Kombine Isı ve Güç | Alfa Laval

Kombine Isı ve Güç

Kombine ısı ve güç (CHP) enerji kullanımının en etkili yöntemlerinden biridir. Enerjinin % 90’ından fazlası verim olarak tekrardan kullanılabilir. Bu, maliyet açısından çok etkin bir çözümdür ve birçok fayda getirir.

combined-heat-power 640x360

Atık ısıdan verimli ısıtmaya 

Kojenerasyon uygulamaları söz konusu olduğunda Alfa Laval; havalı ısı değiştiricileri, contalı plakalı ısı değiştiricileri  ve bakır lehimli plakalı ısı değiştiricileri  gibi enerji verimliliğini ön planda tutan çözümler geliştirmiştir. Biz dünyada nerede olursanız olun güvenebileceğiniz, geleceğe yönelik ve güvenilir çözümlerimizle birlikte tüm bilgimizi, kaynaklarımızı ve mühendislik yeterliliğimizi kapsayan bir ortaklık sunuyoruz.

Kombine ısı ve güç sistemlerinde Alfa Laval

Alfa Laval ateşlemeli gaz motorlar için etkili ve verimli soğutma ekipmanları tedarik etmektedir.

 

 

Radyatör /Çift devreli hava soğutucu

Alfa Laval, kombine ısı ve güç sisteminde  radyatör olarakta havalı ısı değiştiricileri sağlamaktadır. Bu görev için seçilen ürünler ya masa tipi, ya da V-tip  hava sogutucularını kapsamaktadır. 

Ceket suyu

Ceket suyu soğutması için Ceket suyu soğutma, HT devresinde, Alfa Laval contalı plakalı ısı değiştiricileri , lehimli plakalı ısı değiştiriciler  ve füzyon kaynaklı ısı değiştiricileri  kullanılır. Bu ısı değiştiriciler ile HT devresinde üretilen ısı etkili bir şekilde geri kazanılır ve aynı zamanda devre sıcaklığıda soğutulur.

Yağlama yağı soğutması

Yağlama yağı soğutması diye de anılan  LT  devresi contalı plakalı ısı değiştiriciler , lehimli plakalı ısı değiştiriciler  ve füzyon kaynaklı ısı değiştiriciler dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere Alfa Laval plakalı ısı değiştiricileri ile etkin olarak soğutulur. Bu ısı değiştiriciler ile LT devresinde üretilen ısı etkili bir şekilde geri kazanılır ve aynı zamanda devre sıcaklığı da düşürülmüş olunu.