Alfa Laval Adaptif Yakıt Hattı

Bir asrı aşkın süredir, Alfa Laval denizcilik endüstrisinin karşılaştığı zorluklara çözüm getirdi ve değişime uyum sağladı. Enerji verimliliği ve çevreyi koruma yasalarına uygunluk konularında benzeri görülmemiş talepleri yerine getirmek zorunda olan denizcilik endüstrisi hızla değişiyor. Sülfür emisyonu alanındaki yasal düzenlemeler LNG, düşük sülfürlü yakıtlar ve yıkayıcılara doğru bir dönüşüm başlattı ve müşterilerimizle birlikte yeni bir döneme girmeye hazırız. Alfa Laval'in Adaptif Yakıt Hattı, motor koruması ve enerji verimliliği sunarken yeni mevzuata da uyum göstermenizi sağlar.

Uzmanlarımızla tanışın

Düşük sülfür çağında deniz yakıtları

Sektör düşük sülfür döneminin bir sonraki aşamasına geçmeye hazırlanırken, küresel deniz yakıtı pazarı büyük bir dönüşüme doğru ilerliyor. Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün (IMO) gemilerin atmosfere saldığı sülfür miktarını azaltmak üzere tasarlanan yeni düzenlemeleri 1 Ocak 2020'den itibaren yürürlüğe giriyor.

article1-marine-fuels-960x480

Gemide yakıt temizliği ile katalizör taneciklerinden kurtulma

Günlük mücadele – Katalizör tanecikleri ve motor yıpranması, 1. Kısım

Sektör olarak büyük düşünmeye alışkınız. Gemiler, dünyanın dört bir yanındaki çiftliklerin, fabrikaların ve madenlerin mamullerini limanı olan her yere taşırlar. Uzaydan görülebilen fırtınalar, kule bloklarının yüksekliğine ulaşan dalgalar gibi unsurlar günlük işimizin parçasıdır.

article2-cat-fines-960x480

Gündelik mücadele – Katalizör tanecikleri ve motor yıpranması, 2. Kısım

Katalizör taneciklerini konu aldığımız 1. Bölümde, katalizör tanecikleri probleminin doğasını ve yaklaşan düşük sülfür döneminde ortaya koyacağı, büyümekte olan tehdidi tarif ettik. Şimdi dikkatimizi gemi sahiplerinin ve operatörlerin nasıl bir araya gelmesi gerektiğine çevirelim

article3-cat-fines-960x480

How Alfa Laval ALCAP™ reinvented fuel separation

High speed separators remove water and damaging particles (like cat fines) from marine fuel. Older separator designs needed manual adjustment for every fuel type. Alfa Laval’s S separators feature ALCAP™ technology to adjust automatically for interruption-free operation and maximum possible separation efficiency, fuel economy, and engine protection.

IMO 2020'nin deniz motoru yağlaması üzerindeki etkisi

Deniz yakıtı tiplerindeki değişikliklerle, yağlayıcı gereksinimlerinin yeniden değerlendirilmesi gerekmektedir. Yağlama yağındaki çözünmeyen maddeleri ve suyu temizlemek için santrifüj separatörler, kullanılan yakıt türüne bakılmaksızın motorun ömrünü ve verimliliğini artırmak için idealdir.

boat sunset img 640x360
.
fuelline-history-cta-background-1920x480

Gemi Sevk Gücünün Evrimi

Buharlı gemilerden sürücüsüz 'hayalet gemilere'

.

Ürünlerimiz

S and P Flex

Alfa Laval S and P Flex serisi separatörler, tüm yakıt ve motor yağları için idealdir. Uygulamanıza özel bir modüler separatör sistemi oluşturarak koruma ve verimliliği en üst düzeye çıkarın. Yakıt ve motor yağları için dünyanın en fazla satan separatörü, gelişmiş S separatör veya daha basit yapıdaki P separatör arasında seçim yapın.

Ürünü göster

Automated Fuel Changeover System

Automated Fuel Changeover System (ACS), motor üreticilerinin belirlediği sınırlar dahilinde yakıt viskozitesini korurken, akaryakıt geçişini kolaylaştıran, güvenilir ve tam otomatik bir yakıt değiştirme sistemidir.

Ürünü göster

Fuel Conditioning Modules Oil

FCM One Oil, geleneksel deniz akaryakıt yağlarını koşullandırmak için tasarlanmış olsa da yakıt temizliği, basınç, sıcaklık, viskozite ve debi gibi alanlarda motor spesifikasyonlarını sağlamanın ötesine geçer. Birden fazla yakıtı işlemek, yakıt karışımları üretmek ve bunların otomatik değişimini yönetmek için de yapılandırılabilir.

Ürünü göster

FlowSync

Alfa Laval FlowSync, geminizin arıtma sisteminde kullanılmaya yönelik otomatik bir separatör besleme pompası kontrol sistemidir. Separatörlere olan yakıt akışını mevcut tüketime göre senkronize ederek size daha fazla motor koruması, daha düşük katalizör taneciği seviyesi ve daha düşük enerji maliyeti sağlar.

Ürünü göster

PureDry

Atık işleme maliyetlerini azaltırken yağı geri kazanın. Alfa Laval PureDry, atık yağları üç faza ayıran otomatik bir sistemdir: Temizlenmiş yağ, su ve süper kuru katı maddeler.

Ürünü göster

290 Filtre

Alfa Laval 290 filtreler, neredeyse hiç basınç düşüşü olmadan ince filtreleme sağlar. Dört zamanlı motorlar için motor yağının filtrelenmesi ve iki zamanlı motorlar için hidrolik kontrol yağının filtrelenmesi gibi bir dizi uygulamaya uygundurlar. Filtreler, bir diversiyon odası veya Eliminator kombinasyonu gibi farklı atık çıkarma cihazlarında kullanılabilir.

Ürünü göster