2024-03-14 Ürün Haberleri

Alfa Laval, OceanGlide Air Lubrication sistemi için, bir Kore tersanesi ile ilk kez olarak Mutabakat Zaptı imzaladı.

Alfa Laval, OceanGlide kurulumlarında iş birliği yapmak üzere, bir Koreli bir gemi inşa şirketi ile   ilk defa Mutabakat Zaptı (MOU) imzaladı.  Bu anlaşma, Pazarda OceanGlide’a enerji verimliliği ve karbondan arındırma konusunda artan bir ilginin olduğunu gösteriyor.

Alfa Laval, tanınmış bir Kore tersanesi olan K Shipbuilding (KSB) ile KSB'nin MR ve LR1 Tankerleri gibi potansiyel yeni inşa projelerinde Alfa Laval OceanGlide Air Lubrication Sistemi kurma konusunda iş birliği için bir Mutabakat Zaptı (MOU) imzaladı.

Karbonsuzlaştırma yolculuğunda ileri görüşlü bir çözüm  

Bu iş anlaşması ile KSB, ALS teknolojisinin kullanımıyla geminin seyir halindeki sürtünme direncini azaltarak, enerji verimliliğini ve performansını artırma hedefine ulaşmak için OceanGlide'ın sunduğu avantajlardan yararlanmayı amaçlıyor.

OceanGlide, fludiclerin ALS ile akıllı entegrasyonuyla geminin tahrik gücünden tasarrufu %12'ye kadar artırarak, KSB'nin verimlilik konusunda hedeflediği düzeye ulaşmasına hizmet edecektir. Bu, daha düşük yakıt tüketimi, daha az CO2 emisyonu ve böylece EEDI, EEXI ve CII katsayılarının iyileştirilmesi kuralıyla uyumluluk anlamına gelir.

Alfa Laval Air Lubrication Bölümü Başkanı Rajiv Sarin "Kore'deki iş ortağımız KSB ile çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bu anlaşma, pazarın güvenilir bir ortak olarak Alfa Laval'e olan güveninin arttığını gösteriyor.Aynı zamanda çözümlerimizin yenilikçi ve verimli olarak tanındığını da vurguluyor" diye belirtti .

Tae-Hyun Koh, CTO, K Shipbuilding "OceanGlide, gemi operasyon verimliliğini artırmaya yardımcı olan yenilikçi bir çözümdür ve rekabetçi gemiler geliştirme ve inşa etme hedeflerimizle iyi bir şekilde uyumlu sağlamasını bekliyoruz," şeklinde açıkladı.

OceanGlide, Fluidic teknolojisini kullanarak, bir geminin düzlem tabanında son derece aerodinamik hava akım bölmeleri oluşturur. Her bölme, kontrol edilen bir hava tabakası üreten, birbirinden bağımsız şekilde ayar yapılabilen birer Fluidic banda sahiptir. Bu özellik, optimum verimlilik, maksimum kaplama alanı ve kompresör gücünde azalma sağlar. Sistemin hava akışını kontrol etmedeki yüksek verimliliği, yalnızca daha az sayıda ve güçte kompresörle etkili bir hava katmanı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bunları geminin herhangi bir yerine uygun şekilde konumlandırma avantajını da sağlar. 

Bu teknoloji, enerji tasarrufuna katkıda bulunur ve çevresel düzenlemelere uyulmasını sağlayarak sürdürülebilir denizcilik operasyonlarına doğru önemli bir adım atar.

Alfa Laval OceanGlide Air Lubrication Sistemi hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin:

OceanGlide | Alfa Laval

Alfa Laval'ın sürdürülebilir çözümlerini ve teknolojilerini keşfedin: Sürdürülebilir denizcilik çözümleri ve teknolojileri | Alfa Laval

Daha fazla bilgi için lütfen Alfa Laval Marine web sayfasını ziyaret edin: Denizcilik | Alfa Laval

 

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:

 

Rajiv Sarin

Head of Air Lubrication

Alfa Laval Marine Division

Phone: + 65 66 632 625 

E-mail: rajiv.sarin@alfalaval.com

 

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications

Alfa Laval Marine Division

Phone: +46 70 569 3806

E-mail: helena.sannicolo@alfalaval.com

Editör notu

Alfa Laval kimdir?


Alfa Laval, ısı transferi, santrifüj separasyon ve akış ekipmanları teknolojilerinde dünya lideridir ve Enerji, Denizcilik ve Gıda ve Su alanlarında faaliyet göstermekte olup, uzmanlığını, ürünlerini ve servis hizmetlerini yaklaşık 100 ülkede çok çeşitli endüstrilere sunmaktadır. Şirket, müşterilerin iş hedeflerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için prosesleri optimize etmeye, sorumlu büyüme yaratmaya ve ilerlemeyi sürdürmeye kendini adamıştır..
Alfa Laval'ın yenilikçi teknolojileri, doğal kaynakların daha sorumlu kullanımını teşvik ederek malzemelerin saflaştırılmasına, rafine edilmesine ve yeniden kullanılmasına adanmıştır. İyileştirilmiş enerji verimliliğine ve ısı geri kazanımına, daha iyi su arıtımına ve azaltılmış emisyonlara katkıda bulunurlar. Böylece Alfa Laval sadece müşterileri için değil, aynı zamanda insanlar ve gezegen için de başarıyı hızlandırıyor. Tüm bunlar, AlfaLaval’ın her gün dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaç edinen Advancing better™ taahhüdü sayesindedir.
Alfa Laval'ın 20.300 çalışanı var. 2022 yılında yıllık satışlar 52,1 milyar SEK (yaklaşık 4,9 milyar EUR) idi. Şirket, Nasdaq Stockholm'de işlem görmektedir.

https://www.alfalaval.com/tr

Etiketler

Tümü
oceanglide 640x360

Bize ulaşın

Rajiv Sarin

Head of Air Lubrication, Alfa Laval Marine Division

+ 31 24 35 23 143
rajiv.sarin@alfalaval.com

Bize ulaşın

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications Alfa Laval Marine Division

+46 8 53 06 52 98
helena.sannicolo@alfalaval.com

İlgili içerik