Alfa Laval - Alfa Laval, Balast Suyu Arıtma Sistemiyle prestijli GREEN4SEA Teknoloji Ödülü'nü kazandı

2018-03-30 Ürün Haberleri

Alfa Laval, Balast Suyu Arıtma Sistemiyle prestijli GREEN4SEA Teknoloji Ödülü'nü kazandı

Alfa Laval, her yıl, çevresel mükemmeliyetin geliştirilmesi ve sürdürülebilir taşımacılık alanlarında olağanüstü performansları belirleyen GREEN4SEA Ödülleri'nin üçüncüsünün sahipleri arasında yer aldı. 6 Mart'ta gerçekleşen ödül töreninde Alfa Laval PureBallast, 2018 GREEN4SEA Teknoloji Ödülü'nün kazananı oldu.

GREEN4SEA Ödülleri, 2016 yılından bu yana her yıl GREEN4SEA Konferansı ile eş zamanlı olarak veriliyor. Konferans, denizcilik sektörünün temel karar vericilerini, balast suyu yönetimi, hava emisyonları, yakıt seçenekleri ve enerji verimliliğine ilişkin sürdürülebilir stratejileri ve en iyi çevre uygulamalarını konuşmak üzere bir araya getiriyor.

Alfa Laval PureBallast Ar-Ge Müdürü Peter Sahlen, 2018 GREEN4SEA Konferansı'nın açılış konuşmacısıydı ve 6 Mart'ta GREEN4SEA Teknoloji Ödülü'nü almak üzere Yunanistan Yat Kulübü'nde hazır bulundu.

Sahlen, "Alfa Laval PureBallast ile bu yıl, GREEN4SEA Teknoloji Ödülü'nü almaktan büyük bir onur duyuyoruz." dedi ve şöyle devam etti: "Ödül, Alfa Laval'in balast suyu arıtması alanında uzun süreli kararlığının onaylanmasının yanı sıra, balast suyu arıtma teknolojimizin üçüncü nesli olan PureBallast 3 ile geçen yıl elde ettiğimiz büyük başarımızı da vurgulamış oldu."

 

On yılı aşkın süredir lider

GREEN4SEA Teknoloji Ödülü, özellikle teknolojik ilerlemeleri, yenilikleri veya denizcilik dünyasına yapılan önemli katkıları ödüllendirir. PureBallast, dünyanın ilk ticari olarak ulaşılabilir balast suyu arıtma sistemi haline geldiği 2006 yılından bu yana standardı belirliyor. Bugüne kadar 600'ü Retrofit projeleri için olmak üzere, 1700'ün üzerinde PureBallast sistemi satıldı.

Bu teknolojinin yeni nesli PureBallast 3 de, hem performans, hem de hazırlıklı olma açısından öncü olmayı sürdürüyor. Çok soğuk veya çamurlu sular da dâhil olmak üzere en zorlu su koşullarına uyum sağladığı kanıtlanan sistem, USCG  (ABD Sahil Güvenlik Teşkilatı) tarafından tip onayı verilen ilk sistemler arasındaydı. Bu yılın Şubat ayında revize edilen MEPC.279(70) [2016 G8] gerekliliklerine göre IMO tip onayını da alan ilk sistem oldu.

Sahlen, "Balast suyu arıtma sistemi, geminin kullanım ömrü boyunca yüksek bir performans göstermesi gereken önemli bir yatırım." dedi ve ekledi: "Müşterilerin sağlam teknolojilere ve geleceğe hazır çözümlere ihtiyacı var. Alfa Laval de bu yüzden PureBallast 3'te hem USCG hem de revize edilmiş G8 taleplerine öncelik verdi."

 

İç huzuru için eksiksiz çözüm

Sahlen, aynı zamanda balast suyu arıtmasında başarının arıtma teknolojisinin kendisinden daha fazlasına bağlı olduğuna işaret etti. Retrofit işleminin kolaylaştırılmasından,  hizmet sağlanmasındaki sürekliliğe kadar uygulamaya yönelik  endişeler de aynı derecede önemli. PureBallast 3, bu alanlarda da öne çıkıyor.

Sahlen, "Yakın tarihte lansmanını yaptığımız PureBallast 3 Compact Flex ile teknolojiyi piyasadaki en küçük ayak izine sığdırarak tak-çalıştır bileşenleri ile gerçek anlamda Retrofit dostu bir paket yarattık." dedi ve devam etti: "Buna ek olarak hali hazırda oldukça geniş olan global servis ağımıza büyük bir yatırım yaptık, müşterilerimizin iç huzurunu garantiye almak için gerekli olan tüm hizmet noktalarına ve personele sahip olduğumuzdan emin olmak için gerekenleri yaptık."

Sahlen, "GREEN4SEA Teknoloji Ödülü, sadece PureBallast'ın kendisin değil, aynı zamanda sunulan hzimetlerin tamamının ve Alfa Laval’in şu ana kadar oluşturmuş olduğu uzmanlığının da bir yansımasıdır ." diyerek sözlerine son verdi.

Alfa Laval PureBallast 3 ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için web sayfamızı ziyaret edin www.alfalaval.com/pureballast

Editörün notları

Alfa Laval PureBallast Hakkında

Ticari olarak satılan ilk balast suyu arıtma sistemi olan PureBallast, Alfa Laval tarafından satılan ve servis işlemleri yapılan, kimyasal içermeyen bir sistemdir. Sistemin en önemli bileşenlerinden birini Gelişmiş UV Reaktörü oluşturmaktadır. Bu reaktör, Alfa Laval ile Wallenius Water Tecnology tarafından kurulan Wallenius Water'ın ortaklaşa çalışmasıyla geliştirilmiştir. 

Alfa Laval Hakkında    

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve servisleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2017 yılında yaklaşık 35.3 milyar SEK (yaklaşık 3.6 milyar Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı bulunmaktadır.

İlgili içerik