Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi | Alfa Laval

Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi

Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi, geleceğe bir sıçrama tahtasıdır. Denizcilik sektörü hayati yeni hedefler peşinde koşarken, bu hedefleri karşılayacak enerji ve çevre teknolojilerinin şekillendiği yer burasıdır. Burada fikirleri, ekipmanları, uygulamaları ve proses hatlarını okyanusta giden bir gemi ölçeğinde - denizde imkansız olan kontrol ve rahatlıkla test ediyoruz.

Yarının çözümlerini bulmak için donatıldı

2800 m2'lik test alanı ile Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi, çok çeşitli imkanlar sunmaktadır. Bir kısım, 2 MW'lık bir dizel deniz motoru etrafındaki ana proses hatlarına entegre edilmiş Alfa Laval ürünleri ile tam boyutlu bir makine dairesi simülasyonudur. Diğer alanlar, yanma araştırmaları gibi oldukça spesifik bir odak noktasına sahiptir. Kattegat Boğazı'nı Kuzey Denizi'ne bağlayan Limfjord, merkeze doğrudan deniz suyu temini sağlıyor.

Merkezin kapsamı içinde tüm denizcilik yakıtları ve ilgili uygulamalar yer almaktadır. Endüstrinin kendisi gibi, merkez de LNG'nin yanı sıra geleneksel ve düşük kükürtlü yakıtlarla çalışıyor. Ancak en dikkat çekici yenilik, metanol ve diğer biyoyakıtlar gibi ortaya çıkan alternatiflerle gerçekleşiyor. Aynı şekilde merkez, yakıt hücreleri ve Organik Rankine Çevrimi sistemleri gibi kritik yeni enerji teknolojilerinin geliştirilmesinde yer almaktadır.

 

Birçok takımla koordineli çalışılıyor

Tek bir entegre kontrol sistemi, merkezin ekipmanını kontrol odası ve eğitim kompleksine bağlar. Bu nedenle, müşteriye özel konfigürasyonları değerlendirmekten enerji tasarrufu, güvenlik ve çevre korumada yeni çözümler için zemin hazırlamaya kadar tanımlanmış hedefler için merkezin bir kısmını veya tamamını kullanabiliriz.

Sonuç olarak merkez, Maersk Mc-Kinney Møller Sıfır Karbon Taşımacılığı Merkezi aracılığıyla yürütülen projeler ve Danimarka EUDP (Enerji Teknolojisi Geliştirme ve Gösterim Programı) tarafından finanse edilen projeler de dahil olmak üzere Alfa Laval'ın birçok araştırma ortaklığında kilit bir role sahiptir.

Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi, ister bugün için eğitim ister gelecek için inovasyon olsun, olasılıkları gerçeğe dönüştürür.

Alfa Laval Test and Training Centre collage
Test and training centre logo

Güncel haberler