Bitki bazlı içecek üretimi

Bitki bazlı içecek üretimine yeni başlayabilir, üretim kapasitenizi genişletmek veya ürün portföyünüzü çeşitlendirmek istiyor olabilirsiniz. Son teknoloji ekipmanımızla, kapasite gereksinimleriniz veya hammadde stoğunuz ne olursa olsun üretim sürecinizi optimize etmeye yardımcı olabiliriz. İçecek işlemede onlarca yıllık deneyimimizden yararlanarak, yatırım ve işletme maliyetlerini en aza indirirken ürününüzün lezzetini, dokusunu ve raf ömrünü artırmanıza yardımcı oluyoruz.

Plant based drinks
.

Yeni başlayanlar

plant-based-drinks-startup-vignette.jpg

Bitki bazlı içecekler için yeni bir üretim tesisi mi kurmak istiyorsunuz? Uygulama uzmanlarımız, laboratuvar testlerinden ticari üretime sorunsuz bir ölçek büyütme için ideal işleme ekipmanını seçmenize yardımcı olabilir.

Daha fazlası

Üreticiler

plant-based-drinks-vignette.jpg

Hali hazırda büyümek isteyen bir bitki bazlı içecek üreticisiyseniz, temizlik, çalışma süresi, işletim ve yatırım maliyetleri ve etkin atık yönetimi gibi faktörler tesis karlılığını önemli ölçüde etkiler. Doğru ekipmanla Alfa Laval, ürün kalitesini korumanıza ve yüksek yatırım getirisi sağlamanıza yardımcı olabilir.

Daha fazlası 

 

Süt ürünleri

Dairy-vignette.jpg

Tesisinizde süt ve bitki bazlı içecekler arasında geçiş yapmak yeni gelir getirisi sağlayabilir, ancak aynı zamanda yeni temizlik ve atık işleme gereksinimleriyle birlikte gelir. Proses hattınızı yükseltmenize ve tesisinizin tüm yasal talepleri karşıladığından emin olmanıza yardımcı olabiliriz.. 

Daha fazlası 

.

Soya ve yulaftan badem, pirinç ve daha fazlasına

Kullandığınız hammadde ne olursa olsun, uzman ekibimiz, çalışma koşullarınıza ve hammaddenizin ve nihai ürününüzün benzersiz özelliklerine göre prosesiniz için doğru çözümleri seçmenize yardımcı olacaktır. Soya fasulyesi, yulaf, badem, pirinç, hindistancevizi, kaju fıstığı, yer fıstığı, ceviz ve meyve küspesinin işlenmesi için ekipman sunuyoruz.

Tipik bir bitki bazlı içecek prosesi

Hiçbir üretici birbirinin aynısı değildir, ancak yüksek kaliteli işleme ekipmanı gereksinimi endüstri genelinde ortaktır. Aşağıda tipik bir bitki bazlı içecek prosesi örneğini görebilirsiniz. Elinizde bulunan hammaddelere bağlı olarak, güvenilirliğe, su ve enerji tüketiminin optimizasyonuna ve hammaddenizden en iyi şekilde yararlanmaya odaklanarak, tesis bazlı içecek üretiminize özel/uyumlu bir proses çözümü için önerilerde bulunabiliriz.

Plant based drink extraction process

Ürünler

Bitkisel tat..

Bitki bazlı içecek prosesinizde kullanılan ekipmanın, nihai ürünlerinizin tadı ve dokusu üzerinde derin bir etkisi vardır. Doğru ısı eşanjörlerini, separasyon ekipmanlarını, toz karıştırıcıları, akış işleme ekipmanlarını vb. seçmek, yüksek ürün kalitesi ve pazarda başarı için bir ön koşuldur.

 

Katılaşmış ve yanmış ürünlerden kaçının

Tüm ısıtma ve pastörizasyon adımlarının riskleri tadı olumsuz etkiler. Ürün akışı çok düşük ve sıcaklık çok yüksek ise proteinler ve şekerler ürününüzde yanık tadı oluşmasına neden olabilir. Çalışma koşullarınız ve hammaddeniz için optimize edilmiş ısı eşanjörleri sağlayarak bu sorunlardan kaçınmanıza yardımcı oluyoruz.

Mükemmel doku ve tadı yaratın

Bitki bazlı içeceğinizde mükemmel bir katı ve yağ dengesi harika tat ve doku için çok önemlidir, yani ürün kalitesi için separasyon aşamaları kritik öneme sahiptir. Hem yüksek performans hem de sürdürülebilirlik sağlayarak prosesiniz için doğru separasyon ekipmanını seçmenize yardımcı oluyoruz.

Hijyen ve ürün güvenliğinden emin olun

Kusursuz işleme ekipmanları hem gıda güvenliği hem de lezzet için olmazsa olmazdır. Yetersiz ekipman seçimi, sizi üretimde ve temizlik kimyasallarının kalıntıları arasında çapraz kontaminasyon riskine sokar. Tüm Alfa Laval gıda işleme ekipmanlarının pürüzsüz yüzeyleri ve hijyenik tasarımı, temizliğin kolay olmasını ve CIP'den sonra hiçbir kalıntı kalmamasını sağlar.

… ve buna uygun bir sürdürülebilirlik profili

Her geçen gün daha fazla müşteri ürün seçerken üretim sürecinin çevresel etkisini değerlendiriyor, bu nedenle bitki bazlı içecek endüstrisinde rekabetçi kalabilmek için sürdürülebilir bir üretim süreci şarttır. Alfa Laval ürünlerinin enerji tüketimini, atık akışlarını, CO2 emisyonlarını ve su kullanımını en aza indirmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

 

Enerji tasarrufu

Benzersiz pompa ve vana çözümlerimiz, çalışma sırasında yalnızca minimum elektrik gücü kullanmakla kalmaz, aynı zamanda Alfa Laval'ın benzersiz burst seat temizleme teknolojisi sayesinde sıcak su tüketiminde önemli düşüşler sağlar. Alfa Laval ısı eşanjörleri ayrıca, buhardan tasarruf etmek için sıcak proses akışlarından enerjiyi geri kazanıp yeniden kullandığınızda %94'e kadar ısı geri kazanımı sunar.

Su tasarrufu

Çevresel etki ve su tasarrufu, büyük ve küçük şirketler için sürdürülebilir iş stratejilerinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Alfa Laval Unique Mixproof vanaları ve ThinkTop kontrol ünitelerini kullanarak temizlik sırasında kullanılan su ve kimyasallardan %90'a varan oranda tasarruf edebilirsiniz.

Atık azaltma

Tercih ettiğiniz entegratör ile birlikte endüstriyel atık su için eksiksiz, özelleştirilmiş arıtma tesisleri sağlayabilir ve atıklarınızı minimuma indirmenize, değerli yan ürünleri geri kazanmanıza ve hatta sıfır sıvı deşarjlı (ZLD) çözümleri uygulamanıza yardımcı olabiliriz.

Ulaşım tasarrufu

Baz sıvılar üreten bir içerik üreticisiyseniz, nakliyeden önce ürününüzü konsantre ederseniz nakliyeyle ilgili emisyonlarda ve maliyetlerde büyük tasarruflar elde edebilirsiniz. Alfa Laval'da, evaporasyon veya membran teknolojisine dayalı sistemler sağlama konusunda kapsamlı deneyime sahibiz. Gereksinimlerinize ve çalışma koşullarınıza göre optimum çözümü bulmanıza yardımcı olabiliriz.

En başından itibaren profesyonel destek

Gıda uygulamalarına yönelik ekipman servisinde edindiğimiz deneyimle, sorunla karşılaştığınızda veya tesis bazlı içecek üretiminizde yükseltme fırsatlarını görüşmek istediğinizde size destek olmaya hazırız. Su tüketimini ve temizlik maddelerinin kullanımını azaltmak için CIP programlarını optimize etme konusunda uzmanız. Küresel saha servis mühendisleri ağımız, servis merkezlerimiz ve yedek parça dağıtım merkezlerimiz sayesinde, nitelikli yardım ve orijinal yedek parçalar her zaman mevcuttur.

Önleyici bakım, yükseltmeler, uzaktan izleme, kestirimci bakım, sorun giderme ve daha fazlasıyla, ilk kurulum ve devreye alma aşamasından ve ekipmanınızın tüm kullanım ömrü boyunca size destek olabiliriz.

Maksimum çalışma süresi, performans ve yatırım getirisi sağlayın. Sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin

Dekantör santrifüj servisleri     Hijyenik pompa servisleri    Eşanjör servisleri   

Hijyenik tank ekipmanları servisleri   Hijyenik vana servisleri

 

Plant based drinks service.jpg

.

İnovasyon

Bitki bazlı içeceklerin tadını mükemmelleştirmek

Alfa Laval PondCtrl™ ile dekantörünüzdeki separasyonu kolayca ayarlayabilir, böylece dekantör çalışırken bitki bazlı içeceğinizin tadı ve ağızda bıraktığı his için ince ayar yapabilirsiniz. Alfa Laval PondCtrl™, dekantör santrifüjünüzdeki sıvı seviyesini, havuz derinliğini kontrol etmek için otomatik bir sistemdir.

PondCtrl decanter

Müşteri hikayeleri

İngiltere'deki süt ürünleri tesisi, atık akışı için Alfa Laval MBR membranlarını kullanıyor

"Tesis kurulduğundan bu yana işletme maliyetleri büyük ölçüde azaldı ve MBR filtreleri, çoğu zaman herhangi müdahaleye gerek kalmadan işletebilmek büyük rahatlık..” Alun Lewis – Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Başkanı.

meadows-360x640

Görsel Meadow Foods'un izniyle kullanılmıştır

Bitki bazlı içecek üretiminizi nasıl optimize edebileceğinizi öğrenmek veya Uygulama ve İnovasyon Merkezlerimizde bir deneme yapmak ister misiniz?   

Lütfen formu doldurun, ekibimiz en kısa sürede size geri dönecektir.

Bu bilgiler, gizlilik politikamıza uygun olarak saklanır ve işlenir.

Bunlar da ilginizi çekebilir...