2024-05-09 Ürün Haberleri

Verimli denizcilik ve emisyonların azaltımı konusunda kendini geliştirmeye odaklanan Rio Tinto, Alfa Laval OceanGlide Fluidic Air Lubrication sistemini seçti

Alfa Laval, dünyanın en büyük kuru dökme yük nakliyecisi olan Rio Tinto'ya, OceanGlide Fluidic Air Lubrication temin edecek. Bu yenilikçi sistem, geminin seyir sırasında ki sevk verimliliğini ve enerji tasarrufunu artırır.

Rio Tinto, geminin enerji verimliliğini artırma ve karbondan arındırılmış denizcilik hedeflerinin bir parçası olarak, dökme yük gemilerinden biri için Alfa Laval OceanGlide Akışkan Air Lubrication sistemini kullanacak. OceanGlide'ın pazardaki avantajlarını kabul eden şirket, bu enerji tasarruflu teknolojiyi filosu için değerlendirebilmek amacıyla, filosuna ait bir gemide bu sistemi kurmaya karar verdi.

 

Enerji tasarrufunda sorunsuz bir yol


2023'te piyasaya sürülen Alfa Laval OceanGlide'ın enerji tasarrufu yetenekleri, enerji verimliliği ve emisyon konularını ele almak isteyen armatörlerin büyük ilgisini çekti

OceanGlide'ın sürtünmeyi %50-75 oranında azalttığı kanıtlanmıştır, bu da önemli ölçüde sevk gücünde tasarruf anlamına gelir. Böylece, daha düşük yakıt tüketimi ve daha düşük CO2 emisyonları sağlar. Bu avantajların kombinasyonu, onu gemi performansını iyileştirmek için geleceğe dönük bir çözüm olarak konumlandırıyor.

Alfa Laval Air Lubrication Bölümü Başkanı Rajiv Sarin, "OceanGlide'ın Rio Tinto'yu karbondan arınma yolculuğunda kendilerini destekleyebilecek gelecek vaat eden teknolojilerden biri olarak seçilmesinden mutluluk duyuyoruz" diyor.

"OceanGlide gibi yenilikçi çözümler sunarak, müşterilerimize hem verimlilik hem de sürdürülebilirlik elde etmeleri için destek oluyoruz. Daha sürdürülebilir bir geleceğe yönlendiren girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz."

 

Optimize edilmiş hava akışı ile sürtünmeyi etkin bir şekilde azaltır

2023'te piyasaya sürülen Alfa Laval OceanGlide'ın enerji tasarrufu yetenekleri, enerji verimliliği ve emisyon konularını ele almak isteyen armatörlerin büyük ilgisini çekti.OceanGlide'ın sürtünmeyi %50-75 oranında azalttığı kanıtlanmıştır, bu da önemli ölçüde sevk gücünde tasarruf anlamına gelir. Böylece, daha düşük yakıt tüketimi ve daha düşük CO2 emisyonları sağlar. Bu avantajların kombinasyonu, onu gemi performansını iyileştirmek için geleceğe dönük bir çözüm olarak konumlandırıyor.

Alfa Laval Air Lubrication Bölümü Başkanı Rajiv Sarin, "OceanGlide'ın Rio Tinto'yu karbondan arınma yolculuğunda kendilerini destekleyebilecek gelecek vaat eden teknolojilerden biri olarak seçilmesinden mutluluk duyuyoruz" diyor. "OceanGlide gibi yenilikçi çözümler sunarak, müşterilerimize hem verimlilik hem de sürdürülebilirlik elde etmeleri için destek oluyoruz. Daha sürdürülebilir bir geleceğe yönlendiren girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz."

 

Alfa Laval OceanGlide air lubrication sistemi hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.alfalaval.com/OceanGlide

Alfa Laval'ın sürdürülebilir çözümlerini ve teknolojilerini keşfedin:
Sürdürülebilir denizcilik çözümleri ve teknolojileri | Alfa Laval

Daha fazla bilgi için lütfen Alfa Laval Marine web sayfasını ziyaret edin:
Denizcilik | Alfa Laval

 

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin.

 

Rajiv Sarin

Head of Air Lubrication

Alfa Laval Marine Division

Telefon: + 31 24 35 23 143

E-mail: rajiv.sarin@alfalaval.com

 

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications

Alfa Laval Marine Division

Telefon: +46 70 569 3806

E-mail: helena.sannicolo@alfalaval.com

 

Editör notu

Alfa Laval kimdir
Alfa Laval, ısı transferi, santrifüj separasyon ve akış ekipmanları teknolojilerinde dünya lideridir ve Enerji, Denizcilik ve Gıda ve Su alanlarında faaliyet göstermekte olup, uzmanlığını, ürünlerini ve servis hizmetlerini yaklaşık 100 ülkede çok çeşitli endüstrilere sunmaktadır. Şirket, müşterilerin iş hedeflerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için prosesleri optimize etmeye, sorumlu büyüme yaratmaya ve ilerlemeyi sürdürmeye kendini adamıştır..
Alfa Laval'ın yenilikçi teknolojileri, doğal kaynakların daha sorumlu kullanımını teşvik ederek malzemelerin saflaştırılmasına, rafine edilmesine ve yeniden kullanılmasına adanmıştır. İyileştirilmiş enerji verimliliğine ve ısı geri kazanımına, daha iyi su arıtımına ve azaltılmış emisyonlara katkıda bulunurlar. Böylece Alfa Laval sadece müşterileri için değil, aynı zamanda insanlar ve gezegen için de başarıyı hızlandırıyor.

Tüm bunlar, AlfaLaval’ın her gün dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaç edinen Advancing better™ taahhüdü sayesindedir.
Alfa Laval'ın 20.300 çalışanı var. 2022 yılında yıllık satışlar 52,1 milyar SEK (yaklaşık 4,9 milyar EUR) idi. Şirket, Nasdaq Stockholm'de işlem görmektedir.

https://www.alfalaval.com/tr

Rio Tinto OceanGlide PR

Bize ulaşın

Rajiv Sarin

Head of Air Lubrication, Alfa Laval Marine Division

+ 31 24 35 23 143
rajiv.sarin@alfalaval.com

Bize ulaşın

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications Alfa Laval Marine Division

+46 8 53 06 52 98
helena.sannicolo@alfalaval.com

İlgili içerik