Alfa Laval - Alfa Laval AlfaVap

2017-12-21 Ürün Haberleri

Alfa Laval AlfaVap

Alfa Laval AlfaVap yarı kaynaklı ısı değiştiricileri özel olarak tasarlanmış, yükselen film plakalı evaporatörlerdir ve akışkan konsantrasyonu ve viskozitesinin yüksek olduğu uygulamalara uygundur. Tipik AlfaVap uygulamaları şeker rafinerilerinin evaporasyon sistemleri, tatlandırıcı evaporasyon sistemleri ile biyoetanol ve kostik evaporasyonudur. AlfaVap doğal sirkülasyonlu kaynatma görevlerinde kullanıma da uygundur. Kompakt tasarımı yüksek konumlara kurulum için ideal olmasını sağlar.

Termal verimlilik için benzersiz tasarım

Alfa Laval’in benzersiz AlfaVap tasarımı geleneksel borulu tip evaporatörlerden daha yüksek termal verimlilik sunar, bu nedenle çok daha az ısı transfer alanı gereklidir. AlfaVap ısı değiştiricileri, özellikle egzotik metal malzemeler gerekli olduğunda da uygun maliyetlidir.

AlfaVap’ın avantajı, sıcak ve soğuk akışkanlar arasındaki sıcaklık farkının 2,5°C (4,5°F) düşük sıcaklıklara yaklaştığı durumlarda da çalışabilmesidir; bu, borulu tip sistemlerle karşılaştırıldığında bir evaporasyon sisteminde daha düşük kalite buhar ve seri halinde daha fazla evaporason kademesi kullanılabileceği anlamına gelmektedir. Bu sayede tesisin buhar ve soğutma suyu tüketiminde tasarruf edilir.

Faydalar

  • Düşük iç hacim
  • Yüksek enerji verimi
  • Kurulum kolaylığı
  • Kolay servis olanağı 
  • Alfa Laval’in global servis ağına erişim

Kompakt tasarım ve çok yönlülük

AlfaVap’ın kompakt tasarımı ve çok yönlülüğü, yüksek konumlara dahi kolayca kurulabildiği ve uygun maliyetli olduğu anlamına gelir.

AlfaVap ısı değiştiricilerinde, sıkıştırma cıvatalarını söküp basınç plakasını arkaya kaydırarak muayene ve mekanik temizlik için kolaylıkla erişilebilir. Yerinde Temizlik (CIP) için, düşük iç hacimlerinden ötürü yalnızca çok az miktarda temizlik kimyasalı gerekir.

AlfaVap’ın tasarımı, mevcut gövdeye plaka ekleyerek veya çıkararak, evaporasyon kapasitesinin değişen ihtiyaçları karşılayacak şekilde ayarlanmasını kolaylaştırır.  Bu, kapasitenin kurulumdan sonra değiştirilemediği borulu tip ünitelere göre büyük bir avantaj sağlar.

İyi tasarlanmış özelliklere sahip AlfaVap ısı değiştiricilerinin bakımı kolaydır ve kullanım ömürleri uzundur. Mükemmel sızdırmazlık ve sorunsuz bakım sağlayan tutkalsız bir conta niteliğindeki klipsli contaya sahiptirler. Ayrıca, baskı plakası silindiri, sıkıştırma cıvataları üzerindeki yatak kutuları ve güçlendirilmiş askıları olan 5 noktalı hizalama sistemi sayesinde ısı değiştirici, ağır işçilik ihtiyacı veya plakalara zarar verme riski olmaksızın kolay ve hızlı bir şekilde açılıp kapatılabilir.

Güvenilir kullanım

Alfa Laval’in global servis ağı her zaman yanınızdadır. 

Nasıl çalışır?

Contalı plakalı ısı değiştiricinin ısı transfer alanı, gövde ve baskı plakaları arasında monte edilen ve tasarım basıncını koruyan bir dizi plakadan oluşur. AlfaVap üzerindeki plakalar arasında sıralı düzende lazerli kaynak ve conta ile sızdırmazlık sağlanmıştır.  Alfa Laval AlfaVap, evaporasyon için özel olarak tasarlanmıştır. Ön gövdenin alt kısmında merkezi olarak konumlandırılmış iki ürün besleme bağlantısı ile üst kısımda büyük bir buhar besleme ve konsantre ürün çıkışı bağlantıları bulunur. Isıtıcı buhar, kaynaklı kanallarda yoğuşur ve buharlaşan ürün contalı kanallardan geçer.

Etiketler

Tümü
alfavap left side 640x360

İlgili içerik