Alfa Laval - Biyoetanol üretimi

Biyoetanol üretimi

Etanol esas olarak şekerli veya nişastalı ürünlerden elde edilen yenilenebilir bir yakıttır. Ancak bazı etanol üretim tesisleri son yıllarda biokütle (selülozik elyaf) kullanmaya başlamıştır. Alfa Laval tahıl esaslı işleme, şeker esaslı işlemenin yanı sıra selülozik ham elyaf esaslı etanol üretiminde yenilikçi teknolojiler tedarik etmektedir. Yenilenebilir bir saf yakıt veya benzin katkı maddesi olarak kullanılan etanol oktanı artırır ve emisyonları azaltır

Bioethanol production 640x320

Proses bilgileri

Alfa Laval’ın biyoyakıtlar ve etanol üretiminde uzun yıllar süren deneyimi bulunmaktadır.  Etanol endüstrisine enerji tasarruflu, mali olarak kazandıran  çözümler sunan rakipsiz uzmanlığımız ve  bir çok referanslarımız  vardır.

Alfa Laval’ın kapsamlı üretim portföyü bizim maya ayırma, tortu ayırma ve mısır yağı geri kazanma dâhil ayırma görevlerinde size yardımcı olabileceğimiz anlamına gelir.

Isı transferi ve geri kazanılmasının tüm yönlerinde tavsiyelerde bulunabilir, aynı zamanda enerji tüketiminde kısıtlamaya odaklanarak prosesinizi optimize etmenizde size yardımcı olabiliriz.