Hayvansal yağ prosesleri | Alfa Laval

Hayvansal yağ prosesleri

Hayvansal yağlar ve balık yağlarının içeriğinde yüksek miktarda Omega-3 doymamış yağ asitleri bulunduğu için bu günlerde bu yağlar üzerine odaklanılmaktadır. Bunlar insan sağlığı için gerekli olmasına rağmen insan vücudu bunları üretemez. Alfa Laval hayvan ve balık ürünlerinden yüksek miktarda protein çıkarmak için gerekli olan teknoloji ve teknik bilgilerin eşsiz bir bileşimini sunar.

Animal and fish fat refining

Özel uygulama

Omega-3 üzerine odaklanarak işlemek, mevcut olabilecek PCB (polychlorinated biphenyls -poliklorlu bifeniller)’in, her tür DDT kalıntısının ve her tür POC (persistent organic chemicals - kalıcı organik kimyasallar)’ın etkili bir şekilde uzaklaştırılmasını gerektirir.

Alfa Laval, bu kalıntıların hepsini giderme kapasitesine sahip kimyasal arıtma sistemleri ve diğer özel ekipmanları sağlar.

Ayırma

Ayırma daha doğal, alternatif bir yaklaşımdır. Katı ve sıvı yağların dikkatli bir şekilde kontrol edilen koşullar altında nazikçe soğutulmasını, sert yağ içeriğinin kristalleşmesinin sağlanmasını içerir, böylece çıkarılması nispeten kolay olacaktır.

Bu tür yağ modifikasyonlar için gerekli olan kristalleşme ve filtrasyon donanımları sağlamaktayız.