2023-09-28 Ürün Haberleri

Kumiai Navigasyon LPG tankerini Alfa Laval OceanGlide fluidic air lubrication sistemi ile güçlendirdi

Alfa Laval OceanGlide, Kumiai Navigation (PTE) LTD tarafından LPG tankerlerinden birine retrofit olarak kurulmak üzere seçildi. Şirketin fluidic air lubrication teknolojisinden yararlanma kararı, geminin enerji tüketimini azaltma, genel performansını iyileştirme ve çevresel düzenlemelere uyma kararlılığından kaynaklanmaktadır.

Alfa Laval, OceanGlide akışkan hava yağlama sisteminin, Güneydoğu Asyalı bir LPG tankeri ve dökme yük şirketi olan Kumiai Navigation'a ait 54k DWT LPG tankerine kurulması için seçildi. Bu siparişle birlikte Böylece Alfa Laval, OceanGlide fluidic air lubrication sisteminden yararlanabilecek gemi tiplerine LPG tankerlerini de ekledi. Sistem hem yeni hem de mevcut gemilere kolaylıkla kurulabilme özelliğine sahiptir.

Sürdürülebilirlik yolculuğunda güvenilir ortak

Tüm dünyadaki armatörler, denizcilik sektöründeki sürdürülebilirlik gelişmelerinin dinamik ortamında gezinirken, Alfa Laval OceanGlide benzersiz derecede verimli ve kurulumu kolay bir air lubrication çözümü sunmaktadır. Bu patentli sistem, bir geminin tüm düz tabanı boyunca düzgün, kontrol edilebilir bir hava tabakası oluşturmak için “fluidic” teknolojisini kullanmakta ve sürtünme ve direnci azaltmaktır. OceanGlide, geminin direncini azaltarak yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltmak için kanıtlanmış bir yöntem sunar.

"Bu zorlu zamanlarda, sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmak için Alfa Laval gibi güvenilir ortaklara ihtiyaç duyulduğunun farkındayız," diyor Kumiai Navigation Genel Müdürü Tomo Kuroyanagi. "Güç tüketimimizi azaltmamıza ve yaklaşan çevre düzenlemelerine uymamıza yardımcı olması için yeşil nakliye uygulamalarına yatırım yapmak istiyoruz. Bu çabada, OceanGlide fluidic air lubrication şu anda gemi performansını iyileştirmede ve çevresel hedeflerimizi karşılamada kayda değer kazanımlar sunan mevcut en iyi çözümlerden biri. "

OceanGlide'ı seçme nedeni, müşterinin geminin enerji tüketimini ve emisyonlarını azaltma kararlılığı ve şirketin geminin karbon ayak izi üzerinde önemli bir etki yaratmak için Alfa Laval'in çözümüne olan güvenidir.

"LPG tanker segmentine fluidic air lubrication sistemimiz OceanGlide ile hizmet vermek için müşterimiz Kumiai Navigation ile ortaklık kurmaktan memnuniyet duyuyoruz," diyor Alfa Laval Air Lubrication Bölüm Başkanı Rajiv Sarin. "İş ortağımızın, sürdürülebilir seyir hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için teknolojimize ve işbirliğimize duyduğu güvene değer veriyoruz. OceanGlide akışkan hava yağlama pazarı büyüdükçe, müşterilerimizi CO2 emisyonlarını azaltma ve filolarının enerji verimliliğini iyileştirme çabalarında Retrofit veya yeni inşa alanında desteklemekten mutluluk duyuyoruz."

Birden fazla avantaja sahip kanıtlanmış teknoloji

OceanGlide, geminin düz tabanında, her biri kendi fluidic bandına sahip aerodinamik hava tabakası bölümleri oluşturmak ve kontrol etmek için fluidic teknolojiyi kullanır. Her bandın bağımsız yönledirilmesi, gövde ile su arasındaki sürtünmeyi azaltmak için daha fazla kontrol edilebilen bir hava akışı sağlar. Ayrı ayrı kontrol edilen bu bölümler, direnci en aza indirmeye ve maksimum kapsama alanı sağlamaya hizmet eder, böylece geminin alt tarafındaki pasif kavitasyonları ortadan kaldırır.

Enerji harcaması en aza indirilir, çünkü az sayıda kompresör vardır ve sistem kapatıldığında dahi, neredeyse sürtünmeyi hiç artırmaz. Hava dağıtım bantları, minimum gövde geçişleriyle kolayca kurulur, bu da tersane süresinin ve maliyetlerinin, retrofit olma durumunda dahi azaltır.

OceanGlide'ın spesifik sürtünmeyi %50-75 oranında azalttığı kanıtlanmıştır ve gerçek yaşam koşullarında %12'ye kadar güvenilir yakıt tasarrufu sağlayabilir. Elde edilen gerçek yakıt tasarrufu miktarı, gemi operasyonlarına ve operatör önceliklerine bağlı olarak değişebilir.

Teknoloji aynı zamanda sera gazı emisyonlarını azaltmak için Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından belirlenen EEDI / EEXI ve CII gerekliliklerine uyumu da desteklemektedir.

"OceanGlide, bu zorlu pazarda rekabetçi kalabilmek için gelişmiş yeni sürdürülebilir teknolojileri benimseme hedefimize hizmet ediyor. Karbondan arındırma ve karbon azaltma yol haritamıza katkıda bulunmamıza yardımcı olması için fluidic air lubrication teknolojisinden faydalanmaktan heyecan duyuyoruz "diyor Kumiai Navigation'dan Tomo.

Alfa Laval OceanGlide fluidic air lubrication sistemi hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.alfalaval.com/OceanGlide

Alfa Laval'in sürdürülebilir çözümlerini ve teknolojilerini keşfedin:

Sustainable shipping solutions and technologies | Alfa Laval

Daha fazla bilgi için lütfen Alfa Laval Marine web sayfasını ziyaret edin:

www.alfalaval.com/marine

 

Daha fazla bilgi için, lütfen iletişime geçin:

 

Rajiv Sarin

Head of Air Lubrication

Alfa Laval Marine Division

Phone: + 65 66 632 625  

E-mail: rajiv.sarin@alfalaval.com

 

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications

Alfa Laval Marine Division

Phone: +46 70 569 3806

E-mail: helena.sannicolo@alfalaval.com

 

Editör notu:

This is Alfa Laval

Alfa Laval kimdir

Alfa Laval, ısı transferi, santrifüj separasyon ve akış ekipmanları teknolojilerinde dünya lideridir ve Enerji, Denizcilik ve Gıda ve Su alanlarında faaliyet göstermekte olup, uzmanlığını, ürünlerini ve servis hizmetlerini yaklaşık 100 ülkede çok çeşitli endüstrilere sunmaktadır. Şirket, müşterilerin iş hedeflerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için prosesleri optimize etmeye, sorumlu büyüme yaratmaya ve ilerlemeyi sürdürmeye kendini adamıştır..

Alfa Laval'ın yenilikçi teknolojileri, doğal kaynakların daha sorumlu kullanımını teşvik ederek malzemelerin saflaştırılmasına, rafine edilmesine ve yeniden kullanılmasına adanmıştır. İyileştirilmiş enerji verimliliğine ve ısı geri kazanımına, daha iyi su arıtımına ve azaltılmış emisyonlara katkıda bulunurlar. Böylece Alfa Laval sadece müşterileri için değil, aynı zamanda insanlar ve gezegen için de başarıyı hızlandırıyor. Tüm bunlar, AlfaLaval’ın her gün dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaç edinen Advancing better™ taahhüdü sayesindedir.

Alfa Laval'ın 20.300 çalışanı var. 2022 yılında yıllık satışlar 52,1 milyar SEK (yaklaşık 4,9 milyar EUR) idi. Şirket, Nasdaq Stockholm'de işlem görmektedir.

https://www.alfalaval.com/

Etiketler

Tümü
Kumiai navigation vessel

Bize ulaşın

Rajiv Sarin

Head of Air Lubrication, Alfa Laval Marine Division

+ 31 24 35 23 143
rajiv.sarin@alfalaval.com

Bize ulaşın

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications Alfa Laval Marine Division

+46 8 53 06 52 98
helena.sannicolo@alfalaval.com

OceanGlide_Ocean_full_Special_Anne.jpg

Alfa Laval OceanGlide fluidic air lubrication

İlgili içerik