Alfa Laval - Palm yağı prosesleri

Palm yağı prosesleri

Ticari kullanım için palm yağı imalatı her zaman fiziksel işlem (asit modifikasyonu, ağartma ve asitlerden arındırma) içerir. Palm yağının yaklaşık %95’i fraksiyonlarına ayırma hammaddenin kristalleştirilmesi ile sıvı ve katı bileşenlerine ayrıştırılması ile üretilir. Bu kristaller daha sonra membran filtresi kullanılarak sıvı fraksiyondan ayrılır. Alfa Laval bu yağlardan katı maddeleri ayrıştırmak için genellikle ham palmiye yağında kullanılan farklı bir çok ürün çeşidi sağlamaktadır.

 palm oil processing

Çok talep edilen öncü bir Alfa Laval teknolojisi de SoftColumn kesintisiz koku giderme sistemidir; bu sistem istenmeyen maddelerin çıkarılmasının son safhalarında kullanılır.

Kesin olarak kanıtlanmış

Alfa Laval çözümleri günlük 3000 ton kapasiteli palmiye yağı tesisleri için kesin olarak kanıtlanmıştır. Tutarlı çalışma sürelerinin yanı sıra, yağ işlemede, olağanüstü sonuçlar elde edebilme yeteneği kafanızın önemli ölçüde rahat olmasını sağlar.

Know-how ve yardımlarımıza kolayca ulaşılabilir; örneğin Malezya Kuala Lumpur  daki tesisimiz, dünyanın büyümekte olan ana palmiye yağı bölgelerine çok yakındır.