Together for Sustainability Hero Banner mp compatible 1200x400
.

"Müşterilerimiz ve ortaklarımızla birlikte, gemideki enerji kullanım yöntemlerini yeniden tanımlıyoruz, gemi verimliliğini en üst düzeye çıkarıyoruz ve çevresel etkiyi en aza indirerek daha sürdürülebilir bir dünya sağlıyoruz."

Daha iyi bir gelecek için yelken açın

Alfa Laval'de sürdürülebilirlik, işimizin merkezinde yer alır ve aldığımız her kararı şekillendiren yol gösterici ilke olarak hizmet eder.
Müşterilerimize karbondan arındırma, enerji tasarrufu yapma ve çevre düzenlemelerine uyma konusunda güç veren çözümler ve hizmetler sunuyoruz. Çözümlerimiz düşük ve sıfır karbonlu yakıtların uyarlanmasını kolaylaştırır ve karbonsuz teknolojilere ve akıllı operasyonlara geçişi destekler.

.

Sürdürülebilir Çözümler

Separasyon, ısı transferi ve akışkan transferi konusundaki uzmanlığımızı, dört temel alanda sürdürülebilir çözümler sunmak için yeni teknolojilerin ve yakıtların uyarlanmasıyla birleştiriyoruz: enerji verimliliği, temiz enerji, su yönetimi ve geri dönüşüme uyumluluk. Çözümlerimiz, denizcilik mevzuatına uyumun güvence altına alınmasına yardımcı olur ve yeni yakıt ve teknolojilere geçişi destekler.

Sustainable Solutions white background 640x360

Enerji verimliliği

Energy Efficiency 1 640x360.jpg

Gemideki kritik operasyonlar için geniş bir enerji tasarruflu gemi ekipmanı yelpazesi sunuyoruz. Enerji tasarruflu cihazlarımız ve dijital çözümlerimiz, müşterilerimizin gemi operasyonlarını kaydetmelerine ve optimize etmelerine yardımcı olur. Alfa Laval'in geminizin enerji verimliliğini artırmada sizi nasıl destekleyebileceğini öğrenin.

Temiz enerji

Clean Energy 3 640x360 unveiling.jpg

2050 yılına kadar karbon nötr hedeflerine nasıl ulaşacağınızı mı merak ediyorsunuz? Metanol ve amonyak gibi alternatif yakıtları ve rüzgar tahriki, yakıt hücreleri ve çok daha fazlası gibi yeşil teknolojileri destekleyen çözümlerimizle bu yolculuğu nasıl mümkün kılacağınızı keşfedin.

Su

Water 1 640x360 unveiling.jpg

Suya yönelik çözümlerimizle dünyanın dört bir yanına stressiz bir şekilde yelken açmak için sintine suyu ve balast suyu yönetmeliklerine uyun. Ürünlerimizin kirli yağ ve diğer istenmeyen suları temizlemenize nasıl destek olabileceğini keşfedin.

Geri Dönüşümlülük

Circularity 2 640x360 unveiling 2.jpg

Alfa Laval, operasyonları, ürünleri ve hizmetleriyle geri dönüşümlü ekonomiyi desteklemeye inanmaktadır. Alfa Laval'in ürün ve hizmetleriyle döngüsel bir dünya inşa etmeyi nasıl öngördüğünü ve katkıda bulunduğunu öğrenin.

Keşfet

Ocean-Glide-640x360.jpg

Air Lubrication System - Yakıt tasarrufu sağlamak ve CO2 emisyonlarını azaltmak için OceanGlide

Methanol-as-fuel_beta-640x360.jpg

Metanol Yakıtı için gemi ekipmanları ve çözümleri

Aqua-Blue-E2_beta-640x360.jpg

AQUA Blue E2- verimliliği iki katına çıkarılmış tatlı su jeneratörü

 

Biofuel ready 640x360.jpg

Alfa Laval, denizcilik endüstrisinin ilk biyoyakıta hazır separatörlerini tanıttı

.

Sürdürülebilirliğe doğru yeşil yolculuk

Alfa Laval , bir asırdır, enerji verimliliği, ürün kalitesi, performans ve sürdürülebilirlik ile tanınmaktadır. 2004 yılında ‘Pure Thinking’ çevre dostu denizcilik ürünlerini tanıttık ve 2014 yılında, tüm yeniliklerimizin merkezi olarak hizmet veren ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızı daha da artıran Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi'ni açtık. Bugün, ortaklıklar ve işbirlikleri sayesinde, karbonsuz bir gelecek için yaratıcılığı teşvik ediyoruz. Müşterilerimizi, seçtikleri yakıt veya teknolojiyle sürdürülebilir yolculuklarında desteklemek için çeşitli seçenekler sunuyoruz.

Green Journey green

Geleceğimizi besleyen işbirlikleri

Presentation1_03.png Presentation1_05.png Presentation1_07.png Presentation1_09.png
İşbirliği, karbonsuz bir geleceğe doğru yolculuğu hızlandırmanın anahtarıdır. Sürdürülebilirlik portföyümüzü genişletmek ve müşterilerimize karbonsuzlaştırma çözümleri sunmak için denizcilik sektöründeki önde gelen oyuncularla ortaklık kuruyoruz. İşbirlikçi araştırma ve ortak geliştirme yoluyla, gemi operasyonlarını optimize eden ve gemide enerji kullanım yöntemerini dönüştüren yeni çözümler ve teknolojiler geliştiriyoruz.
Collaboration for the future grey 640x360
.

Birlikte çalışarak karbon nötrlüğü

Alfa Laval uzun zamandır karbon ayak izimizi azaltmaya odaklanmıştır ve bu şimdi sürdürülebilirlik stratejimizin temel taşıdır.

carbon neutral 2030

Sürdürülebilirlik, Alfa Laval'in amaç ve stratejisinin merkezinde yer alır ve şirketi sorumlu iş uygulamaları oluşturmaya yönlendirir. Alfa Laval'in sürdürülebilirlik stratejisinin ve girişimlerinin daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya nasıl katkıda bulunduğunu keşfedin.

Alfa Laval Sürdürülebilirlik

Sustainability_banner_200x400.jpg