Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi

Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi, geleceğe bir sıçrama tahtasıdır. Denizcilik sektörü hayati yeni hedefler peşinde koşarken, bu hedefleri karşılayacak enerji ve çevre teknolojilerinin şekillendiği yer burasıdır. Burada fikirleri, ekipmanları, uygulamaları ve proses hatlarını okyanusta giden bir gemi ölçeğinde - denizde imkansız olan kontrol ve rahatlıkla test ediyoruz.

Yarının çözümlerini bulmak için donanımlı 

 2800 m2'lik test alanı ile Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi çok çeşitli olanaklar sunmaktadır. Bir kısmı, 2 MW'lık bir deniz dizel motoru etrafında ana proses hatlarına entegre edilmiş Alfa Laval ürünleri ile tam boyutlu bir makine dairesi simülasyonudur. Diğer alanlar, yanma araştırması gibi oldukça spesifik bir odağa sahiptir. Kattegat Boğazı'nı Kuzey Denizi'ne bağlayan Limfjord, merkeze doğrudan deniz suyu kaynağı sağlamaktadır.

Merkezin kapsamında, tüm deniz yakıtları ve ilgili uygulamalar bulunmaktadır. Endüstrinin kendisi gibi, merkez de LNG'nin yanı sıra geleneksel ve düşük kükürtlü yakıtlarla da çalışıyor. Ancak en dikkat çekici yenilik, metanol ve biyoyakıtlar gibi geliştirilmekte olan alternatiflerle ortaya çıkıyor. Benzer şekilde, Merkez, yakıt hücreleri ve Organik Rankine Çevrim sistemleri gibi kritik yeni enerji teknolojilerinin geliştirilmesinde yer almaktadır.

 

Birçok takımla koordineli çalışılıyor

Tek bir entegre kontrol sistemi, merkezin ekipmanını kontrol odası ve eğitim kompleksine bağlar. Bu nedenle, müşteriye özel konfigürasyonları değerlendirmekten enerji tasarrufu, güvenlik ve çevre korumada yeni çözümler için zemin hazırlamaya kadar tanımlanmış hedefler için merkezin bir kısmını veya tamamını kullanabiliriz.

Sonuç olarak merkez, Maersk Mc-Kinney Møller Sıfır Karbon Taşımacılığı Merkezi aracılığıyla yürütülen projeler ve Danimarka EUDP (Enerji Teknolojisi Geliştirme ve Gösterim Programı) tarafından finanse edilen projeler de dahil olmak üzere Alfa Laval'ın birçok araştırma ortaklığında kilit bir role sahiptir.

Alfa Laval Test ve Eğitim Merkezi, ister bugün için eğitim ister gelecek için inovasyon olsun, olasılıkları gerçeğe dönüştürür.

Alfa Laval Test and Training Centre collage
Test and training centre logo

Güncel haberler