Makine hava soğutma

Güvenilir, ekonomik ısı kontrolünün sağlanması için çok sayıda farklı yol bulunmaktadır. Alfa Laval, elektrik üretim endüstrisi ve daha da uç koşulları kapsayan ağır endüstri soğutma uygulamalarında kullanılmak üzere, geniş bir yelpazede hava soğutmalı radyatör ürünleri sunar.

Engine air cooling 640x360

Düşük gürültülü çalışma için 

Çok sayıda ses seviyesinde çalışan alternatifleri sayesinde  Alfa Laval AlfaSolar SR, talebin yüksek olduğu fakat gürültüye hassas ortamlardaki kurulumlar için ideal bir radyatördür. Kademeli ya da değişken hızlı kontrol sağlayan komple fan kontrol sistemlerinin yanı sıra, iki değişik fan boyutu ve beş farklı fan hızı bulunmaktadır. 

Konteyner kurulumu için

DCH conteyner radyatörü, 40’ HC konteynır içerisinde kurulum için, isteğe özel tasarlanan bir çözümdür. Farklı yüzey işleme alternatifleriyle temin edilebilen bu radyatör, genleşme tankı özelliğine sahip olup; ayrıca servis ve inceleme için kapıları bulunmaktadır. Ekstra statik basınc imkanı mevcuttur.

Patlayıcı ortamlar için 

Patlayıcı ortamlar için özel olarak tasarlanan Alfa Laval AlfaSolar SE radyatörü, makina soğutma, türbin soğutma ve proses soğutma gibi uygulamalarda kullanılabilmektedir. Tüm ünite, Ex-d (T3/T4) sınıfı elektrik motorları ve emniyet anahtarlarıyla birlikte ATEX sertifikalıdır. Yoğuşma önleyici ısıtıcılar, anti statik fan kanatçıklarıyla birlikte, standart olarak temin edilmektedir.