2021-11-15 Financial news

Alfa Laval, ABB'nin enerji verimliliği hareketine katılan ilk şirket olduğunu duyurdu

COP26 etkinlikleri sırasında Alfa Laval, ABB'nin dekarbonizasyona geçişi hızlandırmak için enerji verimliliği çözümlerinin faydaları konusunda farkındalığı artırmaya yönelik çok paydaşlı bir girişim olan ABB'nin yeni başlatılan enerji verimliliği hareketine resmi olarak katılan ilk şirket olarak ilan edildi.

Önde gelen bir küresel teknoloji şirketi olan ABB, karbon emisyonlarını azaltmanın ve iklim değişikliğiyle mücadelenin en etkili yolu olduğundan enerji tüketimini azaltmak için harekete geçmek için Mart 2021'de #energyefficiencymovement hareketini başlattı. Alfa Laval, ABB'nin vizyonunu paylaşıyor.

Enerji verimliliği, IEA'ya (Uluslararası Enerji Ajansı) göre önümüzdeki 20 yıl içinde sera gazı emisyonlarında yüzde 40'tan fazla bir azalma sağlayabilir ve bu azalmanın yüzde 50'si de sanayi sektöründen gelecektir. Alfa Laval'ın kompakt plakalı ısı eşanjörü teknolojisi, geleneksel teknolojiden yüzde 20-50 daha fazla enerji verimlidir. Ortaklıklar aracılığıyla plakalı ısı eşanjörü uygulamasını desteklemek, şirketin daha sorumlu enerji tedariğine geçişi hızlandırabilecek ana hedeflerinden biridir. Ayrıca Alfa Laval, üretim, servis ve ürünlerde kendi proseslerini sürekli iyileştirmek için çalışıyor ve enerji verimliliğini (MWh/Doğrudan saat) 2023 yılına kadar 2020 yılına göre yüzde 5 artırma hedefini belirledi.

“Bu önemli harekete katıldığımız için çok mutluyuz. Yenilikçi ve kanıtlanmış çözümlerimiz büyük bir fark yaratıyor. Alfa Laval Enerji Bölümü Başkanı Thomas Møller, "Zor olan, normları değiştirmek ve teknolojinin daha fazla ve daha geniş bir ölçekte ortaklarla birlikte uygulanmasını sağlamaktır" diyor.

ABB Motion Başkanı Morten Wierod şu yorumu yapıyor: “Alfa Laval'in bağlılığı ilham verici ve işletmeler insanlığın net sıfır geleceğe ulaşmasına yardımcı olmak için çabalarken gerçek bir fark yaratıyor.”

Biliyor musunuz… Her yıl, enerji verimliliği uygulamalarında kurulan Alfa Laval ısı eşanjörleri, Avrupa'da 10 milyon evi ısıtmak için gereken enerjiye eşdeğer 50 GW tasarruf sağlıyor. Ayrıca, karbon emisyonlarını yılda 25 milyon ton azaltıyorlar, bu da Paris şehrinin emisyonları kadar.

 

 

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek elde etmek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren lider bir küresel teknoloji şirketidir. Yazılımı elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyüne bağlayarak ABB, performansı yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorluyor. 130 yılı aşkın bir mükemmellik geçmişine sahip olan ABB'nin başarısı, 100'den fazla ülkede yaklaşık 105.000 yetenekli çalışan tarafından sağlanmaktadır. www.abb.comwww.abb.com

 

 

Alfa Laval hakkında

Alfa Laval, ısı transferi, santrifüj separasyon ve akış ekipmanları teknolojilerinde dünya lideridir ve Enerji, Denizcilik ve Gıda ve Su alanlarında faaliyet göstermekte olup, uzmanlığını, ürünlerini ve ervis hizmetlerini yaklaşık 100 ülkede çok çeşitli endüstrilere sunmaktadır. Şirket, müşterilerin iş hedeflerine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için prosesleri optimize etmeye, sorumlu büyüme yaratmaya ve ilerlemeyi sürdürmeye kendini adamıştır.

Alfa Laval'ın yenilikçi teknolojileri, doğal kaynakların daha sorumlu kullanımını teşvik ederek malzemelerin saflaştırılmasına, rafine edilmesine ve yeniden kullanılmasına adanmıştır. İyileştirilmiş enerji verimliliğine ve ısı geri kazanımına, daha iyi su arıtımına ve azaltılmış emisyonlara katkıda bulunurlar. Böylece Alfa Laval, sadece müşterileri için değil, aynı zamanda insanlar ve gezegen için de başarıyı hızlandırıyor. Her gün dünyayı daha iyi hale getirmek mottosuyla çalışıyor.

Alfa Laval'ın 16.700 çalışanı bulunmaktadır. 2020 yılında yıllık satışlar 41,5 milyar SEK (yaklaşık 4 milyar EUR) idi. Şirket, Nasdaq Stockholm'de işlem görmektedir.

                          www.alfalaval.com

 

Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz:
Johan Lundin 
Yatırımcı İlişkileri Başkanı
Alfa Laval  
Tel: +46 46 36 65 10 
Mobil: +46 730 46 30 90 

Eva Schiller

Halkla ilişkiler müdürü

Alfa Laval

Tel: + 46 46 36 71 01

Mobil: +46 709 38 71 01

 

 

Etiketler

Tümü

İlgili içerik