Süt ve süt ürünleri prosesleri

Yüzyılı aşkın süredir sürekli inovasyonla hareket eden Alfa Laval, verimi en üst düzeye çıkaran, temizlemeyi kolaylaştıran ve süt ürünleri prosesinin her adımında atıkları en aza indiren proses ekipmanları sağlar. Çözümlerimiz, en katı güvenlik ve hijyen standartlarını karşılarken su, enerji ve kimyasallardan tasarruf etmenize yardımcı olur. Bu şekilde, yeni fırsatları yakalayacak esneklik ve güvenle kaynaklardan en iyi şekilde faydalanabilir ve en kaliteli süt ürünlerini üretebilirsiniz.

Alfa Laval dairy processing

Süt ürünleri üretimini ileriye taşımaya yardımcı oluyoruz

Dairy-processing-more-value.jpg

Her damlada daha fazla değer

Sütünüzden en iyi şekilde yararlanmak ve prosesinizin her adımında değer katmak için Alfa Laval süt ürünleri proses ekipmanlarına güvenebilirsiniz. Yüksek verimli üretim ve hassas ürün işleme, daha iyi verim, daha az atık ve mümkün olan en yüksek ürün kalitesini garanti eder.

Ayrıca, yenilikçi ekipman tasarımlarımız ve özelliklerimiz, temizlik ve bakım için daha az zaman harcanarak daha uzun üretim çalışma süresi sağlar.

Dairy-processing-built-in-sustainability.jpg

Dahili sürdürülebilirlik

Enerji, su ve kimyasal tüketimini azaltmak Alfa Laval yeniliklerinin merkezinde yer alır ve sürdürülebilirlik çabalarınızı desteklemeye yardımcı olur. Tesisinizdeki güç tüketimini önemli ölçüde azaltan benzersiz çözümler sunuyoruz. Aynı zamanda optimize edilmiş temizlenebilirlik, Yerinde Temizlik (CIP) için harcanan zaman, su ve kimyasal miktarını azaltmanıza olanak tanır.

Dairy-processing-superior-hygiene.jpg

Üstün hijyen

Süt proseslerinde hijyen çok önemlidir. Alfa Laval hijyenik proses ekipmanının her detayı, temizliği kolaylaştırmak ve kirlenmeyi azaltmak için hijyene güçlü bir şekilde odaklanılarak tasarlanmıştır. Bu tasarımlar endüstrinin katı hijyen ve gıda güvenliği standartlarını bugün ve yarın karşılamanızı kolaylaştırır.

Tüm süt proseslerini optimize ediyoruz

 

Çiğ sütten son ürüne kadar Alfa Laval ekipmanları, her proses adımından en iyi şekilde yararlanmak için tasarlanmıştır. Güç ve su tüketimini en aza indirirken, verimi, çalışma süresini ve ürün kalitesini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olurlar. Proses adımlarını görüntülemek ve süt ürünleri optimizasyonu için vurgulanan teknolojileri bulmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Proses adımarını görüntüleyin

Dairy processing overview process chart

Ürünler

.
.

Biz yeniliğe, siz gelişmeye devam edin.

Alfa Laval, süt ürünleri üretiminde rekabette ön sıralarda kalmanıza yardımcı olmak için burada. Sektördeki derin tecrübemizle, en kaliteli süt ürünleri üretmeniz için daha akıllı, daha iyi ve daha verimli yollar bulmaya kararlıyız. Ekipmanınızın kullanım ömrü boyunca, en akıllı yükseltmeleri ve süt ürünleri üretiminizi optimize etmenin en iyi yollarını bulmak için uzmanlığımızı ve yakın işbirliğimizi sunuyoruz. Buna süt ürünleri proseslerinizin tam kontrolünü elinizde tutmanıza yardımcı olan dijital çözümler de dahildir.

 

Dairy-processing-we-keep-innovating

Çevresel ayak izinizi azaltın

Alfa Laval süt ürünleri proses ekipmanları, daha azıyla daha fazlasını yapmanızı sağlar. Dünyanın değerli kaynaklarını daha az tüketirken, işiniz için sürdürülebilir bir gelecek inşa etmenizi sağlar. Ürünlerimizin nasıl değer sağladığına dair bazı örnekleri aşağıda görebilirsiniz.

Dairy-processing-hermetic-design-emotion.jpg

Daha düşük enerji: Hermetik Tasarım ve eMotion

Akışkanlar dinamiğini iyileştiren hava geçirmez bir kap ile Hermetik Tasarımlı Alfa Laval süt ürünleri separatörleri, hermetik olmayan alternatiflere göre %60'a kadar daha az güç tüketir. Alfa Laval eMotion modülü, separasyon haznesinin etrafında neredeyse vakum oluşturarak enerji tasarrufunu %75'e kadar artırabilir.

Daha fazlası

Dairy-processing-Thinktop.jpg

Daha az su tüketimi: Thinktop

Su tasarrufu sağlayan yenilik söz konusu olduğunda, Alfa Laval ThinkTop öne çıkıyor. Unique Mixproof vanalara takıldığında, ThinkTop pulse temizleme işlevi Yerinde Temizlik (CIP) sırasında %95'e kadar su ve kimyasal tasarrufu sağlayabilir.

Daha fazlası

Dairy-processing-SaniSB.jpg

Daha az kimyasal: SaniSB

Sani SB serisi döner sprey başlığı ile süt tankı temizliği her zamankinden daha verimli. Sprey başlıkları benzersiz bir jet deseni oluşturarak zaman, su ve temizlik malzemesinden %40'a varan tasarruf sağlar.

Daha fazlası

Dairy-processing-Foodec.jpg

Daha yüksek verim: Foodec

Laktoz ve kazein üretiminde peynir altı suyu alma ve susuzlaştırma sırasında saflık ve verim en önemli parametrelerdir. Alfa Laval Foodec dekanter santrifüjleri, benzer alternatiflere göre %25'e kadar daha yüksek katı işleme kapasitesi sağlayarak her ikisi için de ideal çözüm sunar.

Daha fazlası

Servisler

.

En başından itibaren profesyonel destek

Gıda uygulamalarına yönelik ekipman servisinde edindiğimiz deneyimle, sorunla karşılaştığınızda veya tesis bazlı içecek üretiminizde yükseltme fırsatlarını görüşmek istediğinizde size destek olmaya hazırız. Su tüketimini ve temizlik maddelerinin kullanımını azaltmak için CIP programlarını optimize etme konusunda uzmanız. Küresel saha servis mühendisleri ağımız, servis merkezlerimiz ve yedek parça dağıtım merkezlerimiz sayesinde, nitelikli yardım ve orijinal yedek parçalar her zaman mevcuttur.

Önleyici bakım, yükseltmeler, uzaktan izleme, kestirimci bakım, sorun giderme ve daha fazlasıyla, ilk kurulum ve devreye alma aşamasından ve ekipmanınızın tüm kullanım ömrü boyunca size destek olabiliriz.

Maksimum çalışma süresi, performans ve yatırım getirisi sağlayın. Sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin

Dekantör santrifüj servisleri     Hijyenik pompa servisleri    Eşanjör servisleri   

Hijyenik tank ekipmanları servisleri   Hijyenik vana servisleri

 

Plant based drinks service.jpg