Marine biofuels

Biyoyakıtlar için Gemi ekipmanları ve çözümleri

Sürdürülebilirliği kesinlikle pekiştirme

Denizcilik endüstrisi karbonsuzlaşmaya çalışırken, biyoyakıtlar CO2 ayak izini azaltmak için cazip bir seçenektir. Günümüz gemilerinde kullanılanlarla aynı ekipmanlar kullanılmasına ragmen, biyoyakıtlar, doğru biyokütleden üretildiğinde karbon nötrlüğü sağlayabilir. Bununla birlikte, özellikle depolama ve arıtma söz konusu olduğunda, önemli yeni zorluklar da ortaya çıkarmaktadır. 100 yılı aşkın süredir denizcilik endüstrisinin çözüm ortağı olan Alfa Laval, biyoyakıt operasyonlarına sorunsuz bir şekilde geçiş yapmanıza yardımcı olacak güçlü bakış açısı ve çözümlere sahiptir.


İletişime geçin

Yakıt hattındaki biyoyakıtlar

Biyoyakıtlar gemide geleneksel yakıtlarla aynı şekilde kullanılır, ancak bazı özellikleri alışılmadık olabilir. Yakıt işleme ve şartlandırmadaki Alfa Laval uzmanlığıyla, çok çeşitli biyoyakıt özelliklerine rağmen sürekli güvenlik ve verimlilikten emin olabilirsiniz.

Deniz biyoyakıtlarını anlama

Deniz biyoyakıtları ile başarılı olmanın ilk adımı, zorlukları anlamaktır. En belirgin biyoyakıt türleri olan FAME (yağ asidi metil ester) ve HVO (hidro işlem görmüş bitkisel yağ) bile geleneksel yakıtlardan çok farklı davranır. Sonuç olarak, gemide dikkatli bir yönetim ve ayırma işlemi üzerinde mükemmel kontrol gerektirirler. Teknik dokümanımız, yakıt hattınız söz konusu olduğunda neleri bekleyeceğinizi ve neleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini açıklayarak bu biyoyakıtları odak noktasına koymaktadır.

Marine-biofuels-white-paper2

Separasyon ve biyoyakıtlar

Separatörler, biyoyakıt kullanırken de motorunuz için en önemli savunma hattıdır. Alfa Laval yüksek hızlı separatörleri, piyasada biyoyakıtlar için optimize edilen ilk separatörlerdir ve aynı zamanda piyasada uygun maliyetli biyoyakıt geçişlerini sağlayan ilk üreticidir. Separatörlerimiz, yakıtlar daha çevreci hale geldikçe motor koruması ve verimliliği için eksiksiz, esnek bir çözüm olan ”Alfa Laval Adaptive Fuel Line” 'nın önemli bir parçasıdır.

Hydrotreated vegetable oil(HVO)

Bir separatör biyoyakıtını nasıl hazır hale getirir?

Biyoyakıtların geleneksel yakıtlarla birçok benzerliği vardır, ancak separasyon söz konusu olduğunda farklılıklar kritik öneme sahiptir. Daha düşük stabilite ve yoğunluk gibi faktörler separatör performansını bozarak separatörde ve ötesinde sorunlara neden olabilir. Bilgi formumuzda, Alfa Laval'in biyoyakıta hazır separatörlerinde önemli sorunların nasıl çözüldüğü açıklanmaktadır.

Biofuel-one-pager-vignette-final

Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi

Biyoyakıtların çeşitli bileşimleri ve nitelikleri, özellikle güvenilirlik ve verimlilik söz konusu olduğunda, gemide yeni gereksinimler yaratmaktadır. Alfa Laval, bu gereksinimleri onlarca yıllık yakıt kullanım deneyimiyle ve aynı zamanda Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi'ndeki kapsamlı testlerle karşılamaktadır. 2800 m2'lik bir test alanına ve özel biyoyakıt stoklarına sahip olan bu eşsiz Ar-Ge tesisi, biyoyakıt özellikleri ve yanma hakkında daha derin bilgilere ulşamamızı sağlamaktadır.

Alfa Laval Test & Training Centre

Daha fazla bilgi edinmek istiyorum

Bilgileriniz gizlilik ve veri koruma politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.

Services

Alfa Laval Denizcilik Servisi

24-7-Service&Support-service.block.jpg

 

Alfa Laval Denizcilik Servisi, dünya genelinde her yerden ve her zaman daha fazla çalışma süresine ve performans optimizasyonuna olanak sağlar. Servis ağımız her zaman hizmetinizdedir ve servis hizmeti teklifimiz, ekipmanınızın kullanım ömrü boyunca güvenilirlik, verimlilik ve uyumluluk sağlar.

Servis hizmetlerimizi inceleyin

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sorularınız ve servis talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bizimle iletişime geçin

Denizcilik acil servisi için lütfen arayın:

+46 4636 7700.