Makine soğutma

Alfa Laval, ısı transferi alanında uzun yıllara dayanan kapsamlı bir deneyime ve verimli termal çözümler geliştirilmesinde lider konuma sahiptir. Kompakt ısı eşanjörlerimiz, makina soğutmasında zirvededir. Ayrıca, verimliliğinizi ve karlılığınızı korumak için en yüksek güvenilirlik ve kullanılabilirlik sağlarlar.

Heat exchangers

Farklılık dereceleri

Alfa Laval’ın havalı ısı eşanjörleri (AHE) ve plakalı ısı eşanjörleri (PHE), makina enerjisi endüstrisinde standartları belirlemektedir. Isı transferi alanında on yıllara dayanan deneyimle, dünya genelinde sayısız enerji üretimi tesisinde kullanılmaktadırlar. Alfa Laval, günümüzdeki kompakt ve enerji tasarruflu çözümlere geçiş sürecine liderlik etmiş ve genelde olgun bir teknoloji olarak değerlendirilen ısı tranferindeki limitleri daha da zorlamaya devam etmektedir. Isı transferinin optimizasyonunu sağlayan ve tortu oluşumunu en aza indiren yeniliklerimiz, soğutma kapasitesini en yüksek seviyelere çıkarmıştır.

Güvenilir bir performans için üretilmiştir 

Alfa Laval’ın ısı transferi çözümleri, günümüzde hassaslık, güvenilirlik ve işletme ekonomisi alanlarında mükemmel performans arayanların seçimidir. Örneğin, plakalı ısı eşanjörlerimizde  zorlu koşullardaki gerilmelere kolaylıkla dayanan bir yekparelik sağlayan, tek bir aşamada basılan plakalar bulunur.

Ayrıca, AHE çözümlerimiz yüksek seviyede esneklik sunmaktadır. Çok çeşitli temel malzemeler, elastomerler, geometriler, kasalar, fan tipleri ve montaj teknikleriyle birlikte, uygulama ihtiyaçlarınıza mükemmel uyum sağlayan kişiye özel ısı transferi çözümleri oluşturabiliriz.