli bir çözüm izleyecekler.

Biofuel-ready separator 640x360

Daha fazlasını keşfet

Alfa Laval'ın denizcilik videoları

Çeşitli uygulamalarda faaliyet gösteren denizcilik ekipmanlarımızdan bir seçim.

Video 640x360

Denizcilik Hizmetlerinde Yol Bulma

Alfa Laval deniz hizmetleri uzmanları, ihtiyaçlarınızı karşılamada her zamanki gibi aktiftir. Ancak bugünün durumu - kapalı sınırlar, sıkı kısıtlamalar ve insanların buluştuğu her yerde sağlık sorunları ile – farklı çalışma biçimleri gerektiriyor. Burada, bunu gerçekleştiren kararlı mühendisler tarafından anlatılan hizmet sunumunda ilham ve yenilik hikayeleri bulacaksınız.

Methanol as marine fuel
.