2023-10-24 Ürün Haberleri

Alfa Laval, denizcilik endüstrisinin ilk biyoyakıta uyumlu separatörlerini tanıttı

Biyoyakıtlar, denizcilik müşterilerinin karbondan arındırılmasına yardımcı olabilecek mevcut ve erişilebilir bir yakıt seçeneğidir. Ancak biyoyakıtlar CO2 ayak izini azaltırken, aynı zamanda yeni operasyonel zorluklar da ortaya çıkarmaktadır. Alfa Laval, biyoyakıt için optimize edilmiş separatörler ve separatör terfileri ile pazarda bu konuyu ele alan ilk firmadır.

Belli başlı biyoyakıtlarla garanti edilen uyumluluk

HVO (hidro işlem görmüş bitkisel yağ) ve FAME (yağ asidi metil ester) gibi biyoyakıtlar, büyük motor modifikasyonları olmadan dizel motorlar tarafından kullanılabilir. Doğru biyokütleden üretilirlerse karbon nötr bir alternatif olabilirler, ancak performans sorunlarını ve motor aşınmasını önlemek için hala etkili bir şekilde temizlenmeleri gerekir. Denizcilik sektöründe bir ilk olarak, Alfa Laval yüksek hızlı separatörleri artık HFO ve/veya motorin içeren HVO (EN15940) ve FAME (EN14214 veya ASTM D6751) karışımlarıyla da uyumludur.


"Hangi yakıt seçtiklerine bakmaksızın, müşterilerimizin karbon azaltım yolculuğunu desteklemekten gurur duyuyoruz," diyor Markus Hoffmann, Alfa Laval, Deniz Separasyon ve Isı Transfer Ekipmanları Global Satış Müdürü. "Biyoyakıtlar birçok deniz aracı için tercih olacak, ancak müşteriler ekipmanlarının kendileri için hazırlandığından emin olmalılar. Biyoyakıta hazır separatörler ve uygun maliyetli biyoyakıt terfileri ile Alfa Laval bu güvenceyi sağlayabilir."

 

Biyoyakıtlardaki karmaşık yapıya göre hazırlanmıştır

Biyoyakıtlar zaten yaygın olarak kullanılmaktadır ve ISO, bunları ISO 8217'nin 2024 revizyonuna dahil etmek istemektedir. Bununla birlikte, çeşitli hazırlama şekilleri olabilir, hem geleneksel yakıtlardan hem de birbirlerinden özelliklerine göre büyük farklılıklar gösterebilirler. Yoğunluk, nem emilimi ve diğer farklılıklar nedeniyle, yakıtı depolanması ve arıtılması söz konusu olduğunda ek özen gerektirirler.

Optimum biyoyakıt separasyonunu sağlamak için Alfa Laval hem dahili bowl bileşenlerini hem de separatör yazılımını modifiye etmiştir. Bu, HVO, FAME karışımları veya geleneksel yakıtlar için kurulumu basit bir parametre değişikliği haline getirir. Bu geliştirmeler yeni üretilmiş satılık separatörlere  dahil edilebildikleri, mevcut enavnterdeki separatörlerede eklenebilmektedir.

Hoffmann, "Biyoyakıtlar için optimizasyon yapmak bir gecede gerçekleşen bir şey değil" diyor. "Biyoyakıta hazır separatörlerimiz derin yakıt analizlerine, Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi'ndeki kapsamlı araştırmalara ve ISO ve CIMAC ile uzun süreli işbirliğine dayanıyor. Biyoyakıtlar gelişmeye devam ettikçe, müşteriler geleneksel deniz yakıtlarında olduğu gibi verimli motor koruması için Alfa Laval'a güvenebilirler."

Biyoyakıta hazır separatörler ve Alfa Laval'in biyoyakıtlara yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin:

Biyoyakıtlar için Gemi ekipmanları ve çözümleri | Alfa Laval

 

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:

Dr Markus Hoffmann

Global Sales Manager, Marine Separation & Heat Transfer Equipment

Alfa Laval Marine Division

Phone: +46 73 059 26 41

E-mail: markus.hoffmann@alfalaval.com

 

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications

Alfa Laval Marine Division

Phone: +46 70 569 3806

E-mail: helena.sannicolo@alfalaval.com

 

Editör notu

Alfa Laval kimdir?

Alfa Laval, ısı transferi, santrifüj separasyon ve akış ekipmanları teknolojilerinde dünya lideridir ve Enerji, Denizcilik ve Gıda ve Su alanlarında faaliyet göstermekte olup, uzmanlığını, ürünlerini ve servis hizmetlerini yaklaşık 100 ülkede çok çeşitli endüstrilere sunmaktadır. Şirket, müşterilerin iş hedeflerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için prosesleri optimize etmeye, sorumlu büyüme yaratmaya ve ilerlemeyi sürdürmeye kendini adamıştır.

Alfa Laval'ın yenilikçi teknolojileri, doğal kaynakların daha sorumlu kullanımını teşvik ederek malzemelerin saflaştırılmasına, rafine edilmesine ve yeniden kullanılmasına adanmıştır. İyileştirilmiş enerji verimliliğine ve ısı geri kazanımına, daha iyi su arıtımına ve azaltılmış emisyonlara katkıda bulunurlar. Böylece Alfa Laval sadece müşterileri için değil, aynı zamanda insanlar ve gezegen için de başarıyı hızlandırıyor. Tüm bunlar, AlfaLaval’ın her gün dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaç edinen Advancing better™ taahhüdü sayesindedir.

Alfa Laval'ın 20.300 çalışanı var. 2022 yılında yıllık satışlar 52,1 milyar SEK (yaklaşık 4,9 milyar EUR) idi. Şirket, Nasdaq Stockholm'de işlem görmektedir.

www.alfalaval.com.tr

 

Etiketler

Tümü
Alfa Laval oil separator

Bize ulaşın

Dr Markus Hoffmann

Global Sales Manager, Marine Separation & Heat Transfer Equipment

+46 730 59 26 41
markus.hoffmann@alfalaval.com

Bize ulaşın

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications Alfa Laval Marine Division

+46 8 53 06 52 98
helena.sannicolo@alfalaval.com

İlgili içerik