Veri merkezi soğutma

Dünya genelindeki veri merkezlerinde bulunan milyonlarca sunucu, veri işlemesi sırasında büyük miktarda ısı üretmektedir. Geleneksel sunucu soğutması teknolojisiyle karşılaştırıldığında, Alfa Lava Free cooling kaynaklarının sağladığı avantajlardan faydalanarak ve 1.5 seviyesindeki piyasa ortalamasıyla kıyasladığında piyasadaki en düşük (1.07) PUE değerine sahip Düşük Hızlı Havalandırma gibi yenilikçi soğutma konseptleri uygulayarak, soğutmayla ilgili enerji masraflarını azaltabilmektedir.

Entegre soğutma sistemleri

Alfa Laval, hava ve su esaslı soğutma sistemlerinde kullanılabilen contalı plakalı ısı eşanjörleri, kuru soğutucular, adiyabatik soğutucular ile sunucu soğutması için özel olarak tasarlanmış Düşük Hızlı Havalandırmalı hava soğutucular sunmaktadır. Bütün bu ürünler, bir veri merkezinin özel soğutma ihtiyaçlarını karşılayan optimize, entegre sistemler içerisinde bir arada kullanılabilmektedir.

Bir bakışta Düşük Hızlı Havalandırma

Sunucu odasının dışarısına yerleştirilen LSV soğutucular, genel olarak yaz aylarında bir soğutucuya ve daha soğuk dönemlerde ise Free cooling ekipmanlarına bağlanırlar. Hava hızının azaltılması ve optimum hava akışı sağlanmasıyla, boş alanlardaki basınç farklılıkları en aza indirilir ve böylelikle “sıcak noktalar” gibi sorunlar önlenir. CRAC ünitelerine ihtiyaç duyulmaması, sunucu odasındaki bakım faaliyetlerinin azaltılabilmesini sağlar. Rakip çözümler arasında en düşük PUE seviyesini sunduğundan dolayı – global veri merkezleri için 1.5 seviyesinde ortalamaya kıyasla 1.07 PUE – Düşük Hızlı Havalandırma, veri merkezinin boyutuna, tipine ve yerine bağlı olmak üzere, soğutmayla ilgili enerji masraflarını %30’a kadar azaltır. 

Low speed ventilation for data center cooling - Watch the video!

Alfa Laval Abatigo'yu Kesfedin

Uzun vadede su, enerji, kimyasal ve bakım süresi tasarrufu sağlayacak şekilde farklı uygulamalar için optimize edilen Alfa Laval kapalı hazneli adyabatik soğutucu hakkında daha fazlasını öğrenin.

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval, ekipmanınızın en iyi çalışır halde tutulması için kapsamlı bir hizmetler portföyü sunmaktadır.

Ürünlerinizin performansının nasıl arttırılacağını keşfetmek için bizimle irtibata geçin.

 

Take the complication out of cooling

Data center cooling equipment and service from Alfa Laval offers advanced solutions that save time, money and make life easier for you.

Find out more 

Redefining adiabatic cooling

Alfa Laval Abatigo pushes the boundaries of innovation to bring in the future’s alternative in cooling with adiabatic technology.

Find out more 

Bilgi talebi

Bilgi talebi: Veri merkezi soğutma

İletişime geçme sebebiniz