2018-12-21 Ürün Haberleri

Alfa Laval, Advantage Tankers ve Advantage Products ile, 33 adet PureBallast 3 sisteminin temini ve servis hizmetini kapsayan bir filo anlaşması imzaladı.

Önde gelen Türk armatörlerden Advantage Tankers ve Advantage Products (teknik yönetim şirketi olarak hareket eden Genel Denizcilik ile birlikte), ortak filolarının tamamında balast suyu arıtımı için Alfa Laval PureBallast 3'ü seçti. Yakın tarihte imzalanan filo anlaşması, PureBallast 3 sistemlerinin yanı sıra Deckhouse ve servis anlaşmasını içeriyor.

Advantage Tankers ve Advantage Products'ın bugün itibariyle 16 tankerden oluşan bir filosu var. Gemilerinin balast suyu konvansiyonuna uygunluğunu sağlamak için şirketler, Alfa Laval ile çalışmayı tercih etti. Filo genelinde, moduler PureBallast 3 Compact ve 3000 m3/h'ya kadar PureBallast Ex sistemlerini de içeren, toplam 33 adet PureBallast sistemi temin edilecek.

Advantage Tankers ve Advantage Products Enerji Müdür Aydın Aydın, "Piyasadaki çözümleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra Alfa Laval ve PureBallast 3'ün filomuz için ideal çözüm olduğu sonucuna vardık." dedi ve devam etti: "PureBallast 3; Aframax, Suezmax ve ürün tankerlerimiz içindeki çok yüksek debilerede mükemmel bir uyum ile güvenilir bir uygunluk sunuyor."

 Kapsamlı çözümler ve özel servis 

Alfa Laval, Advantage Tankers ve Advantage Products'a Mart 2019'dan Mart 2021'e kadar ürünlerin teslimatını gerçekleştirecek. PureBallast 3 sistemlerinin yanı sıra, beş adet Ürün Tankerinde kullanılacak PureBallast 3 ExProof sistemi için Deckhouse çözümleri de yer alacak. İşletmeye alınmasını takip eden ilk yıl içerisinde Alfa Laval; test, kalibrasyon, sistem optimizasyonu ve mürettebat rehberliğini kapsayan bir PureBallast Uyum Servis Paketi de sağlayacak.

Aydın, "PureBallast Uyum Servis Paketi, filo anlaşmamızın önemli bir parçası." dedi ve devam etti: "İçerdiği hizmetler, sistemlerimizin hazır ve tip onaylarına göre çalışır halde olmasını sağlayacak."

 

Alfa Laval PureBallast 3 hakkında daha fazla bilgi için web adresimizi ziyaret edebilirsiniz: www.alfalaval.com/pureballast

  

Editor'ün notları

Alfa Laval PureBallast hakkında

Ticari olarak satılan ilk balast suyu arıtma çözümü olan PureBallast; satışı ve servis işlemleri Alfa Laval tarafından yapılan, kimyasal içermeyen bir teknolojidir. PureBallast'ın en önemli bileşenlerinden birini gelişmiş UV reaktörü oluşturmaktadır. Bu reaktör, Alfa Laval ile Wallenius Water'ın Wallenius Su teknolojisine dayanan ortak çalışmasıyla geliştirilmiştir. Tüm PureBallast sistemleri, hem IMO hem ABD Sahil Güvenlik tip onayına sahiptir.

 

Alfa Laval hakkında

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir.

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve servisleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır.

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır.

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2017 yılında yaklaşık 35.3 milyar SEK (yaklaşık 3.6 milyar Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı bulunmaktadır.

www.alfalaval.com.tr

İlgili içerik