Maliyetleri en aza indirirken tesis çalışma süresini en üst düzeye çıkararak güven oluşturmak

Alfa Laval, Suudi Arabistan'daki bu büyük petrokimya şirketi için geniş servis uzmanlığı ve deneyimini defalarca kanıtlayarak uzun vadeli bir servis ortağı olarak güvenini kazandı. Sonuç: daha fazla çalışma süresi, daha fazla üretkenlik ve daha düşük bakım maliyetleri.

TARİH 2023-11-28

Performans Denetimi ile servis aralıkları maksimize edildi 

Alfa Laval, soğutma için kullanılan 45 büyük Alfa Laval plakalı ısı eşanjörünün temizlenmesi Performans Denetimi önermiştir. Bunun sonucu olarak  Yerinde Temizlik ve conta değişimi planlandı. O zamandan beri, yıllarca açılmadan üniteler faaliyet göstermektedir.

Temizlik Servisleri çalışma süresini% 85 artırdı

Olefin tesisinde zorluklarla karşılaşan şirket, üretkenliği artırmak ve arıza süresini kısaltmak için bir kez daha Alfa Laval'a yöneldi. Alfa Laval, bakım süresini 14 günden yalnızca ikiye indiren, çalışma süresini artıran ve hem contaların hem de plakaların hizmet ömrünü uzatan özelleştirilmiş bir  Yerinde Temizleme prosedürü geliştirdi.

Durum Denetimi üretim kaybını ortadan kaldırdı

The customer also asked Alfa Laval to ensure trouble-free performance of the plate heat exchangers in its ethylene glycol plant. Ethylene glycol is the product that delivers the highest margins for the company. Based on a Condition Audit of the units, Alfa Laval recommended a comprehensive maintenance plan. It resulted in no unplanned production stops and no loss of ethylene glycol due to heat exchanger downtime. 

Müşteri ayrıca Alfa Laval'dan etilen glikol tesisinde plakalı ısı eşanjörlerinin sorunsuz performans göstermesini istedi. Etilen glikol, şirket için en yüksek marjı sağlayan üründür. Alfa Laval, ünitelerin Durum Denetimine  dayanarak kapsamlı bir bakım planı önerdi. Isı eşanjörünün çalışmama süresi nedeniyle planlanmamış üretim durmaları ve etilen glikol kaybına neden olmadı.

Servis Anlaşması tesis çalışma süresini garanti altına aldı

Contalı plakalı ısı eşanjörleri için uzun vadeli bir Alfa Laval Servis Anlaşması imzalayarak, müşteri tesisin çalışma süresini güvence altına aldı, önemli maliyet tasarrufu sağladı, sürekli olarak yüksek son ürün kalitesi sunabildi ve kâr hanesini artırdı. Alfa Laval, yalnızca proses uzmanlığını göstererek değil, aynı zamanda Servis Anlaşmasından ölçülebilir sonuçlarla da tam güvenini kazandı.

Alfa Laval'ı sadece bir servis sağlayıcı değil, güvenilir bir ortak olarak görüyoruz. Proseslerimizi optimize etmemize ve tesis verimliliğini artırmamıza yardımcı olması için uzmanlıklarına güveniyoruz. "
SUUDİ ARABİSTAN PETROKİMYA ŞİRKETİ TEMSİLCİSİ

Müşteri

Suudi Arabistan'daki büyük bir petrokimya şirketi ve dünyanın en büyük etilen üreticilerinden biri, tesis genelinde kritik ısı transferi görevlerinde büyük Alfa Laval contalı ısı eşanjörleri kullanıyor.