2018-07-19 Ürün Haberleri

Yeni PureBallast 3.1 Compact Flex, balast suyu arıtımında kurulum maliyetlerini ve alan ihtiyacını azaltıyor

Üçüncü nesline ulaşan Alfa Laval PureBallast, balast suyu arıtma performansında sektöre öncülük ediyor. Alfa Laval PureBallast 3.1 Compact Flex'in PureBallast sistemleri ürün grubuna katılımı ile birlikte kurulum maliyetlerini ve alan ihtiyacını azaltma konusunda da lider konuma geldi.

Her gemide kullanılabilir alan, bir artıdır. Bu özellikle gemi tasarımında genelde göz önünde bulundurulmayan balast suyu arıtma sistemi gibi temel ekipmanların gemiye sonradan yerleştirilmesinde önemlidir. Yeni inşalarda dahi zaten dar bir makine dairesi içine bir arıtma sistemi dâhil etmek zor olabilmektedir.

Alfa Laval PureBallast 3.1 Compact Flex, modül hale getirilmemiş parçalar sayesinde alan ve esneklik ihtiyaçlarını karşılar. 32-1000 m3/sa debiler için kullanılabilir olan sistem, lider balast suyu artma teknolojisini, piyasadaki en küçük boyutlara sahip PureBallast 3.1'den %20'ye kadar daha küçük bir kurulum alanında sunar. Ayrıca hızlı ve kolay bağlantı için “tak ve çalıştır” konsepti sayesinde kurulum maliyetlerini de %10'a kadar düşürür.

Alfa Laval PureBallast Müdürü Anders Lindmark; "Alfa Laval PureBallast 3.1 Compact Flex, hem alan kullanımı hem de kurulum açısından ekonomik. Sonuç olarak hem gemi sahiplerinin hem de tersanelerin baş ağrılarını gideriyor. Gemilerin büyük çoğunluğu için ideal bir seçenek olan bu sistem, mümkün olan en küçük kullanım alanını en geniş aralıkta üstün performans ile birleştiriyor." diye belirtiyor.

Şu anda piyasada olan Alfa Laval PureBallast 3.1 Compact Flex, farklı müşteri ihtiyaçlarına adapte olan mevcut PureBallast balast suyu arıtma sistemleri ailesine katılıyor. PureBallast 3.1, büyük debiler ve özel gereksinimlere çözüm sunarken, PureBallast 3.1 Compact modüler bir seçenek sunuyor. Bu sistemler, USCG onayına sahip ve bu onay, PureBallast 3.1 Compact Flex için de alınmak üzere. Her üç PureBallast 3.1 sistemi de UV geçirgenliğinin %42 kadar düşük olduğu IMO-düzenlemelerine tabi sularda tam akışlı operasyon dâhil tatlı suda, hafif tuzlu suda ve deniz suyunda aynı üstün performansı sağlıyor.

 

Alfa Laval Hakkında          

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir. 

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve servisleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır. 

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. 

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada lider kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2017 yılında yaklaşık 35.3 milyar SEK (yaklaşık 3.6 milyar Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 16.400 çalışanı bulunmaktadır.

PureBallast 2017 640x360 large

İlgili içerik