2023-06-20 Ürün Haberleri

Alfa Laval, dünyanın ilk metanol yakıtlı buhar kazanı çözümlerini ortaya koyarak, yakıt kullanımındaki alternatifleri artırıyor

Alfa Laval, metanol bazlı çözümleriyle denizcilik endüstrisinin karbon nötr yeşil metanole geçişini sağlamada önemli bir rol üstleniyor. Metanol de dahil olmak üzere çok çeşitli yakıt türlerini barındıran, kullanıcılarına çok geniş bir yakıt yelpazesi sunan şirket, metanol yakıtlı Aalborg kazan sistemlerinin piyasaya sürülmesiyle alternatif yakıt çözümleri portföyünü genişletti. Bu ekleme, denizcilik endüstrisinde önemli bir kilometre taşına işaret ediyor çünkü ilk kez metanol yakan bir kazan bir gemiye kurulacak.

Yakıt esnekliği ve geleceğe hazır çözüm

Aalborg kazan çözümleri, özellikle karbonsuzlaştırma ve yakıt geçişi süreci göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Düşük sülfürlü yakıtlar, biyoyakıtlar ve LNG dahil olmak üzere günümüzün yakıtları üzerinde çalışmanın yanı sıra, metanol ve diğer emisyon azaltıcı yakıtlarla uyumluluk için tasarlanmıştır. Alfa Laval'in "hazır kazan" konsepti, mevcut brülör ve kazan basıncı bölümünde gerektiğinde kolayca ayarlanmasına olanak tanıyan geleceğe dönük bir platform sağlar.

"Kazan çözümlerimiz, sürdürülebilir taşımacılk için artan talebi karşılamak ve metanol de dahil olmak üzere bugünün ve yarının emisyon azaltıcı yakıtlarına hazır olmayı sağlamak için tasarlanmıştır" diyor Alfa Laval, Isı ve Gaz Sistemleri Global Satış Başkanı Jeppe Jacobsen. "LNG için buhar kazanları sağlamada öncü olduktan sonra, metanol yakıtlı kazanlarımızla müşterilerimize yakıt geçişlerinde destek veren ilk firma olmaktan mutluluk duyuyoruz."

Büyük çaplı yakıt tasarrufu için ileri teknoloji

Yakıt seçiminden bağımsız olarak, Aalborg kazan çözümleri, olağanüstü ısıl verimlilik ve yenilikçi Turbo Clean, akıllı (TCi) teknolojisinin kullanımı sayesinde önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlar. TCi temizleme işlemi sadece verimliliği arttırmakla kalmaz, aynı zamanda kazan hizmet ömrünün uzamasını da garanti eder.

Alfa Laval, 2021'in başından beri Danimarka'nın Aalborg kentindeki Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi'nde metanol ile kazan operasyonlarını titizlikle test etti. ABS, Kasım 2021'de Alfa Laval'e kazanlarda metanol kullanılabilmesi için Prensipte ilk Onayını verdi. İki yıldan kısa bir süre içinde Alfa Laval, en büyük armatörlerden bazıları için metanollü kazan çözümlerini kullanmaya hazır hale geldi ve denizcilik endüstrisinde alternatif yakıtların kazanlar içinde kullanımının benimsenmesini sağladı.

Alfa Laval, hem mevcut hem de yeni çözümleriyle enerji kuulanımında daha geniş bir bakış açısı sunuyor. ”Alfa Laval FCM Metanol”, yakıt besleme sistemi ve metanol soğutma/ısıtmasında kullanılan geniş ısı değiştirici yelpazesinin performansı zaten uzun zamandır kanıtlanmıştır. Metanol yakan Aalborg kazanının da buna eklenmesiyle, Alfa Laval, metanol yakıtlı gemilerin tasarımında armatörleri geniş oranda destekler hale geldi.

Metanol için Alfa Laval çözümleri ve Alfa Laval'in sürdürülebilir taşımacılığa yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://www.alfalaval.com.tr/metanolyakiti

 

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:
 

Jeppe Jacobsen

Global Sales Manager, Marine Boiler Systems

Alfa Laval Marine Division

Phone: + +45 26 799 576

E-mail: jeppe.jacobsen@alfalaval.com

 

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications
 
Alfa Laval Marine Division

Phone: +46 70 569 3806

E-mail: helena.sannicolo@alfalaval.com 

 

Editör notu

Alfa Laval kimdir

Alfa Laval, ısı transferi, santrifüj separasyon ve akış ekipmanları teknolojilerinde dünya lideridir ve Enerji, Denizcilik ve Gıda ve Su alanlarında faaliyet göstermekte olup, uzmanlığını, ürünlerini ve servis hizmetlerini yaklaşık 100 ülkede çok çeşitli endüstrilere sunmaktadır. Şirket, müşterilerin iş hedeflerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için prosesleri optimize etmeye, sorumlu büyüme yaratmaya ve ilerlemeyi sürdürmeye kendini adamıştır.

Alfa Laval'ın yenilikçi teknolojileri, doğal kaynakların daha sorumlu kullanımını teşvik ederek malzemelerin saflaştırılmasına, rafine edilmesine ve yeniden kullanılmasına adanmıştır. İyileştirilmiş enerji verimliliğine ve ısı geri kazanımına, daha iyi su arıtımına ve azaltılmış emisyonlara katkıda bulunurlar. Böylece Alfa Laval sadece müşterileri için değil, aynı zamanda insanlar ve gezegen için de başarıyı hızlandırıyor. Tüm bunlar, AlfaLaval’ın her gün dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaç edinen Advancing better™ taahhüdü sayesindedir.

Alfa Laval'ın 20.300 çalışanı var. 2022 yılında yıllık satışlar 52,1 milyar SEK (yaklaşık 4,9 milyar EUR) idi. Şirket, Nasdaq Stockholm'de işlem görmektedir.

www.alfalaval.com.tr

Methanol boiler in the TTC 640x360

Bize ulaşın

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications Alfa Laval Marine Division

+46 8 53 06 52 98
helena.sannicolo@alfalaval.com

Bize ulaşın

Jeppe Jacobsen

Global Sales Manager, Marine Boiler Systems Alfa Laval Marine Division

Denmark

+45 2679 9576
jeppe.jacobsen@alfalaval.com

İlgili içerik