Gıda Prosesleri

Gıda üretimi, soya bazlı ürünler, yağ ve et ürünleri üreticileri pazarlarının eğilimlerine ayak uydurmaya devam etmek için Alfa Laval gıda işleme teknolojilerine güvenmektedirler. Gıda uygulaması ne olursa olsun, gıda işleme ekipmanlarımız, modüllerimiz ve komple işleme hatlarımız, hijyeni en yüksek seviyelerde tutup istenilen lezzet kalitesini muhafaza ederken, müşterilerine rekabetçi fiyatlarla ürün tedariki yapabilmelerini sağlamaktadır.

Food processing 640x360

Yenilikçi çözümler ve gıda üretim endüstrisinin nabzını tutmak

İstenilen lezzetin, istikrarlı raf ömrünün ve kusursuz hijyen seviyesinin elde edilmesi;  dikkatli ve doğru hammadde ve malzeme seçiminin yanı sıra, işlem sıcaklık ve zamanlamasının sıkı kontrolünü gerektirir.

Başarı; kuru tozlardan yapışkan şekerlere, viskoz sıvılardan, lezzet artırıcılar ve esanslar gibi ısıya ve kesme kuvvetlerine duyarlı  katkı maddelerine kadar, hammadde ve bileşenlerin  her birinden nasıl en fazla yarar sağlanabileceğinin anlaşılması ile başlar. Bundan sonra, katkı maddelerinin doğru kullanımı, dozajlanması ve karıştırılması, dökülme ve atıkları en aza indirilerek üretim maliyetlerini düşük tutar.

Alfa Laval çözümleri hijenik üretimin yanı sıra hijyenik uygulamalar için en sıkı düzenleyici standartlara tam olarak uyumlu olduğu için ekipman ve işleme hatlarının etkili ve verimli şelilde yerinde temizliğini (CIP) sağlar.

Aynı derecede önemli olmak üzere, Alfa Laval;

  • Yüksek kullanılabilirlik ve çalışma süresi sayesinde, üretim verimini artırmanızı ve uzun çalışma sürelerini korumanızı
  • Hammaddelerden daha fazla verim almak suretiyle katkı maddesi ve ürün kaybını azaltmanızı

Enerji ve su gibi yardımcı ürün tüketimini azaltmanızı ve atık su geri dönüşümü yapmanızı sağlar. Örneğin membran filtrelerimiz sıfır litre deşarj oluşturmanıza yardımcı olur. Ve işletmenize has proses parametrelerine uygun olarak seçilmiş Alfa Laval pompa kullanımı enerji tüketimini %50’ye kadar azaltabilir.

Teknik makaleler

near Haber Bülteni

Sektörünüz ve prosesleriniz ile ilgili önemli sürdürülebilirlik konuları ve fırsatlar hakkında bilgilerinizi güncel tutmak için

Daha fazla bilgi edinin