Alfa Laval - Tesis iyileştirmeleri daha yeşil bir gelecek sağlar

Tesis iyileştirmeleri daha yeşil bir gelecek sağlar. Dabur Naturelle, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Naturelle LLC, dünya çapında bir milyar tüketici tarafından kullanılmak üzere BAE'de her yıl yaklaşık 28.000 ton kişisel bakım ürünü üretmektedir. Naturelle, uzun vadeli sürdürülebilirlik gündeminin bir parçası olarak, Ras Al Khaimah'daki tesisindeki mevcut pompalarından yüksek güç tüketimi ve düşük verimlilik sorunlarını ele almak için Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman'ın Alfa Laval distribütörü Swedinox International'a ulaştı. Firma, Alfa Laval OptiLobe pompaları için deneme yapmayı kabul etti; deneme önemli ölçüde enerji tasarrufu sağladı ve fabrikadaki 30'dan fazla pompanın üst model ile değiştirilmesine yol açtı.

TARİH 2021-05-27
Dabur HPC Case Story image

Bu iş birliği Naturelle ve Alfa Laval arasındaki uzun vadeli bir ortaklığın başlangıcıydı. Sonuç? Azaltılmış atık, enerji maliyetlerinde ve emisyonlarda %65 azalma, su tüketiminde %50 tasarruf, %80 daha hızlı tank temizleme süresi - ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti. Tüm bunlar, yeşil olmanın iş dünyasına faydasının kanıtıdır.

Sürdürülebilirlik: büyük tasarrufların başlangıcı

Dabur Naturelle LLC, Hindistan'ın en büyük hızlı tüketim malları şirketlerinden biri olan Dabur India'nın yüzde yüz iştiraki olan Dabur International'ın bir parçasıdır. Ras Al Khaimah'daki Dabur Naturelle fabrikası, şampuan, saç kremi, diş macunu, cilt losyonları, kremler, nemlendiriciler ve el dezenfektanları dahil olmak üzere şirketin Dabur markalı kişisel bakım ürünleri için ürünler üretmektedir.

Naturelle tesisi, yüksek titreşim ve gürültü seviyeleri, artan pompa aşınması, sık ve beklenmedik arızalar ve düşük pompa kapasitesi ile karşılaştı. Çevrimiçi sürdürülebilirlik aracı olan Alfa Laval Joules ile Alfa Laval mühendisi, Swedinox ile birlikte sürdürülebilirlik tasarruflarını hesapladı. Joule, mevcut pompalara kıyasla OptiLobe pompaları ile su, enerji ve temizleme maddesi kullanımında azalma olduğunu doğruladı.

Enerji maliyeti ve emisyon %65 azaldı

Bu hesaplamalara dayanarak Dabur Naturelle, mevcut yedi adet 5-kW loblu pompayı 1,73-kW Alfa Laval OptiLobe 32 döner loblu pompalarla değiştirerek bir deneme yapmayı kabul etti. Alfa Laval OptiLobe pompalarına yükseltme, enerji maliyetlerini ve karbon emisyonunu %65 azaltmanın yanı sıra gürültü seviyelerini de önemli ölçüde düşürerek işçi güvenliğini artırdı. Ayrıca OptiLobe, Dabur Naturelle'nin mevcut pompalarında yaşadığı zaman içinde pompa veriminde veya kapasitesinde herhangi bir aşınma veya azalma belirtisi göstermedi.

OptiLobe hesaplanan enerji tasarruflarının gerçek hayattaki gerçek tasarruflar olduğunu kanıtladıktan sonra Dabur Naturelle BAE fabrikasında kurulu yedi OptiLobe pompasını satın almakla kalmadı, aynı zamanda Mısır, Nijerya ve Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Dabur tesisleri için de 35 adet daha Alfa Laval OptiLobe sipariş etti.

Dabur International Ltd. Mühendislik Müdürü Karan Arora, "OptiLobe pompalarının performansından çok memnunuz," diyor "Pompa çalışma süresi çok yüksek. Güç tüketimi öncekinden önemli ölçüde daha düşük."

%50 su tasarrufu, %80 daha hızlı tank temizleme süresi 

Dabur Naturelle, Naturelle LLC üretim tesislerini geliştirmeye ve genişletmeye devam ederken, pompa yükseltmesindeki başarı, diğer proses hatlarında sürdürülebilir tasarruf için daha fazla fırsata yol açtı. Alfa Laval Middle East, mikserleri ve karıştırıcıları için Dabur Naturelle tank temizleme prosesleri için bir ekipman denetimi yapmak üzere Swedinox ile işbirliği yaptı.

Yapılan denetime dayanarak, Alfa Laval’ın distribütörü altı Alfa Laval GJ A6 tank temizleme cihazı ile birlikte eksiksiz bir sıcak su temizleme sistemi önermiştir. Joules sürdürülebilirlik tasarruf aracı, su ve temizlik malzemesi tüketiminde %50 tasarrufun yanı sıra temizleme süresinde %80 azalma tespit etti. Teoride ve pratikte kazan-kazan elde edildi.

Sürdürülebilir optimizasyon için iş ortaklığı

Güven ve şeffaflık, herhangi bir sektörde sürdürülebilir değişimi sağlamak için hayati öneme sahiptir. Dabur, Swedinox ve Alfa Laval tarafından kurulan güçlü bağlar, ortak değerlere, bilgi paylaşımına ve daha az kullanarak daha çok üretme arzusuna dayanmaktadır.

Dabur International Uluslararası Operasyonlar Başkanı Subba Rao, "Çevresel sürdürülebilirliğin ticari başarının temelini oluşturan temel unsur olduğuna kesinlikle inanıyoruz" diyor. "Swedinox ve Alfa Laval ile çalışmak bize bunun mümkün olduğunu ve ileriye giden yolu gösterdi."

OptiLobe döner loblu pompa

OptiLobe_Rotary Lobe Pump_640x360.jpg

Hijyenik enerji ve su tasarrufu sağlayan sıvı transferi için.

OptiLobe hakkında daha fazlası için

 

Alfa Laval GJ A6

GamaJet A6_640x360.jpg

Mikrop içermeyen iç yüzeyler için etkili aseptik tank temizleme makinesi.

GJ A6 hakkında daha fazlası için