Alfa Laval Membranları ile Sürdürülebilirlik | Alfa Laval

Alanında pazar lideri firma, Alfa Laval MBR membranlarını kullanarak sürdürülebilirliğe yatırım yapıyor

Avrupa'nın en büyük kümes hayvanı işleyicisi, Ukrayna'nın pazar lideri ve en büyük tavuk/et ihracatçısı Nasha Ryaba, kümes hayvanları işleme endüstrisinde bir öncüdür.

TARİH 2021-10-04

 

Bu başarının temelinde fabrikanın sahibi olan ana şirket MHP Agro & Industrial Holding'in en önemli odak noktalarından biri olan sürdürülebilirlik yatmaktadır. Fabrika tasarımının ilk kurulum aşamasından itibaren amaç, sıfır katı atık üretirken aynı zamanda tüm proses sularını devlet doğa koruma yönetmeliklerine uygun şekilde arıtmaktır.

 

 

Öyle ki MHP,  ISO22000 ve BRC Gıda Güvenliği sertifikası almak için üretim tesislerinde ve ürün yelpazesinde son güncellemeleri yaptığı sırada, mevcut tesisin yeni kapasite seviyelerini karşılayamaması nedeniyle mevcut atıksu arıtma tesisinin modernizasyonuna ihtiyaç olduğuna karar verdi. MHP' nin diğer üretim süreçlerinde Alfa Laval ile güçlü bir ortaklığı olduğu için atıksu arıtımında işbirliğinin geliştirilmesi doğal bir adımdı.

 

Membran biyoreaktör teknolojisi, tam proses kontrolünün yanı sıra en istikrarlı arıtılmış su kalitesini sağlayacak teknoloji olarak seçilmiştir. Alfa Laval' ın MBR membranlarını kullanan bu çözüm, kanatlı hayvan atıksu arıtma tesisi (WWTP) tasarımında engin deneyime sahip bir şirket olan başka bir Alfa Laval ortağı, Marex Technology tarafından inşa edilmiştir. Yenilenen atıksu arıtma tesisi, 2018 yazında tam olarak faaliyete geçmiştir.

 

Bugün, membran biyoreaktör günde 3750 m3 atıksuyu arıtıyor. Ancak tesis, toplam 7500m3/gün kapasiteye sahip olacak şekilde inşa edilmiştir. Şimdi, teknolojinin birkaç yıllık operasyonel tecrübesi sonrası müşteriden gelen geri bildirimler olumludur.

 

MHP Tedarik Başkanı Vasily Kudinov, "Membran biyoreaktörümüzde kurulan Alfa Laval membranlarının, iki yıldan fazla bir süre boyunca çalıştırılmasından sonra, bu ekipmanın işletme kolaylığını, düşük bakım gereksinimlerini ve bizim için en önemlisi, istikrarlı yüksek arıtılmış su kalitesini teyit edebiliyoruz. " diyor.