2018-07-17 Ürün Haberleri

Servis verme kapasitesi, balast suyu arıtma sistemlerinin başarısı için kritik olacak

Balast suyu arıtma sistemi seçmek için son tarihler yaklaştıkça daha fazla tekne sahibi bu tek seferlik yatırımın uzun vadeli sonuçlarının farkına varıyor. Teknoloji seçiminin ötesinde, tedarikçilerin servis imkanları da öncelik haline geliyor.

Balast suyu kuralları uygulamaya geçmeden önce, sektördeki tartışmalar çoğunlukla arıtma yöntemleri arasındaki farklar üzerine odaklıydı. Ancak bu tartışmaların giderek artan bir kısmı, tedarikçiler arasındaki farklara yönelmeye başladı. Balast suyu arıtma sistemlerinin, geminin ömrü boyunca uygunluğunun olması gerektiği gerçeğini hesaba katan gemi sahipleri, süreç boyunca tedarikçi istikrarına ve özellikle parça ihtiyacı olduğunda verilen teknik desteğe önem veriyor. 

Balast suyu kuralları uygulamaya geçmeden önce, sektördeki tartışmalar çoğunlukla arıtma yöntemleri arasındaki farklar üzerine odaklıydı. Ancak bu tartışmaların giderek artan bir kısmı, tedarikçiler arasındaki farklara yönelmeye başladı. Balast suyu arıtma sistemlerinin, geminin ömrü boyunca uygunluğunun olması gerektiği gerçeğini hesaba katan gemi sahipleri, süreç boyunca tedarikçi istikrarına ve özellikle parça ihtiyacı olduğunda verilen teknik desteğe önem veriyor.

Ancak tedarikçilerin sürekliliği ve parça sağlayabilmesi, sorunsuz çalışan bir balast suyu arıtma sistemini garanti etmiyor. Müşteriler yaptıkları seçime güvenebilmek için, sistemlerin uygunluğunu sürdürmeye yönelik servislerin ve bilgi kaynaklarının kolayca bulunabildiğini de bilmeli.

Wallenius Marine Operasyon Direktörü Per Tunell şunları söylüyor: "Balast suyu arıtma sistemlerini seçerken servis de en az teknolojinin kendisi kadar önemli. Satın alma işlemini yaptığımız tedarikçinin gelecekte bize destek olabileceğinden emin olmamız gerekiyor."

Global ihtiyaçlar için global kaynaklar

Önümüzdeki birkaç yıl içinde yapılacak kurulumların yalnızca bir başlangıç olduğu göz ardı edilmemelidir. Dünya üzerindeki tüm gemilerin sayısı dikkate alındığında, yakın zamanda önemli miktarda balast suyu arıtma sisteminin faal olacağını söylemek mümkündür. Bu, destek vermeye hazır olması gereken sistem tedarikçilerinin omuzlarına çeşitli yükümlülükler bindirmektedir.

Alfa Laval PureBallast Servis Geliştirme Müdürü Carl Kesselmark: "Müşterilerin beklediği hizmeti sağlamak, dünya çapında sınırlı sayıda saha servis mühendisi bulundurmaktan çok daha fazlasını gerektirecek. Bu da gelecek iyileştirmelerin ötesine bakmayı ve gerekecek servisleri bugünden düşünmeyi gerektiriyor. Müşterilerimizin itibarları ve gelirleri, verdikleri sözleri tutabilmelerine bağlı; bu nedenle uygunluklarını uzun vadede korumamız şart. Cezalar, gecikmeler ve ilgili masraflar kabul edilemez."

Kesselmark'ın belirttiği gibi, Alfa Laval zaten güçlü olan global hizmet ağını daha da sağlamlaştırmak için birçok eylemde bulundu. Kesselmark: "Geçtiğimiz yıl 500 saha servis mühendisimizden daha da fazlasını PureBallast ile çalışmaları için eğittik ve her bağımsız bölgeye işine odaklı PureBallast mühendisleri atadık. Alfa Laval, dünya çapında PureBallast için hizmet sağlayabilen 100 mühendise sahip; bunun yanında İsveç ve Çin'de mühendislerimizi ve müşterilerimizi 7/24 destekleyen neredeyse on kişilik bir ekibimiz var.  26 satış şirketimizin derin bilgilerinin yanında bu sayılar da artmaya devam edecek."

Elverişli ve ekonomik servisler

Kesselmark, servis kaynaklarına sahip olmak kadar müşterilerin bu kaynaklardan kolayca yararlanabilmesini sağlamanın da önemli olduğunu söylüyor. Alfa Laval, bu konuda da rakiplerinin önünde. Şirketimiz PureBallast servis teklifini net bir biçimde paket haline getirdiğinden, birçok PureBallast müşterisi satın alma işlemi sırasında servis anlaşmaları da imzalıyor.

“Alfa Laval 360º Servis Portföyü, PureBallast sistemlerinin en iyi şekilde çalışmasını sağlayabilecek geniş bir hizmet yelpazesi içeriyor." diyor Kesselmark. "Ancak müşterilerin servis anlaşmasının temeli olarak ihtiyaçlarını karşılayan bir paket seçebilmesi hem daha elverişli hem de daha ekonomik. Örneğin Uygunluk Servis Paketi, kalibrasyonu içeriyor ve PureBallast'ın tip onayına uygun şekilde çalıştığını doğrulamak için gereken her şeye sahip. İnsanların bu sistemi satın almasının asıl nedenleri yasalara uymak ve deniz ortamlarının korumak; bu nedenle uygun biçimde çalışır tutmak değişmez odağımız."

Kesselmark’a göre, Alfa Laval'in net olarak tanımlanmış servis seçeneklerine sahip olması, bunların uzun vadede başarı sağlamada öneminin farkında olduğunu gösteriyor. Kesselmark: "Hizmetlerimizi PureBallast sistemleriyle birlikte sunuyoruz, çünkü müşterilerimiz yalnızca sistemleri seçmiyor. Aynı zamanda gemilerinin ömrü boyunca birlikte çalışacakları bir tedarikçi seçiyorlar ve biz de ihtiyaç duydukları özveriye sahip olduğumuzu göstermek istiyoruz."

Alfa Laval PureBallast 3.1 ile ilgili daha fazla bilgi için www.alfalaval.com/pureballast adresini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Editör'ün notları

Alfa Laval PureBallast hakkında

Ticari olarak satılan ilk balast suyu arıtma sistemi olan PureBallast, Alfa Laval tarafından satılan ve servis işlemleri yapılan, kimyasal içermeyen bir sistemdir. Sistemin en önemli bileşenlerinden birini Gelişmiş UV Reaktörü oluşturmaktadır. Bu reaktör, Alfa Laval ile Wallenius Water Tecnology tarafından kurulan Wallenius Water'ın ortaklaşa çalışmasıyla geliştirilmiştir. 

Alfa Laval hakkında

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve servisleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2017 yılında yaklaşık 35.3 milyar SEK (yaklaşık 3.6 milyar Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı bulunmaktadır.

 

www.alfalaval.com.tr

 

İlgili içerik