2017-05-01 Ürün Haberleri

Yeni Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure Aktüatör, vana kontrolünü ve stok yönetimini basitleştiriyor

Alfa Laval, Alfa Laval Unique DV-ST diyafram vanaları için özel olarak tasarlanmış yeni bir paslanmaz çelik aktüatörü piyasaya sunuyor. Öncekilerden daha kompakt, sağlam ve dayanıklı olan bu pnömatik aktüatör, Alfa Laval sensör ve vana kontrol birimlerinin tamamıyla kolay entegre edilebilmesi sayesinde proses kontrolünü basitleştiriyor. Bu ürün, biyoteknoloji ve ilaç sektörlerinin aseptik üretim proseslerinde güvenlik, hijyen, dokümantasyon ve performans ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı.

Tek üründe tüm ihtiyaçları karşılama basitliği

Şirketin geniş aktüatör portföyündeki en son yenilik olan Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure Aktüatör, Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure diyafram vana yelpazesinin tamamına uygundur. Daha önce aralarından seçim yapılabilecek üç aktüatör varken şimdi tamamen AISI 316L paslanmaz çelikten üretilmiş yalnızca bir aktüatör var. Bu, spesifikasyon sürecini hızlı, kolay ve güvenli bir hale getiriyor. Ayrıca, proses veya uygulama türünden bağımsız olarak, ister döküm, isterse dövme ya da blok olsun, hatta otoklav işleri için kullanılsın, tüm Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure diyafram vanalar için aynı aktüatör yedek parça olarak stoklanabildiğinden stok yönetimini de basitleştiriyor.

 

İçinizin tam anlamıyla rahat olması için emniyetli, güvenilir çalışma

Unique DV-ST UltraPure Aktüatör, sterilizasyon (otoklav) ve kimyasal prosesler için gerekli olan yüksek sıcaklıklara dayanabiliyor. Dolayısıyla, uzun süreli, hatasız performans ve daha fazla çalışma süresi sunuyor. Ayrıca, öncekilerden daha kompakt olması vana matrislerinin daha az yer kaplayacak şekilde tasarlanabileceği anlamına geliyor ve ölü nokta riskini en aza indiriyor.

 

Daha kompakt, daha fazla çalışma süresi

Unique DV-ST UltraPure Aktüatör, sterilizasyon (otoklav) ve kimyasal prosesler için gerekli olan yüksek sıcaklıklara dayanabiliyor. Dolayısıyla, uzun süreli, hatasız performans ve daha fazla çalışma süresi sunuyor. Ayrıca, öncekilerden daha kompakt olması vana matrislerinin daha az yer kaplayacak şekilde tasarlanabileceği anlamına geliyor ve ölü nokta riskini en aza indiriyor.

 

Kanıtlanmış entegre vana kontrolü

Üstelik, tüm Alfa Laval vana sensör ve kontrol birimleri Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure Aktüatör ile kolayca entegre edilebiliyor. Bu, müşterilerin olağanüstü doğruluk ve üstün sıvı işleme kontrolü sağlamasıyla bilinen Alfa Laval'in vana sensör ve kontrol çözümlerinden yararlanmasına olanak veriyor. Üstelik, vana kontrolünün standart hale getirilmesinin kolay olması müşterilerin bakım ve envanter yönetimini basitleştirmesine yardımcı oluyor. Alfa Laval sensör ve kontrol birimleri, maksimum proses güvenliği ve basit kurulum olanaklarına sahip dokunma gerektirmeyen, ayarla ve unut tipi sensörler sağlamak için dar tolerans aralıklarına sahip. Bu da insan kaynaklı hataları en aza indirirken güvenli ve etkin üretimi destekliyor.

 

Alfa Laval Hakkında

Alfa Laval, kilit öneme sahip ısı transferi, ayrım ve sıvı işleme teknolojilerine dayanan uzmanlık ürünleri ve mühendislik çözümleri alanlarında dünya çapında faaliyet gösteren lider bir tedarikçidir.

Şirketin ekipmanları, sistemleri ve hizmetleri, müşterilerine süreçlerindeki performanslarının optimizasyonunda yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Bu çözümler, gıda ve içecek, kimyasal ve petrokimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol üretimi sektörlerinde ürünlerini ısıtmaları, ayırmaları ve taşımaları için yardımcı olmaktadır.

Alfa Laval’in ürünleri aynı zamanda, enerji santrallerinde, gemilerde, petrol ve gaz arama aramalarında, makine mühendisliğinde, madencilikte ve atık su arıtma ile konfor iklim ve soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır.

Alfa Laval’in dünya genelindeki organizasyonu, global arenada ayakta kalmalarına yardımcı olmak için, yaklaşık 100 ülkedeki müşterileriyle yakından çalışmaktadır. 

Alfa Laval hisseleri Nasdaq OMX borsasında işlem görmektedir ve 2016 yılında yaklaşık 35.6  milyar SEK (yaklaşık 3.77 billion Euro) yıllık satış açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 17.000 çalışanı bulunmaktadır.

Alfa Laval DV-ST 640x360

Bize ulaşın

Paw Kramer

Portfolio Manager, Valves

+46 46 36 72 26
paw.kramer@alfalaval.com

Bize ulaşın

Marianne Højby

Marketing Communications Manager, Business Unit Hygienic Fluid Handling

+45 28 95 44 71
marianne.hojby@alfalaval.com

İlgili içerik